Reklama

Nemoc ruka, noha, pusa u dospělého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 07:37
Nemoc ruka, noha, pusa u dospělého

Měl prosím někdo z vás tuto nemoc? Já ji chytla asi v čekárně u dětského doktora. Zajima me, když s tím půjdu za doktorem jestli mi napíše něco na bolavé puchýřky na rukách a nohách. Mam je asi třetí den a nemůžu pomalu nic vzít do rukou a chodit jak to bolí.

Reklama

Reakce:

ivonadv
Stálice 52 příspěvků 7 inzerátů 04.02.18 08:06

Určitě k lékaři, v dospělosti to má horší průběh…

mau-mau
Závislačka 3171 příspěvků 04.02.18 08:49

Manžel to měl na dovolené u moře a myslela jsem, že to je jeho konec. Když jsem ho viděla, tak jsem celou dobu doufala, že se o to s námi nepodělí :? Tak tě fakt lituji. Jen léčil tu horečku a ty puchýře ne, možná jsme to mazali kalciovkou. :think: Když si vzpomenu, jak to vypadalo, ani mě nenapadá, jak by se to dalo léčit, byly ty fleky jakoby pod povrchem. Nemá se to propichovat, čtu teď na netu, a mohou pomoci antihistaminika, když to svědí. Tak si můžeš dát fenistil. Manžel do zvládl bez lékaře, ale na tu dovolenou vzpomíná dodnes :zed: Můžeš tam dojít, ale řekla bych to hned při příchodu sestře, že máš ruce-nohy-ústa, jelikož je to hodně infekční, tak ať nenakazíš půl čekárny.. :nevim:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19598 příspěvků 04.02.18 09:05

Kamarád to řešil, pokud si pamatuju, zodacem (tlumí to alergické reakce a svědivost), u lékaře byl vlastně jen pro neschopenku a bylo to teda hrozný peklo. CHlapi jsou normálně hrozný bebíčka, ale on se tvářil a choval, jako by měl do hodiny skončit na marách. Takže na jednu stranu sme ho litovali, na druhou se nemohli nesmát :jazyk:

vulpes
Kelišová 5016 příspěvků 04.02.18 09:10

Já to měla :-( Horečky si ani nepamatuji, že by byly, ale ty puchýře bolely děsně, do rukou jsem nemohla pomalu nic vzít, o nohách ani nemluvím…no a ta pusa plná aftů, to bylo taky žůžo :roll: Měla jsem takovou kovovou chuť v puse, jak jsem to měla všechno živé do krve.

Doktor (praktik) jednak podle mě vůbec netušil, o co jde, ale doporučil mi jen B-komplex. Tak logiku to má, podporuje to hojení sliznic. Jinak na to stejně nic nepomáhalo. Po pár dnech ty boláky přestávaly tak bolet (ale mizely mnohem déle) a pusa se taky pomalu hojila…

Ale furt lepší tohle (to jen bolelo), než šestá nemoc v dospělosti :roll: to bylo ještě zábavnější! :mrgreen:

D- račice
Ukecaná baba ;) 1588 příspěvků 04.02.18 09:16

Já to měla když dětičky chodily do školky. V práci jsem dostala horečku 40 a myslela jsem, že ani nedojdu k autu. Druhý den puchýře na rukách a nohách. Nikomu to nepřeji. Doktorce jsem volala, tak mě ani nechtěla vidět jen mi doporučila fenistil a tekutý pudr na bolesti a svědění protože jak se to hojilo, tak jsem si myslela že si ty ruce snad nechám amputovat jak příšerně to svědělo. Zážitek to byl opravdu nepříjemný. Deset dní jsem trpěla jako kůň. Přeji co nejdřívější uzdravení :kytka: :kytka: :kytka: :hug:

fragola
Generální žvanilka 24788 příspěvků 04.02.18 12:22

Já jsem tuto nemoc chytla od dětí, byla jsem ke všemu těhotná, takže nic moc. Teplotu jsem měla jen dva dny, nejvíc mě postihly afty. To bylo příšerný, nemohla jsem mluvit, jíst, šišlala jsem jako pitomec. K doktorovi jsem nešla, dopovala jsem se vitamínem C a B-komplexem. Na afty jsem používala Herbadent. Ať jsi brzo fit :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 20:37

Všem vám děkuji za reakce. Kdybych tuto nemoc nedostala tak o ní do smrti nevím. Snad mě brzy přestanou svědit ruce a chodidla. :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.18 19:35

Už mám nemoc úspěšně za sebou. Průběh nebyl tak hrozný. Měla jsem boláky i ve vlasech a nose. Děti zatím příznaky nemají. :mavam: Zakladatelka

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Rybová pod palbou „bioteroristů“: Přejí jí muka na zemi a zakazují vodu

Je smutným paradoxem, že ti, kdo hlásají návrat k přírodě, toleranci a smír,... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >