Nepříjemný tlak pochvy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kleaa1
Kecalka 166 příspěvků 28.04.11 09:45
nepříjemný tlak pochvy

jsem rok po druhém porodu. Už po tom prvním (ošklivé šití) jsem měla podobné problémy při tlačení na stolici, takový hrozně nepříjemný tlak uvnitř v celé oblasti kolem vchodu. Neřešila jsem to, protože to bylo jen v těchto situacích nebo třeba při kýchnutí a tak.
Jenže poslední tři dny se mi objevilo něco podobného s tím, že to neustává. Mám pocit naběhnutého vnějšku, uvnitř kolem vchodu takový nepříjemný tlak, můžu se z toho zbláznit, pořád to cítím, když sedím, chodím, vše je citlivé. Nemám žádný výtok, pálení ani nic podobného, jen jakoby více prokrvené ani ne červené - zkoušela jsem i mazat, ale tím to nebude. Po druhém porodu mám i kousek pochvy ve vchodu (dr jsem se ptala a prý je to normální - no nehezký pohled), tak nevím, jestli to nesouvisí, jsem nešťastná. Už dříve se mi takový stav přihodil a trval třeba den, mělo to souvislost s velkou zácpou, asi mi to tam nějak tlačilo, s vyprázdněním to zmizelo, ale tentokrát to s tím nesouvisí :cry: Asi se objednám k dr, ale mám obavy, že nic nezjistí a já tak zůstanu a zblázním se.

Reakce:
gala099
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.11 14:01
Tlak do pochvy

Ahoj,něco podobného mám už léta,od druhého porodu a i když to, co jsem napsala nezmí moc optimisticky,dá se s tím existovat.Po šestinedělí jsem měla podobné pocity,nevěděla jsem,co mi je,v knížkách o těhu o tom nic není a přitom je to dost častá věc,jak tady vidím.Šla jsem k dr.,řekla mi, že to nic není,že se to spraví.Po roce jsem šla k jiné a řekla mi,že je to cystokéla,sestup přední stěny poševní do poš.vchodu.A že už to tak prý zůstane a mám cvičit.Nehodlala jsem se s tím spokojit.Časem, asi jak jsem se na to soustředila,že to tam být nemá,mi to začlo i bolet.Oběhla jsem spoustu doktorů,byla jsem i v Praze,vyprosila jsem si plastiku, ale asi po roce byl stav stejný-boule přes vchod.Zkrátím to,dostala jsem se do psychosomatické poradny, označili to jako psychosomat.onemocnění.Dostala jsem kapičky na bolest a uklidňující prášky.Trvalo mi,než jsem pochopila,že to nebude jako předtím.Naučila jsem se s tím žít a vyhovět si,když můžu.Používám čípky s kys.hyaluronovou,femigel a je to lepší.Nesmím zvedat nic těžkého.Inkontinenci nemám.Rodit normálně mě nechali, pry kdybych chtěla mít ještě další děti.Divím se jen, že když je to dost častá věc po porodu,že se o tom v knížkách o těhu nenapíše, že to může nastat a co se s tím dá dělat. Držím palce, aby se zlepšilo.

Kleaa1
Kecalka 166 příspěvků 18.05.11 15:26

děkuji ti moc za příspěvek. Člověk si připadá jako exot. Naštěstí ten můj stav je pryč - jak to přišlo, tak to i odešlo, po pár dnech, co jsem tu napsala to pomalu odeznělo. Faktem je, že v různých situacích to někdy cítím. (jak jsem psala, třeba při kýchnutí a tak)

To co máš ty musí být úplně na palici. Mně těch pár dní stačilo. Jen nechápu, že dr. nic nepozná, když mě viděl, chválil, že prý je vše v pořádku, tak jak má. Takže by mi taky mohli za chvíli vpálit, že to je v mé hlavě :roll: To je fakt strašný, když dr. nevědí, tak to hodí na to, že si to vlastně člověk sám vsugeruje nebo co…

Váš příspěvek
Reklama