Šupinky a červené fleky na obličeji

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.19 14:10
Něco Na obličeji

Ahoj, již asi 2 týdny mám něco asi jako vyrazku na obličeji. Vidět to na první pohned není. Občas, když se odlicim, mám na čele supinky (makeup nepoužívám, pouze korektor na kruhy pod očima) nijak mě to nesvedi, pouze když se poskrabu, tak to pálí. Pod očima mám dokonce zarudla místa, která po umytí obličeje jen vodou nebo odlíčení zbytku korektoru pálí. Chtela bych se zeptat, čím je to způsobené, jestli třeba dehydratace? Piju dost. Děkuji za odpověď a přikládám postižené oblasti obličeje

Reakce:
Lalelale
Závislačka 4104 příspěvků 01.04.19 14:14

Pokud to není obyčejná příliš suchá pleť, tak bych si typla alergii na ten korektor nebo odličovač. Používáš hydratační krém?

terien
Extra třída :D 10706 příspěvků 01.04.19 14:31

Buď je to jen podrážděné nebo je to alergie na něco. Zkus pár dnů ten korektor vynechat a dávat si jenom kosmetiku pro citlivou pleť. Mě něco podobného jednou spustil parfém, který si stříkám na krk.

Ou
Kelišová 6940 příspěvků 01.04.19 14:46

Spíš máš tu kůži něčím podrážděnou.

Nejsi čirou náhodou třeba alergická na jarní pyly? Ona na ně může reagovat i ta kůže, kdy na ní dosedají - pak to chce pravidelně oplachovat a brát vhodná antihistaminika.

Vyhoď to čím se odličuješ, zejména pokud ti to stoj v koupelně už třeba déle jak měsíc. Mohly se ti v tom pomnožit nějaké nežádoucí mikroby.

Stejně tak důkladně vyper a vydezinfukuj všechny štětce a houbičky, které používáš.

Jestli máš zanícená místa i pod očima, tak bude potřeba se rozloučit i s tím korektorem.

Ideálně tak dva týdny, než to zaléčíš nepoužívej žádnou jinou kosmetiku, než něco co nejcitlivějšího na očištění a hydrataci. Pokud nebudeš chodit vyloženě na delší výlety během poledne, tak zkus vynechat i opalovací přípravky - často dost dráždí. A UV paprsky v mírném množství dělají pleti dobře.

Na čištěni si pořiď něco hypoalergenního - mě třeba na citlivou pleť se sklonem k zanícení se z nčieho funguje obyčejná růžová pěna z Balea - smyje i běžnou řasenku. Případně se mrkni po mycí pěně pro atopiky - třeba od canadermu.

Na hydrataci ráno sáhni po růžovém mandlovém krému z Weleda a na noc to napatlej mastí z mandlového oleje se zinkem od Exipalu.

Weledu a Balea mají v DM drogerii, mast od Exipalu v lékárnách. Canaderm jak kde.

Pokud se to po týdnu kdy to nebudeš zatěžovat, ale budeš na to mazat tu léčivou mast, nezlepší, zašla bych na kožní.

Ou
Kelišová 6940 příspěvků 01.04.19 14:47

Až to bude zaléčené - tedy týden bez potíží, tak zkus nový korektor stejné značky - kdy na to zareaguje, tak holt potřebuješ něco jiného, pokud ne, tak tím líp.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.19 15:20

@Ou používám ho 2 roky a nikdy se mi nic nestalo. Ten korektor. Mela jsem na sobě makeup, myslím, že by to mohlo být z něho, jinak na hydrataci pokožky není nějaká homemade maska?

Ou
Kelišová 6940 příspěvků 01.04.19 16:00
@Anonymní píše:
@Ou používám ho 2 roky a nikdy se mi nic nestalo. Ten korektor. Mela jsem na sobě makeup, myslím, že by to mohlo být z něho, jinak na hydrataci pokožky není nějaká homemade maska?

no jestli máš dva roky pořád ten stejný, tak je nejvyšší čas ho vyměnit.

Na hydrataci je spousta masek - primárně používej aloe vera v emulzi s nějakým olejem, pokud si to chceš vyrábět sama. Ale ty především potřebuješ řešit to zanícení.

Váš příspěvek
Reklama