Nakupujete na bazárcích?

Anonymní
28.1.16 22:28

Nakupujete na bazárcích?

Zakládám anonymně, podobné dotazy dokáží některé maminky rozčílit a já se nechci nikoho dotknout, jen potřebuji radu od zkušenějších… Čekám první mimi a nějaké věci jsem nakoupila za plné ceny, něco ve výprodejích, ale jsou to šílený pálky. Líbí se mi Next, CaA, HaM, Lindex, ale i Tesco atd. Zkoušela jsem nákup na bazárku, ale nejsem vůbec spokojená, důvodem je ale asi jiný úhel pohledu na opotřebovanost věcí. Nechtěla jsem „flíčky, žmolík, prací chloupek“, ale jen top stav (pod tím si představuji věci, které jsou nošené, ale vypadají jako nové). Je mi jasné, že cena je třeba vyšší… oblečení které mi přišlo není rozhodně po jednom dítěti a v top stavu, ale většina kousků nemá fleky. Vracet to nechci (poštovné), ale chtěla bych vědět, jestli existuje pro výběr nějaký fígl? Nebo je běžné, že někdo nakoupí třeba na bazárku a pak to prodává jako věci po jednom dítěti? Některé nakupujete často, tak prosím o radu, nechci řešit již provedený nákup (v porovnání s novými věcmi to bylo za zlomek ceny, ale z asi 10 věcí mohu použít tak 2 :-()

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6087
28.1.16 22:37

Já vybírala podle hodnocení prodávajících nebo jsem nakupovala v sekáči ve městě. A teda využívám i oblečky, na kterých je opotřebení vidět, na doma to nevadí a malá často blinká, takže se to točí neuvěřitelnou rychlostí a to peru čistě její věci obden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
28.1.16 22:40

Nakupuju jak nové věci, tak něco dostávám od kamarádek po dětech, tak i na bazárcích. Já sama také prodávám nebo dávám jen za poštovné, ale nikdy dál nedávám věci s fleky nebo děravé. To jedině, že bych někde něco přehlédla. Děravé, flekaté vyhazuji, bavlněné jde na hadry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4509
28.1.16 22:40

No tak můžeš si nastavit, že chceš věci „nové“…Jinak nevím, co ti poradit, já zatím byla vždy spokojená…ba třeba i překvapená, že jsem za tak nízké ceny čekala ty žmolíky, ale bylo to oblečení jako nové… třeba jsi měla jenom smůlu zrovna… a čti recenze na uživatelky, než odsouhlasíš nákup :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1215
28.1.16 22:41

Je to jak na koho narazis. Ja pred casem potrebovala nakoupit cely novy satnik pro dve deti a dala jsem si poptavku, nakoupila asi od peti lidi, s tim, ze jsem chtela top stav a moderni veci… No a co mi prislo za hruzy asi od tri lidi… A to jeste jsem chtela vel.98 a pani poslala balik od 86-104 :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16099
28.1.16 22:44

Nakupuju ale večinou kupuju spíš hračky, nebo balíky oblečků a učehož předpokládam že sou opotřebovanější, takže je mam na doma nebo na zahradu. Novější věci dostávam od známích a podobně nejčastěji kupuji nové, třeba to tesco má věci kolikrát levnější než lecjaký bazar. Jinak ted neprodávam, nějak nejsem schopná udržet ty malýho věci v top stavu, na všem sou flíčky, na kalhotech zas ošoupaná kolena podobně, akorát ty věci po úplně malym miminku sem udala mezi kamarádky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1999
28.1.16 22:46

Není to ani rada, spíš osobní zkušenost, jak jsem to dělala já. Nikdy bych nekoupila balík oblečení z internetu, právě z důvodu, že nemám možnost si zboží osobně prohlídnout. Nakupovala jsem převážně na bazárcích ale vždycky jsem si filtrovala bydliště a pro zboží si dojela osobně. Všechny maminky, od kterých jsem nakupovala, byly super, měla jsem štěstí, nechaly mi věci probrat a rozhodnout se, co chci. Ale tenhle způsob není asi pro všechny. Ale mě to bavilo a získala jsem dokonce tak i kamarádku.
Tak půl věcí jsem nakoupila tímto způsobem, půl věcí nových, hlavně v F&F. Do dvou let malé jsem nakupovala zboží po někom, od těch dvou let už kupuju vše nové, protože ty věco už jsou více obnošené a už mě to neba. Věci neprodávám, rozdávám kamarádkám. Nebavilo by mě to procházet, aby náhodou někde nebyl flíček nebo dírka, kterou bych neúmyslně zamlčela - obdivuji maminky, které tohle baví a mají na to čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44433
28.1.16 22:47
@Anonymní píše:
Zakládám anonymně, podobné dotazy dokáží některé maminky rozčílit a já se nechci nikoho dotknout, jen potřebuji radu od zkušenějších… Čekám první mimi a nějaké věci jsem nakoupila za plné ceny, něco ve výprodejích, ale jsou to šílený pálky. Líbí se mi Next, CaA, HaM, Lindex, ale i Tesco atd. Zkoušela jsem nákup na bazárku, ale nejsem vůbec spokojená, důvodem je ale asi jiný úhel pohledu na opotřebovanost věcí. Nechtěla jsem „flíčky, žmolík, prací chloupek“, ale jen top stav (pod tím si představuji věci, které jsou nošené, ale vypadají jako nové). Je mi jasné, že cena je třeba vyšší… oblečení které mi přišlo není rozhodně po jednom dítěti a v top stavu, ale většina kousků nemá fleky. Vracet to nechci (poštovné), ale chtěla bych vědět, jestli existuje pro výběr nějaký fígl? Nebo je běžné, že někdo nakoupí třeba na bazárku a pak to prodává jako věci po jednom dítěti? Některé nakupujete často, tak prosím o radu, nechci řešit již provedený nákup (v porovnání s novými věcmi to bylo za zlomek ceny, ale z asi 10 věcí mohu použít tak 2 :-()

Už skoro ne… když byly děti malé, tak občas ano, měly ty věci chvilku. Teď už malinko odrostly, takže kupuju oběma nové. Ne předražené, vždycky koukám, aby tam byl ten poměr cena/kvalita příznivý. Věci už nosí několik měsíců/sezon, tak to jde a pak to ještě prodám. Prodávám tedy jen věci jako bundy, džíny a tak, trička stihnout dorvat. Taky jsem měla problém s tím, že věci přišly v jiném stavu než jsem očekávala. Fotky snesou hodně :mrgreen:

Příspěvek upraven 28.01.16 v 22:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1226
28.1.16 22:49

Je to asi o štěstí. Nakupuju nové věci i na bazárcích a zatím (zaklepat :lol: ) jsem dostala vždycky pěkné věci. Dokonce se mi povedlo koupit za super cenu krásný kočár pro dvojčata, který snad ta prodávající ani nepoužívala, jinak si to nedovedu vysvětlit - byl jako nový :dance:
Co se týká toho hodnocení, to je těžké. Samozřejmě bych nenakupovala od někoho, kdo má špatné hodnocení, ale co když nemá žádné? To je třeba můj případ - prodaná kupa věcí, ale zatím nikdo nehodnotil :nevim: Taky dost nakupuju třeba přes FB a tam se často ve skupinách nehodnotí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4993
28.1.16 22:58

Oblečení na každodenní nošení typu body, trika, tepláky jsem v bazarech nekupovala, ale třeba „sváteční“ šaty a podobné kousky, které na sobě mají děti pákrát, protože si je víckrát prostě vzít nestihnou (patří sem i sezónní oblečení, např. kombinéza), úplně klidně. Obecně se i oblečení v dobrém stavu prodává hodně pod cenou, takže se to vyplatí. Sama jsem se snažila prodat pár nenošených věcí ještě s visačkou a dokud jsem nešla s cenou fakt dost nízko, neměla jsem šanci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
28.1.16 23:01

Nakoupila jsem takto 2×. Jeden kus oblečení byl super, druhý katastrofa. Předtím a potom už jen kamenné obchody…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2438
28.1.16 23:03

Taky jsem dost věci nakoupila přes net a jsem vcelku spokojena, vzdy to opovidalo popiskum. spoustu věci mame jen na doma, na zahradu, na ven, tak tolik neresim. a pokud fakt chci něco pěkného, hledam ‚lepsi‘ znacky jako next, mothercare, st. oliver, gap, kde ta kvalita trochu zaruci, ze se hadříky tolik neosoupavaji :palec: proste na nejakem obycejnejsim z kiku, pepca, tesca…je ta unava materialu drive znat. a celkove, na miminka byva vsechno moc pekne, nestaci to obnosit, cim starsi deti a vetsi obleceni, tim ho nosi dele a nebyva to az tak hezke.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
28.1.16 23:04

Jediná moje rada je - osobní odběr a možnost okouknout zboží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
766
28.1.16 23:05

Já tedy vše nové potom co jsem viděla u kamarádek, no občas bych se tedy styděla. Sestra miluje přehrabování a opravdu najde krásné kousky v bazárcích. Já jsem na to tedy lenivá. Tudíž nekupuji. Aby mi to tu pak leželo. Stačí co mám nového jen vypraného ale holt mi to na ni nesedí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15068
28.1.16 23:08

Kupuju, ale ne pakly, spíš namátkově. Sekáče, bazárky-osobní i netové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama