Nebudu u doktora za bábovku?

Anonymní
13.5.18 20:08

Nebudu u doktora za bábovku?

Ahoj,
Uklouzla jsem dnes ve vaně, když jsem do ní lezla, Resp, když jsem jednou nohou byla “v”, ta mi podjela, divně se ohnula dovnitř a hranou jsem jak klouzla narazila do vany. Kotník mi natekl, udelala se mi tam trochu modřinka (skoro se mi nedělají) a na nohu nemohu pořádně šlápnout. V klidu to není hrozná bolest, ale při došlapu to fakt nejde. Mám s tím jet na chíru zítra? Nebo máte nějaký tip, jak to co nejdříve rozhodit? Díky moc!! PS. Na jedné fotce je pak druhý “normální kotník” :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4329
13.5.18 20:12

Hlavně se nesnaž nic rozchodit a hned ráno frč k doktorovi. Mamka takhle rozcházela podobně vypadající kotník a nakonec skončila se sádrou a natrženým vazem. Léčila to pak hodně dlouho. Přinejhorším tě pošlou domů s obvazem, s oteklou nohou, na kterou nemůžeš šlápnout, určitě za bábovku nebudeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
13.5.18 20:14

Klidně bych jela hned na pohotovost, v noci se ti to může dost zhoršit a lepší ted než ve dvě ráno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2103
13.5.18 20:15

Jako ja nevim, platime si zdravotni tak by te meli osetrit i s triskou v prdeli..ne snad :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2103
13.5.18 20:16

Tim chci jako rict, proc se bat vyuzit toho na co mam narok i kdyby to byla nakonec blbost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10751
13.5.18 20:17

Určitě si zajeď, hlavně někam, kde mají rentgen - jen tak se odhalí, jestli tam nemáš nějaký úlomek nebo něco poškozeného. Lepší rentgen navíc, než si tu nohu zrakvit.

Já takhle byla na rentgenu odpoledne před svatbou, naštěstí to byl jen ošklivý výron, ale doktor mi chtěl dát sádru (!!!) nebo aspoň berle (!). No poslala jsem ho do háje, ale musela jsem po svatbě tři neděle být doma a nešlapat. A to byl jen výron!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.18 20:17

No ale bohužel vím, jak to chodí na ambulancích… natož na pohotovosti… :nevim:
Zatím se to nehorší, ale bohužel ani trochu nelepší…:-(

• Citovat
  • Nahlásit
1645
13.5.18 20:20

Byt tebou bych jela hned zitra na chiru. Ted to hlavne hodne leduj, i pres noc, at ti to neotece jeste vic a neudela se ti tam moc voda.. Citila jsi pri tom uklouznuti nejaky krupnuti? Ono staci malo a opravdu si muzes krasne natrhnout vaz. Me se nedavno natrhnul v koleni a nez mi na to prisli a dalo se to jaks taks do poradku, tak to trvalo 2 a pul mesice, kdy jsem byla PN. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3154
13.5.18 20:22

Na nohu bych nestoupala, placla bych na ni led a ráno bych jela na chiru.
Minimálně ti ji zrentgenují a ujistí se, že se ti tam nic neutrhlo. Zřejmě zvrtnuty kotník, bude to potřeba stáhnout a nenamahat, ale nikdy nevíš. Občas z nevinného spatneho došlápnutí může vykouknout pěkný strašák, známá si takto utrhla achilovku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4437
13.5.18 20:26

Radši doktor, stalo se mi v dětství něco podobného. Naši mi říkali, že je to jen vyvrknutý kotník, ať to zkouším rozchodit, no další den jsme jeli do Motola a dle RTG to bylo zlomený.. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6230
13.5.18 20:32

Chladit, mít nohu ve zvýšené poloze a hlavně na ni vůbec nešlapat!!! Klidně bych jela hned na pohotovost, nemusíš čekat do zítra. Udělají ti rtg a dál dle výsledku. Pokud bude rtg negativní, dostaneš obvaz popř. ortézu. Ale opravdu na tu nohu nešlapej, jinak si dobu léčby prodloužíš z pár týdnů na několik měsíců. Bohužel vlastní zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1037
13.5.18 20:40

Ja bych teda jela hned, akorat se celou noc budes trapit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3501
13.5.18 20:44

Jj, rozchodit, to když jsem slyšela naposled, tak z toho byla roční neschopenka. Tím nechci strašit. A určitě nebudes za babovku, ale za svedomiteho člověka, kdyz navstivis lékaře - co nejdriv

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3686
13.5.18 20:51
@Anonymní píše:
Ahoj,
Uklouzla jsem dnes ve vaně, když jsem do ní lezla, Resp, když jsem jednou nohou byla “v”, ta mi podjela, divně se ohnula dovnitř a hranou jsem jak klouzla narazila do vany. Kotník mi natekl, udelala se mi tam trochu modřinka (skoro se mi nedělají) a na nohu nemohu pořádně šlápnout. V klidu to není hrozná bolest, ale při došlapu to fakt nejde. Mám s tím jet na chíru zítra? Nebo máte nějaký tip, jak to co nejdříve rozhodit? Díky moc!! PS. Na jedné fotce je pak druhý “normální kotník” :D

Pred pulrokem se mi stalo uplne ale uplne to same. Pocitej s zim, ze se nevyspis.Bude to bolet jak cert.Rano nebudes moc vubec chodit, ani naslapnout.Jela sem k dr, mela sem pretrzene vazy a musely mi redit krev. Dodneska to cejtim, kdyz nohu jakoby stocim dovnitr :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15616
13.5.18 21:05

Ja byla „hrdinka“ s podobnym urazem, taky jsem mela modrinu a oteklo to…rikala jsem si, to se rozchodi. Pak me znama (zdravotnice) vynadala a ja teda sla k dr. Tam mi rekli, ze jsem mela prijit hned, do ted mam kotnik slaby a vyvrtnu si ho pri kazdem horsim naslapnuti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama