Ne a ne se rozmluvit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mayecka
Ukecaná baba ;) 1190 příspěvků 16.10.18 16:43
Ne a ne se rozmluvit

Dcera 3 roky a 1 měsíc. Začínám být zoufalá. Ne že bych stresovala kvůli lidem, jejich názory mi nevadí a navíc vím že to přijde ale kdy??? :( :think:
Malá krásné opakuje stylem ba-lo-n. Ale když řeknu balón tak řekne hafu.
O-pi-ce zase super a když to chci celé tak řekne ofi :lol:
Já už fakt nevím jak jí pomoct kromě cteni, povídání a zpívání? :nevim:

Reakce:

Kriss Tina
Kelišová 5605 příspěvků 16.10.18 16:47

Je někdy v kolektivu? Syn se rozmluvil až ve školce a i tak občas mám co dělat abych rozuměla co po mě chce. Možná můžeš s dr domluvit nějakou žádanku na logopedii, alespoň na konzultaci :think:

Uživatel je onlinetininas
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 16.10.18 16:53
@mayecka píše:
Dcera 3 roky a 1 měsíc. Začínám být zoufalá. Ne že bych stresovala kvůli lidem, jejich názory mi nevadí a navíc vím že to přijde ale kdy??? :( :think:
Malá krásné opakuje stylem ba-lo-n. Ale když řeknu balón tak řekne hafu.
O-pi-ce zase super a když to chci celé tak řekne ofi :lol:
Já už fakt nevím jak jí pomoct kromě cteni, povídání a zpívání? :nevim:

Ahoj.

A co tříletá prohlídka? Co říkal/a doktor/ka?

Příspěvek upraven 16.10.18 v 17:05

mayecka
Ukecaná baba ;) 1190 příspěvků 16.10.18 16:59

Jsme objednání na listopad jen si neumím představit jak s ní bude na logopedii komunikovat. :think: vím že jednou bude mluvit až mě bude bolet hlava ale nějak jsem z toho už nervozni :(

janoma
Kecalka 500 příspěvků 16.10.18 17:04

Koukni na vývojovou dysfazii.

Sany80s
Kelišová 6572 příspěvků 16.10.18 17:04

To máš být proč, ono to přijde, ale pokud je to tak, jak popisuješ, tak je možné, že už výslovnost nedožene do školy a bude muset mít odklad.
Cvičte jemnou motoriku a snaž se ji vést k tomu, aby si o věci řekla.

anupati
Kelišová 6010 příspěvků 5 inzerátů 16.10.18 17:20

Dcera má tedy „jen“ 2,5, ale je to jak popisuješ. Plus občas z ničeho nic řekne nějaké slovo, krásně, které vůbec nevím, že umí…ale pak když se toho chytnu a chci, aby ho nějak zopakovala…tak už ne. Do školky už chodí a žádná extra změna. Občas přidá nějaké slovíčko, to jsem ráda. Zato má pěkně vymakané posunky. Opravdu vše naznačí a předvede tak, že jí okolí, a my rozhodně, v podstatě rozumí. Už jsme se dohodli doma, že budeme dělat, že jí nerozumíme a nebudeme věci dělat, pokud se je nebude snažit říct. Někdy mi přijde, že je prostě jen pohodlná a nechce se jí se snažit. Pak je to vždycky tak, že ona předvede, já řeknu např. Co? Chceš napít? A ona už jen Jo…

pavlaPP
Povídálka 36 příspěvků 16.10.18 17:28

Zkusila bych se určitě poradit s pediatrem, zda není nějaká vada v řeči.

aknah31
Neúnavná pisatelka 15393 příspěvků 16.10.18 18:14
@mayecka píše:
Jsme objednání na listopad jen si neumím představit jak s ní bude na logopedii komunikovat. :think: vím že jednou bude mluvit až mě bude bolet hlava ale nějak jsem z toho už nervozni :(

Neboj dobry logoped dokaze pracovat i s mnohem mladsimi detmi. Formou her, obrazku, puzzle.
Urcite neotalet a na logo jit v tom listopadu a zacit resit. Pravdepodobne vas poslou i na foniatrii, neurilogii a psycholog. Nebojte se niceho vse je formou her a pro deti zabavne.

Je mozne ze se jedna o vyvojovou dysfazii nebo opozdeny vyvoj reci. Ja mam jednoho syna VD druheho s OVR. U obou pripadu se pri previdelne praci s logopedem a domaci praci vysledky dostavi a dite vse dozene. Oba zacali s logopedii pred tretim rokem.
Starsi syn nakonec ten odklad dostal ale VD ma uz temer kompenzovanou. Letos na odkladovy rok nastoupil do PT a v lete uz zvladl i r a ř.

Jak je na tom porozumeni?

Drzim palce.

mayecka
Ukecaná baba ;) 1190 příspěvků 16.10.18 18:19

Holky moc děkuji za odpověď. Určitě na logopedii půjdeme a v prosinci máme i neurologa a vyšetření sluchu. Roky nám vycházejí krásné že půjde do školy v 7 letech ( narozená v září) tak snad to vše dožene.
Moc vám děkuji :hug:

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 42023 příspěvků 16.10.18 18:20

@mayecka a rozumi vsemu? Chape? Slysi dobre?

mayecka
Ukecaná baba ;) 1190 příspěvků 16.10.18 18:26

@blumen ano právě že je v ostatních věcech hodně šikovná. Zkoušela jsem na ni volat šeptem a hned se otočila. Podá co reknu. Některé věci ji jdou krásné říct. Např když má žízeň řekne napít, když kaká řekne kakam :D ale vždy jedno slovo a opravdu jen pár slov.
Jednou cca dva měsíce zpátky mi před spaním řekla - dobou noc. Ale jedinkrát teď opět říká ejasu tak nevim. :(

aknah31
Neúnavná pisatelka 15393 příspěvků 16.10.18 18:36

@mayecka a co slozitejsi ukony.
Treba bez do pokoje z horni policky vem cervene auto a dej ho v kuchyni pod zidli.

Ono.se to nezda ale nekdy maji deti problemy s predlozkama urcenim horni a dolni.atd. kolikrat se na horsi porozumeni.prijde az mnohem pozdeji.

Zrovna u VD je vyvoj velmi nerovnomerny. Intelekt a neverbalni komunikace muze byt na urovni az o 2-3roky posunute oproti verbalnimu vyjadrovani. Vetsinou jeste byva problem v jemne motorice , pameti nebo fonatickem sluchu.
Ale vse se da dohnat :hug: :hug:

mayecka
Ukecaná baba ;) 1190 příspěvků 16.10.18 18:41

@aknah31 určitě vyzkouším zítra, za to nic nedám. A moc děkuji za nápad :hug: :hug: Zkoukla jsem rady na netu z logopedie tak zítra zajdem koupit brčka atd a budeme trénovat. Zkusím i víc říkanek a víc číst i zpívat ( snad to děti prezijou, zpívám hrozne :mrgreen::hug:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Takhle paří Hanzlík! Vínečko, pusinky s přítelkyní a tulení se k Doleželové

Legendární herec Jaromír Hanzlík (70) to tedy umí roztočit! I přestože už je... číst dále >

Tichá válka mezi Plíškovou a Borhyovou? Snaží se navzájem trumfnout?

Zuří mezi Lucií Borhyovou a Karolínou Plíškovou nevyslovená válka? Vypadá to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >