Nová práce. Jaké dokumenty

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.11.21 16:01

Nová práce. Jaké dokumenty

Ahoj,
před měsícem jsem skončila v zaměstnání. Nyní díky sousedce mám možnost práce na DPČ s možností přejít na HPP - osobně místo beru jen jako přechodné, než se něco najde, protože jde jen o práci doplňování zboží na prodejně a práce na skladě.

A chci se zeptat : co budu vše předkládat ničemu zaměstnavateli? Jsem totiž teď v evidenci úřadu práce a popravdě se mi to moc zmiňovat nechce - beru to trochu jako osobní selhání.
Evidenci bych samozřejmě ukončil. Ale budou chtít nějaký doklad v nové práci? Napadlo mě jim říct, prostě že v září jsem skončila práci a od té doby nic, ani nejsem v evidenci úřadu. Zda teda potom nebudou pátrat, nebo nebudou chtít nějaké dokumenty???
Mám ukončení smlouvy a možná i zápočtový list, nevím ale jistě. Prosím k anonym, díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10385
14.11.21 16:05

No měl by se dodat doklad o evidenci na úřadu práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79436
14.11.21 16:12
@Sany80s píše:
No měl by se dodat doklad o evidenci na úřadu práce.

A k cemu zamestnavateli bude, pokud se tedy nejedna o dotovane misto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.21 16:12

A když prostě řeknu, že nejsem v evidenci? Prostě nikde? Nějaký dokument???

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.21 16:14

@j.a.n.i1 No, ale abych pravdu řekla :think: já také doklad o evidenci v úřadu práce dokládala, když jsem teď měla brigádu, do limitu, k evidenci. Tam to zaměstnavatel chtěl. Nevím, ale proč… Akorát teda ten limit 7.600 Kč hrubého když to není pod nosem byl na nic, a teď se ozvala sousedka s brigádou s možností přejít na hlavní poměr. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
10385
14.11.21 16:16
@j.a.n.i1 píše:
A k cemu zamestnavateli bude, pokud se tedy nejedna o dotovane misto.

Kdysi mi to vysvětlovala účetní, že to je potřeba kvůli daním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79436
14.11.21 16:23
@Sany80s píše:
Kdysi mi to vysvětlovala účetní, že to je potřeba kvůli daním.

Tak kvuli danim je to uplne k nicemu, neb to nic nedokazuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79436
14.11.21 16:25
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 No, ale abych pravdu řekla :think: já také doklad o evidenci v úřadu práce dokládala, když jsem teď měla brigádu, do limitu, k evidenci. Tam to zaměstnavatel chtěl. Nevím, ale proč… Akorát teda ten limit 7.600 Kč hrubého když to není pod nosem byl na nic, a teď se ozvala sousedka s brigádou s možností přejít na hlavní poměr. :nevim:

Tak pokud je to brigada pri evidence, tak tam jo, ale pokud uz v době nastupu na UP nejsi, tak proc.
Ja nikdy pri nastupu nedokladala nic, ani zapoctak, ten teda chteli, ale podepsala jsem, ze ho nemam a stacilo jim to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6926
14.11.21 16:30
@Sany80s píše:
Kdysi mi to vysvětlovala účetní, že to je potřeba kvůli daním.

To je blbost. K daním potřebuješ dokládat příjmy a to až v momentě, kdy žádáš o roční zúčtování. Určitě ne potvrzení o evidenci na ÚP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.21 16:31

@j.a.n.i1 Dobře. Uvidím co mi přesně sousedka zítra poví. Pokud to bude brigáda, pravidelná a vyplatí se. Odcházím z úřadu. Pokud nebude pravidelná, tak to vidím zas na přivýdělek k úřadu. Alespoň se mi to bude započítávat do sociálního pojištění a i zdravotní, úřad bude doplácet jen minimum a nebudu si připadat tak blbě. Než si něco najdu nastalo

• Citovat
  • Nahlásit
26990
14.11.21 16:41

Když jsem nastupovala do zaměstnání, tak po mě chtěli zápočťák, kde neměli svého smluvního doktora, tak doklad od mého praktika, že jsem schopná vykonávat práci. U jednoho zaměstnavatele doklad o dosaženém vzdělání a výpis z trestního rejstříku.

A pokud chce člověk uplatňovat slevy na dani, pak rodné listy dětí, prohlášení z druhého z rodičů, doklad o zdanitelných příjmech pro roční zúčtování daně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat