Neplatím pojištění, ošetří mě lékař?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Medvídek19
Kecalka 115 příspěvků 05.10.14 19:24
Neplatim pojištěni

Ahoj chci se zeptat. Nemam hrazeny zdravotni pojisteni a naskakal mi na pojistovne dluh. Dostala jsem se do blbe situace, prosim nepiste mi jak jsem blba atd. Vim to sama.Ale mam dotaz…jsem nemocna a potrebuju si zajit k doktorivi. Osetri me lekar nebo ne? Mam podezreni na zanet slepeho streva.
Jsem u VZP.
 Dekuju

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 05.10.14 19:25

Ošetří.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10271 příspěvků 05.10.14 19:26

Ošetří Tě, neboj se. Dluhy jsou na péči nezávislé. Měla bys to ale co nejdřív řešit.

e-lili
Echt Kelišová 9318 příspěvků 05.10.14 19:27

Osetri. Zajdi na pojistovnu a domluv.si splatkovej kalendar, ikdyby po blbe 100,–
Nebo nedopadnes moc dobre.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65076 příspěvků 05.10.14 19:28

@Medvídek19 Ano, ošetří, to, že máš u pojišťovny dluh doktora nezajímá, ona tvé ošetření zaplatit musí. Akorát ten dluh na pojištění bude narůstat o penále a budou ho na tobě vymáhat. A nějak nechápu, jak člověk může udělat nějaký větší dluh na zdravotním (nemyslím zapomenutý 1 měsíc), tak sakra, když vím, že na něj nemám tak se přihlásím na UP, ne.

Halamka
Závislačka 3925 příspěvků 05.10.14 19:38

Lékaři jsou povinni ti poskytnout neodkladnou péči, t. j. ošetřit tě tak, abys přežila. Ale nemyslím, že je to tvůj případ, ty jsi stále pojištěná, jen máš dluh, který po tobě budou chtít zaplatit, asi včetně penále.
Jinak ošetřují bezdomovce, cizince, ač je u některých osob jasné, že si pojištění neplatí… A i když jim následně vystaví fakturu, tak ji stejně nikdo nezaplatí.
Ale ty jsi pojištěná, s dluhem, který začni řešit, protože penále jsou mršky a rádi se vyšplhají výš než skutečný dluh. Splátkový kalendář a hlavně zájem to řešit ti pomůžou ;)

Zupa
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 06.10.14 00:05

@Medvídek19 Lékař tě ošetří, ale když bude nutná operace všechno zaplatíš ze svého a levná záležitost to nebude.

Jinak když na VZP napíšeš žádost o prominutí penále za neplacení je možné doplatit už jen čistě chybějící zálohy, možná i na splátky.

O jak dlouhou dobu kdy nejsi pojištěná se jedná? A proč jsi nebyla na pracáku, jestli to není tajné?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65076 příspěvků 06.10.14 00:16

@Zupa To s operací je totální blbost… A jinak prominutí penále je možné, ale co mám zkušenost, tak to povolí až po zaplacení dlužného pojistného.

Zupa
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 06.10.14 00:47

@j.a.n.i1 jak to myslíš, že je to blbost?

Známý si zlomil nohu - otevřená zlomenina, šrouby v noze a měsíce rehabilitace, žije takovým bohémským životem a pojištění si samozřejmě neplatil.

Operovali ho a následně zjistili, že to nemá kdo zaplatit když neplatí zálohy. Pojištovna to odmítla uhradit (VZP) takže dostal od nemocnice splátkový kalendář na nějakých 150tis.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65076 příspěvků 06.10.14 08:01

@Zupa Tak to ale nebyl pojištěn, ne že měl dluh na pojištění, to je dost rozdíl.

Zupa
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 06.10.14 12:18

@j.a.n.i1 pojištěny byl u VZP ale asi rok možná víc neplatil, dluh mu odpustili s tím ze musí uhradit léčbu a operaci té nohy ze svého.

Tom-Jerry
Vesmírná mluvilka 32605 příspěvků 06.10.14 12:51

@Zupa to je nějaké divné celé, že by pojišťovna odpustila dluh jsem v životě neslyšela, odpustí penále ale až po zaplacení celého dluhu. Zdravotní pojištění se nedá u nás vypovědět ani z jedné strany, takže u nás je pojištěný každý kdo splňuje :Vznik a zánik zdravotního pojištění

(1) Zdravotní pojištění vzniká dnem:

1. narození, jde-li o osobu s trvalým pobytem na území České republiky,
  1. kdy se osoba bez trvalého pobytu na území České republiky stala zaměstnancem [§ 5 písm. a)],
  1. získání trvalého pobytu na území České republiky.

(2) Zdravotní pojištění zaniká dnem:

1. úmrtí pojištěnce nebo jeho prohlášení za mrtvého,
  1. kdy osoba bez trvalého pobytu na území České republiky přestala být zaměstnancem [§ 5 písm. a)],
  1. ukončení trvalého pobytu na území České republiky.

znám člověka co už roky neplatí, je na něj uvalena exekuce, ale na ošetření nebo zákroky to nemá žádný vliv. Pokud splňuje člověk výše napsané, tak po nikom pojišťovna nevyžaduje úhradu péče, požaduje po něm dlužné pojistné + penále.

Zupa
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 06.10.14 15:45

@Tom-Jerry jak jsem koupila tak prodávám, nevidím důvod proč by si známí vymýšlel :nevim:

A dluh klidně odpustí, švagrové teta je silný diabetik a taky trochu jednodušší člověk a pojištění si taky nějakou dobu neplatila. Pak jí přímo na VZP pomohli sepsat žádost a prominuli jí úplně všechno.

I mě se jednou podařilo nezaplatit jeden měsíc a bohužel jsem to zjistila až téměř po roce při danovém přiznání a ani po podání žádosti mi neprominuli ani desetník, takže nevím podle čeho to posuzují :mrgreen:

Tom-Jerry
Vesmírná mluvilka 32605 příspěvků 06.10.14 16:22

@Zupa tak teta je asi jiný případ, zvlášť když píšeš že je jednodušší a co se týká známého, tak to na mě působí spíš tak, že ti neřekl úplně všechno jak to bylo :think:

Zupa
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 07.10.14 10:38

@Tom-Jerry těžko říct každopádně nějakých 150tis uhradit musel ted je otázka jestli nemocnici nebo VZP?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Matka utýraného chlapečka Simona je opět těhotná. Informaci potvrdila tyranova sestra

V sobotu to byl přesně měsíc od chvíle, co byl v Lounech utýrán ani ne... číst dále >

Nevlastní sestra Aťky Janouškové na jejím pohřbu: Měla bych po ní dědit!

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou přineslo jedno překvapení. Do... číst dále >