Nechce šlapat na kole

nepřihlášená majdina
16.3.10 19:48

Nechce šlapat

Tak vám nevím…Malá bude mít za chvilku 3 roky, a tak jsme jí chtěli koupit kolo. Vloni vlétě už se trochu naučila šlapat, má trojkolku, ale nic moc to nebylo, nedrandí jako ostatní děti, spíš jsem jí nutila. No ale zajela jsem s ní schválně do prodejny, kde mají kolečka nazdobená, abych jí naladila a změřila, jestli 12, nebo 14…a ona řvala, že kolo nechce a že jezdit nebude! Přesto ho dostane, pořád doufám, že až na písku uvidí, že ostatní děti mají kolečka…Odrážedlo má taky, zatím jí bylo vysoké, a proto na něm zatím moc nejezdila. Na klasické plastové motorce jo, ale nic extra. Tak si říkám, co by za to jiní dali, co shání dětem kolečko z x-té ruky, a my vymýšlíme, jakou kravinu na kolečko ještě koupit, abychom naši madam naladili…není to už úlet?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11083
16.3.10 20:03

Když nechce, tak nechce. Kolo bych koupila, ale nenutila jí ho a zkoušela bych to třeba za týden, dva. Honzík měl také problém přijmout kolo, koloběžku, větší kolo bez koleček a časem ho to přešlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
16.3.10 20:52

Jsem diskusi přejmenovala - aby bylo jassné, že se nejedná o pracovní motivaci na E55 :lol: :lol: :lol:

U nás se Adli naučila na kole až ve čtyřech, Pepi loni odmítala jezdit úplně, takže snad letos v pěti a letos tříletou Elušku ani nemám na kolo odvahu posadit, tatárka našeho malého :dance:

Buď v klidu, až přijde ta správná chvilka, přijde to samo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
16.3.10 21:40

Všechny děti nejezdí rády na kole. Naše starší je dost obratná, skvělá plavkyně a potápka, bruslí…a na kole nic moc, neba ani po dvou letech tréninku. A kamarádky dcera - „kopyto“ co je schopné ve čtyřech zakopnout třikrát za minutu na rovné cestě sviští na kole 10km terénem. Já sama mám kolo jen jako dopravní prostředek a cvičící stroj, fakt mě to nijak vnitřně neoslovuje ani po třiceti letech, dělám to spíš pro zdraví a ze zvyku. Mladší dcera rovnou řekla, že kolo nechce, že chce koloběžku nebo koníka (živého - od 18měsíců ráda jezdí na koni).
Pokud to není bytostně nutné (např. nemáš ve skříni více než jednu sadu elastických cyklooblečků a ladící rukavice a sadu helem…), tak bych ji nenutila, ve 3 letech opravdu není nic ztraceno a i kdyby měla být olympioničkou-cyklistkou tak to později stihne dotrénovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15178
16.3.10 22:16

Já bych asi kolo pořídila, ale nenutila bych ji… Nebo bych uvažovala, jestli ho třeba na nějakou chvíli nepůjčit od kamarádek na vyzkoušení a namotivování - kdyby ji to opravdu nechytlo, aby nebyly zbytečně vyhozené peníze…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23552
16.3.10 23:19

Starší syn jel na kole asi tak jednou v životě a to si ho vyfotila moje mamka, protože tušila, že už to víckrát neuvidí, mladší syn jezdil pořád a na všem…nenutila bych. I řidičák si starší dělal až nedávno, prostě ho řízení ničeho vůbec nebere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama