Neschopenka delší než 14 dní, účetní po mně chce další papír

Anonymní
23.9.19 15:35

Neschopenka, jak to chodi?

Ahoj, jsem asi v 8 tydnu tehotenstvi. Sla jsem ale na neschopenku kvuli praci. Marodim od 1.9. a jsem zmatena (nikdy jsem nemarodila dyl jak 14 dni).
Neschopenku mi dal doktor 2.9., na kontrole jsem byla 10.9., a na dalsi jdu 25.9., ted ve stredu. Ucetni jsem vedet dala, ale krome toho prvniho papiru pry chtela jeste nejaky iv. dil, aby ho mohla dat socialce, ktera by me mela platit od 16.9. Jenze me doktor nedal zadny takovy dik ja na kontrolu jdu az ted ve stredu. Tudiz socialka nevi, ze marodim a ten dil nejspise dostanu toho 25. Bude nejaky problem? Neprijdu o penize?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15259
23.9.19 15:45

Doktorovi se připomeň, že nemáš ten papír..zaměstnavatel ti platí 14 dní a až pak sociálka, ale po těch 14ti dnech se to odevzdává…k 30.9.dostanes pak lístek na peníze.. možná to budeš mít opožděné, ale o peníze nepřijdeš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.9.19 15:47

@Bobby tak to jo, pokud se to jen zpozdi tak to mi nevadi, jen nechci mit nejaky problem nebo prijit o penize vubec. Nejspis ty papiry dostanu ted 25. Ty kontroly tak vysly.
Doktor me schvalne objednal na ted kvuli te neschopence. Jinak bych mela kontrolu az za 14 dni a to je 10tt.

• Nahlásit
  • Citovat
15259
23.9.19 15:50

Já marodím taky od 1.9. a dostala jsem papíry dřív..asi je tak zvyklý a účetní zas je zvyklá jinak…o peníze nepřijdeš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7234
23.9.19 16:23
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem asi v 8 tydnu tehotenstvi. Sla jsem ale na neschopenku kvuli praci. Marodim od 1.9. a jsem zmatena (nikdy jsem nemarodila dyl jak 14 dni).
Neschopenku mi dal doktor 2.9., na kontrole jsem byla 10.9., a na dalsi jdu 25.9., ted ve stredu. Ucetni jsem vedet dala, ale krome toho prvniho papiru pry chtela jeste nejaky iv. dil, aby ho mohla dat socialce, ktera by me mela platit od 16.9. Jenze me doktor nedal zadny takovy dik ja na kontrolu jdu az ted ve stredu. Tudiz socialka nevi, ze marodim a ten dil nejspise dostanu toho 25. Bude nejaky problem? Neprijdu o penize?

Proč jsi šla na neschopenku? Zaměstnavatel pro tebe neměl nic jiného? Pokud ne, měla bys být doma za plat. Je to překážka z jeho strany a máš nárok na placené volno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
834
23.9.19 16:35

@arinecka
To jsek čekala, kdy se tu objeví první :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.9.19 16:38

Ahoj, ja mam neschopenku od 6.9. a 19.9. jsem dostala od sestricky dalsi dil neschopenky a listek na penize, to jsem mela predat v praci. Zamestanavatel ti plati prvnich 14 dni a pak to preda OSSZ, ktera to vyplaci dal. Ty vyplnis druhou stranu na tom listku na penize a i na tom dalsi dile neschopenky.. Je tam tvuj podpis, cislo uctu, atd… A jeste mi sestricka rekla, ze k 30.9. dostanu dalsi listek na penize.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.9.19 16:45

@arinecka protoze pracuji jako montazni pracovnice, pajeni, tahani tezsich veci atd, ano, mistrova vedela, ze jsem tehotna, presto me nesetrila, prej si mam jit radeji marodit. Ja nemam silu s nekym tam hadat a radeji budu doma v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
7234
23.9.19 16:49
@NinaU. píše:
@arinecka
To jsek čekala, kdy se tu objeví první :D

A co jako? Mohla byt doma za plny plat, pokud pro ni nic jineho nemaji. Tak na neschopence s vychazkama a za mene penez je asi lip ze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7234
23.9.19 16:50
@Anonymní píše:
@arinecka protoze pracuji jako montazni pracovnice, pajeni, tahani tezsich veci atd, ano, mistrova vedela, ze jsem tehotna, presto me nesetrila, prej si mam jit radeji marodit. Ja nemam silu s nekym tam hadat a radeji budu doma v klidu.

Chyba, ona moc dobre vedela ze by ti mela dat jinou praci, pokud ji nemela, tak to nebyl tvuj problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
834
23.9.19 16:52

@arinecka
Asi každého věc :D ale fascinuje mě, že se tu vždycky někdo objeví, kdo to musí zmínit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7234
23.9.19 16:54
@NinaU. píše:
@arinecka
Asi každého věc :D ale fascinuje mě, že se tu vždycky někdo objeví, kdo to musí zmínit :)

Koukam ze vubec nechapes o co jde vid?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
834
23.9.19 16:55

@arinecka
A o co přesně teda jde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7234
23.9.19 17:04
@NinaU. píše:
@arinecka
A o co přesně teda jde?

Jde o to, ze zamestnavatel ma povinost ji priradit bud jinou praci, ktera bude vyhovovat jejimu stavu, a pokud ji nema, tak by ji mel nechat doma, ma narok na placene volno. Takhle sla na neschopenku, kde bude mit mene penez a jeste je omezena vychazkama. Dalsi vec je ta, ze gynekolog prece nevystavi neschopenku jen proto, ze pro ni nemaji praci :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.9.19 17:07

@arinecka a jakou praci by mi mohla dat, mozna bych tak mohla jen sedet nebo pajet a to pajeni je taky pekne svinstvo. ;) pro me je jednodussi byt doma v KLIDU a nestresovat se.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama