Prodej výrobků a ŽL?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.11.21 13:26

Prodej výrobků a ŽL?

Ahoj, z pochopitelných důvodů anonym, chodí tady známí.
Mám dotaz na zkušené podnikatelky (a nejen ty) a prosím o radu. A omlouvám se, pokud bude dotaz hloupý :oops:
Má smysl zřizovat ŽL na vedlejší činnost (při zkráceném úvazku, kde nedosáhnu na minimální mzdu), když nevím, jestli bude odbyt? A pokud by byl, nepočítám s velkým výdělkem, možná 10k za rok? Má smysl kvůli tomu zakládat živnost? Mám časově náročný koníček, kterému jsem propadla, něco vyrábím a dost výrobků jsem už prodala, ale jen po známých. Mohla bych zkusit jednorázově nabídnout výrobky na nějaký server, hyperinzerci např. a pokud by byl zájem, tak potom si založit ŽL? Z toho by mi nic hrozit nemělo, ne?
Vím, že při opakovaném vystavování a přidávání výrobků v inzerátu, se už jedná o nelegální činnost (pravidelné opakování) a tomu se chci vyhnout. Nechci jít nelegální cestou, ale také se do toho nechci vrhat po hlavě. Má smysl začínat? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11997
14.11.21 13:30

Zřízení ŽL stojí 1000 kč. Pokud chceš prodávat svoje výrobky tak by si ho měla mít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
14.11.21 13:47

10k za rok.. to se snad ani nedani.. mrkni se na minimum

https://www.jakpodnikat.cz/…-cinnost.php

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4034
14.11.21 14:04

Nutnost podat DP a pořídit si ŽL jsou dvě různé věci.

Při několika prodaných kouscích to nikdo nebude hrodit - leda bys měla smůlu a narazila na někoho, kdo by požadoval fakturu/doklad. Při soustavné činnosti bys ŽL mít měla, bez ohledu na to, kolik vyděláš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.21 15:16

Děkuji za reakce. Ano, vím, že zřízení stojí 1000,–. Opravte mě, pokud se mýlím.
Zřízení ŽL je tedy nutnost, pokud chci prodávat pravidelně.
DP podávat nebudu, jestli výdělek nepřesáhne 30k/rok, i když se v článku píše o příležitostné činnosti, což nebude můj připad.
ZP a SP bude za mě stále platit zaměstnavatel, nebo si budu platit nějaké procento z prodeje, i když z něj budu mít nízký příjem? Jde mi o to, abych ve finále vlastně neprodělala a neplatila víc, než vydělám.

• Citovat
  • Nahlásit
79497
14.11.21 16:14
@Anonymní píše:
Děkuji za reakce. Ano, vím, že zřízení stojí 1000,–. Opravte mě, pokud se mýlím.
Zřízení ŽL je tedy nutnost, pokud chci prodávat pravidelně.
DP podávat nebudu, jestli výdělek nepřesáhne 30k/rok, i když se v článku píše o příležitostné činnosti, což nebude můj připad.
ZP a SP bude za mě stále platit zaměstnavatel, nebo si budu platit nějaké procento z prodeje, i když z něj budu mít nízký příjem? Jde mi o to, abych ve finále vlastně neprodělala a neplatila víc, než vydělám.

DP nebudes podavat, pokud prijem nepresahne 6000,– a zdravotní ze skutečného zisku platis vzdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.21 17:13

Prosim radu

Jestli se muzu upichnout. Pracuji na HPP, kupuji a nasledne prodava zbozi na bazarech.
Nemam ZL, kdyz pracuji na HPP a chtela bych to mit jako vedlejsi cinnost, co vse musim proto udelat. Jak je to pak s danenim atd.? Muzete poradit?
Muze na me financak prijit, kdyz prodavam pres bazar a nejedna se o statisicove sumy?

• Citovat
  • Nahlásit
79497
14.11.21 17:18
@Anonymní píše:
Jestli se muzu upichnout. Pracuji na HPP, kupuji a nasledne prodava zbozi na bazarech.
Nemam ZL, kdyz pracuji na HPP a chtela bych to mit jako vedlejsi cinnost, co vse musim proto udelat. Jak je to pak s danenim atd.? Muzete poradit?
Muze na me financak prijit, kdyz prodavam pres bazar a nejedna se o statisicove sumy?

No, v tomhle případě dost zavisi na tom, co prodavas, pokud je to v rozsanu „veci po detech a sobe“ tak to neni vydejecna cinnost a nic mit nemusis a nedanis.
Pokud je to za ucelem zisku a je zrejme, ze to mnozstvim ani strukturou neni nosene obleceni rodiny, tak poridit zl a info k ostatnímu najdes na www.jakpodnikat.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.21 17:25

@j.a.n.i1 Moc tomu prave nerozumim. Z castky kterou vydelam za rok, dejme tomu 70tis. tak jak to mam danit. Ma nekdo vedlejsi cinnost pri HPP? Potrebovala bych krok za krokem. Zbozi prodavam za ucelem zisku, nejedna se o obleceni. Faktury, ani paragony nevystavuji, vetsinou probiha platba v hotovosti, pripadne na ucet.

• Citovat
  • Nahlásit
106
14.11.21 17:36
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 Moc tomu prave nerozumim. Z castky kterou vydelam za rok, dejme tomu 70tis. tak jak to mam danit. Ma nekdo vedlejsi cinnost pri HPP? Potrebovala bych krok za krokem. Zbozi prodavam za ucelem zisku, nejedna se o obleceni. Faktury, ani paragony nevystavuji, vetsinou probiha platba v hotovosti, pripadne na ucet.

pri hpp si nechas udelat vypis prijmu u zamestnavatele.. pak k tomu vlastne pripocitas svuj zisk mimo hp.. odectes naklady.. a vyjde ti zdanitelna castka.. no a z toho taky prip. vyleze socka a zdravko.. no a pak to odneses nebo posles datovkou na financak+soc+zdrav. pojistovnu

v hotovosti neberu.. takze se me netyka eet.. ale faktury (paragony) bys mela asi vydavat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6946
14.11.21 18:38
@Anonymní píše:
Muze na me financak prijit, kdyz prodavam pres bazar a nejedna se o statisicove sumy?
ŽL už jsi měla mít. Samozřejmě na tebe může FÚ přijít.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat