Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Dobrý den chtěla bych se zeptat.
Dnes mi přišla sms od gyn že v krvi mám zvýšené hormony štítné žlázy.
Měl to někdo zvas? Zmizelo to? Bylo to něco vážného mám strach! Nemůže se něco stát z dítětem? Dekuji ![]()
Ano měla jsem. Odeslali mne na endokrinologii kde mi nasadili léky, chodila jsem pak na odběry každých 6 týdnu a dávky upravovali. Měla jsem to zvýšené jen lehce, dítěti se nic nestalo.
@veria a pak vám to zůstalo nebo po porodu se to spravilo? Neni to něco vážného? A když Kojim ještě 10 měsíční dcerku nebude to problém z léky atd?
Ne, není to vážné, pokud to není zvýšeno extrémně. Léky mi už zůstaly, brala jsem je i při kojení, to vůbec nevadí. Návštěvu endokrino ale neodkládejte, měly by se léky nasadit co nejdříve.
Zvýšené konkrétně co, zvýšené o kolik? Pokud tohle nevíš, dost těžko ti někdo může říct, jak moc je to vážné. Budeš docházet na endokrinologii. Jinak - problémy se štítnou žlázou jsou v dnešní populaci velmi běžné. Dost často je rozjede právě těhotenství. Ano, je to celkem snadno léčitelné a pokud se léky užívají správně a stav se stabilizuje, na dítě to vliv nemá. Léky se můžou (ba dokonce musí) užívat i při kojení, výrazně nebezpečnější je vůbec je nebrat. Někomu to pak přetrvává nastálo, někomu se to porodem může srovnat. Ale vážně je to velmi časté.
Urcite navsteva endokrinologie a rict, ze jsi tehotna, abys treba necekala dlouho. U nas to tak funguje, take tam chodim. Doktorka to pak hlida, vzdy odebere krev a upravi leky podle toho. Neni se ceho bat a je moc dobre, ze se na to prislo… S objednanim ale neotalej…
@klíč568 píše:
@Botičkadam děkuji zítra tam hned skocim.
nemas zac… A neboj, tohle je caste, dostanes leky, budes dochazet na kontroly, miminko bude v poradku… ![]()