Nemocenská hpp

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
12
15.11.21 20:27

Nemocenská hpp

Dobrý den, před týdnem jsem podepsala smlouvu na hpp ale bohužel se mi stal úraz a musela jsem jít dnes na neschopenku, zítra jsem měla nastoupit do práce. Mám nárok na neschopenku?
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2424
15.11.21 20:28

Ne, do práce jsi ještě nenastoupila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26277
15.11.21 20:31

Ne, musela bys nejdřív nastoupit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3738
15.11.21 20:35

Bohužel nemáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
15.11.21 20:36

Kdybych teda odprscovala alespoň jeden den tak bych měla jo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2424
15.11.21 20:38
@Loranza píše:
Kdybych teda odprscovala alespoň jeden den tak bych měla jo?

Ano, ale s úrazem asi nenastoupíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51352
15.11.21 20:38
@Loranza píše:
Kdybych teda odprscovala alespoň jeden den tak bych měla jo?

jo,
Zamestvavatel by za tebe musel zaplatit pojisteni. To ted delat nebude, nejsi nemocnsky pojistena, nemas narok na davky z np

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3738
15.11.21 20:40

@Loranza tak si domluv pozdější termín nástupu ne?
Nový zaměstnavatel určitě bude nadšený, když přijdeš na jeden den a pak půjdeš marodit :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
15.11.21 20:48

Pokud ani jedna strana prac. smlouvu neukončí, ta nabývá zítra platnosti, pojištění ti bude běžet a nárok máš. Podmínkou je, ze po skončení PN začneš u tohoto zaměstnavatele reálně pracovat.
Je to teda hlavně otázkou dohody se zaměstnavatelem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
15.11.21 20:50
@matkabagristy píše:
jo,
Zamestvavatel by za tebe musel zaplatit pojisteni. To ted delat nebude, nejsi nemocnsky pojistena, nemas narok na davky z np

Pokud nebude ukončena smlouva, musí ho platit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2424
15.11.21 20:51
@LaRoux píše:
Pokud ani jedna strana prac. smlouvu neukončí, ta nabývá zítra platnosti, pojištění ti bude běžet a nárok máš. Podmínkou je, ze po skončení PN začneš u tohoto zaměstnavatele reálně pracovat.
Je to teda hlavně otázkou dohody se zaměstnavatelem.

Pochybuji, že by si ji zaměstnavatel nechal. Ale do práce musí nastoupit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
15.11.21 20:59
@Jolka86 píše:
Pochybuji, že by si ji zaměstnavatel nechal. Ale do práce musí nastoupit.

No to my nevíme přeci. Pokud má nějakou kvalifikaci, tak ji nebude vyhazovat kvůli nemoci a hledat složitě náhradu, to je logické.
Nemusí fyzicky přijít, aby vztah nabyl platnosti, stačí se normálně dohodnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2424
15.11.21 21:01
@LaRoux píše:
No to my nevíme přeci. Pokud má nějakou kvalifikaci, tak ji nebude vyhazovat kvůli nemoci a hledat složitě náhradu, to je logické.
Nemusí fyzicky přijít, aby vztah nabyl platnosti, stačí se normálně dohodnout.

Ale neschopenka začala dnes a nástup do práce zítra. Chci vidět zaměstnavatele, který bude platit 14 dní člověka, který ani nenastoupil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
15.11.21 21:08
@Jolka86 píše:
Ale neschopenka začala dnes a nástup do práce zítra. Chci vidět zaměstnavatele, který bude platit 14 dní člověka, který ani nenastoupil.

Jako že když má někdo tu smůlu, že chytí chřipku v den nástupu, tak by měl být vyhozen? :think: Když jsi ho jako zaměstnavatel hledala třeba x týdnů či měsíců a stálo tě to spoustu peněz ho najít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2424
15.11.21 21:19
@LaRoux píše:
Jako že když má někdo tu smůlu, že chytí chřipku v den nástupu, tak by měl být vyhozen? :think: Když jsi ho jako zaměstnavatel hledala třeba x týdnů či měsíců a stálo tě to spoustu peněz ho najít?

Co bude dělat zakladatelka, že je podle tebe nenahraditelná? Tomu se říká smůla, ale tady je smlouva platná od zítřka, ty jako zaměstnavatel bys zakladatelce platila 14 dní a byla bys spokojená. Já jako zaměstnavatel ne, u chřipky by se dal domluvit pozdější nástup. U úrazu, který se může léčit x měsíců, je těžké odhadnout dopředu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat