Nesnáším svůj domov

Anonymní
1.6.18 18:37

Nesnasim svuj domov

Ahoj. Vezmu to zkratka. Nesnasim misto, kde ziju.Mame maly domek v radove satelitni zastavbe na vesnici.Jako mladi jsme nemeli penize a tohle byla jedina moznost vlastniho bydleni.Ja se vsak v tomto domku necitim dobre.Jsme spolu petadvacet let s manzelem, dve deti v nactiletem veku.Oni jsou zde spokojeni, ja nestastna od zacatku a situace pro me graduje.Loni jsem mela zachvat paniky. Pripadam si jak dite, ktere rodice poslou na tabor a ono se to snazi nejak prezit, jen s tim rozdilem, ze ja nemam uniku. Nesnasim sousedy, jsou hlucni a jejich vecne mejdany do noci na zahrade mi vadi. Jejich pes vecne steka. Chapu, ze je to pes, ale nechapu na co ho maji, kdyz se mu nevenuji.Cely den, tedy vikendy a pres tyden pote, co prijdu z prace, travim dole v domku, kde je jedna propojena mistnost slouzici jako kuchyň, obyvak a loznice, aby deti mely kazde nahore v domku svuj pokoj.Na zahradu nechodim, protoze tam neni zadne soukromi.Chci pryc. Manzel do bytu do mesta nechce. Stacila by mi i chatka, kam by se dalo vypadnout. Upnula jsem se na to, ze az deti vyrostou, nic me tu neudrzi, i kdybych mela jit sama do pronajmu a obetovat tomu fungujici vztah.Je leto a ja nemam radost ze zivota. Nechci se vracet domu.Ano brala jsem kratce AD, ale v hlave mam vse srovnane a vim urcite, ze za me trable muze tohle misto, ktere nenavidim. Prosim, poradte mi, co mam delat. Dopredu rikam, manzel se odsud nehne, mame hypoteku, za tri roky konci. Vydelky prumerne. Prosim anonymne, krome manzela a me psychiatricky nikdo netusi s cim bojuji a ja se za to stydim.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
907
1.6.18 18:45

Zkus jit na nějaký cas sama do pronajmu. Rodině vysvetli, ze to proste porrebujes. Chápu te, ja bych taky tak nemohla zit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7117
1.6.18 18:48

Já chápu, že jsi nešťastná a nemáš to tam ráda. Pokud bych dlouhodobě měla být někde, kde to nesnáším, budu na tom stejně. Jen napadlo tě, že třeba v bytě v paneláku budete mít nejspíš ještě menší soukromí? A taky nevylezeš celý den z jednoho pokoje a jako bonus možná nebudou mít děti své vlastní pokojíky? Co si koupit chatičku v přírodě, ať máš kam vypadnout? Brzy vám končí hypotéka a děti se brzy začnou starat sami o sebe. To vidím jako ideální příležitost, pokud to finance dovolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.18 18:51

Ano, mám to stejně. Jen sousedi ty čokly mají 4 - vyjou a řvou tak, že se nedá na zahradě existovat. Nesnáším to tu stejně jako ty.

Oproti tobě mám ale v manželovi oporu a chceme ten barák jednou prodat, jít na samotu a už NIKDY žádné sousedy. NIKDY!!! Manžel to tu nesnáší stejně jako já.

Ale dokud žije manželova mamka, barák prodat nemůžeme, musíme ji doopatrovat a ona se s námi stěhovat nebude, protože to tu miluje a je tu na vesnici důležitý člověk.

Prosím anonym, aby to nevypadalo, že čekáme na smrt mamky - je to fajn ženská, vycházím s ní velmi dobře a smrt ji nepřeju. Ale do její smrti se nehneme, takže trpíme, ale jsme rozhodnuti ji neopustit.

V zimě je to ale lepší, to je více klidu a ticha. To potom na zahradě grilujeme, v létě takřka vůbec.

Ty to máš oproti mě horší, protože je tam manžel spokojený. Holka, nevím, co poradit. Doplatit hypotéku, prodat a jít jinam?

Anonym A

• Citovat
  • Nahlásit
1062
1.6.18 19:03

Ono je všude něco, my máme dům v zahrádkářské kolonii v lese, jaro, podzim, zima nádhera, nikde ani noha. Ale přijde léto a přijedou důchodci a nevlezu ani na zahradu. Momentálně těm vedle smrdí kadibudka, druhý si topí-jelikož je jenom 25 stupňů a smrad nám jde do baráku, další čučí pořád za plotem, včera jsem napustili bazén z nádrží na dešťovku a už se těším jak nás proberou, že plácáme vodu ze studny a budou to celý léto rozebírat. Když si ráno sednu ke kafi v kuchyni a vidím bábu v podprdě nebo dědka v trenýrkách jak čumí přes plot k nám do okna, tak už někdy fakt nemůžu. Toužím jedině po 2 metrovým betonovým plotě. Máme dům podle našich představ, ale léto je za trest.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.18 19:07
@Petule030 píše:
Já chápu, že jsi nešťastná a nemáš to tam ráda. Pokud bych dlouhodobě měla být někde, kde to nesnáším, budu na tom stejně. Jen napadlo tě, že třeba v bytě v paneláku budete mít nejspíš ještě menší soukromí? A taky nevylezeš celý den z jednoho pokoje a jako bonus možná nebudou mít děti své vlastní pokojíky? Co si koupit chatičku v přírodě, ať máš kam vypadnout? Brzy vám končí hypotéka a děti se brzy začnou starat sami o sebe. To vidím jako ideální příležitost, pokud to finance dovolí.

Ahoj.Ano v panelaku jsem zila jako dite do patnacti let a vim, ze je to spis o stesti na sousedy, protoze tam slo slyset vse, ale jako dite jsem za to byla rada.Ano deti maji trinact a patnact, dobre se uci, jsou na svuj vek celkem bezproblemovi. Vztah s manzelem je velmi dobry. Vlastne i on je nestastny, kdyz me vidi v tomhle stavu. Chatka by se snad dala nejaka koupit, ale bojim se vydat z uspor a byt bez financni rezervy.Je paradox, ze sousedi me maji docela v oblibe, kdyz musim, mluvim s nimi slusne, ale spise se jim snazim vyhybat. Zvirata mam rada, jejich pes si k nam chodi odpocinout a vyspat se. Jenze me desi kam zachazi moje myslenky. Nedokazu se z niceho radovat na nic se tesit. Okoli mi muj zivot zavidi. Hodneho manzela, vychovane deti, hotova reklama na stesti. Kdyby jen tusili, ze se kazdy den musim presvedcovat, ze bude lepe. Srydim se, lide maji daleko zavaznejsi problemy, ktere resi a ja fnukam. Uvedomuji si tohle vsechno a presto si nemuzu pomoct. zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.18 19:08

A položila jsi si otázku, zda je to skutečně tím bydlením? Není to ponorka z manžela a z dětí, že chceš pryč? Nedokáži si představit, kdybyste se všichni stěhovali do bytu, to by snad bylo prostorově ještě horší a sousedů daleko více. Manžel také v našem novém domě nechce moc bývat, ale vadím mu tu hlavně já. Ono je to potřeba si pravdivě pojmenovat. Z tvého příspěvku spíše cítím touhu utéci od všech povinností, možná je to díky depresím, které prožíváš.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.18 19:21
@Anonymní píše:
Ano, mám to stejně. Jen sousedi ty čokly mají 4 - vyjou a řvou tak, že se nedá na zahradě existovat. Nesnáším to tu stejně jako ty.

Oproti tobě mám ale v manželovi oporu a chceme ten barák jednou prodat, jít na samotu a už NIKDY žádné sousedy. NIKDY!!! Manžel to tu nesnáší stejně jako já.

Ale dokud žije manželova mamka, barák prodat nemůžeme, musíme ji doopatrovat a ona se s námi stěhovat nebude, protože to tu miluje a je tu na vesnici důležitý člověk.

Prosím anonym, aby to nevypadalo, že čekáme na smrt mamky - je to fajn ženská, vycházím s ní velmi dobře a smrt ji nepřeju. Ale do její smrti se nehneme, takže trpíme, ale jsme rozhodnuti ji neopustit.

V zimě je to ale lepší, to je více klidu a ticha. To potom na zahradě grilujeme, v létě takřka vůbec.

Ty to máš oproti mě horší, protože je tam manžel spokojený. Holka, nevím, co poradit. Doplatit hypotéku, prodat a jít jinam?

Anonym A

Ahoj, diky za podporu. Cloveka vzpruzi, ze v tom neni sam.Ja se fakt upinam na to, ze jednou odejdu a manzelovi jsem jasne rekla, ze zalezi na nem, zda pujde se mnou.On to neproda, je pysny, co jsme dokazali prakticky s nulou na zacatku. Zavidim, ze ty mas sanci, podporu manzela a vedomi, ze jednou to bude jine.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.18 19:21

Ja to bohuzel taky chapu, nemame radovku, ale domy ze vsech stran. Vetsina sousedu v pohode, ale samozrejme ti vedle nas jsou hlucni. Vecer je tu ticho jak v hrobe a oni si tu vykladaji jak ve dne i po 10.hodine a my ve vedrech spime se zavrenyma okna a ani to je uplne neodhlucni. Na zahradu chodim kdyz vedle nikdo neni, soukromi nula. Jako je to lepsi jak v byte, ale misto abych se na leto tesila, tak se desim jak je zase budem poslouchat. Kdybych mohla, tak jdu taky jinam.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.18 19:24
@kytkalenka píše:
Ono je všude něco, my máme dům v zahrádkářské kolonii v lese, jaro, podzim, zima nádhera, nikde ani noha. Ale přijde léto a přijedou důchodci a nevlezu ani na zahradu. Momentálně těm vedle smrdí kadibudka, druhý si topí-jelikož je jenom 25 stupňů a smrad nám jde do baráku, další čučí pořád za plotem, včera jsem napustili bazén z nádrží na dešťovku a už se těším jak nás proberou, že plácáme vodu ze studny a budou to celý léto rozebírat. Když si ráno sednu ke kafi v kuchyni a vidím bábu v podprdě nebo dědka v trenýrkách jak čumí přes plot k nám do okna, tak už někdy fakt nemůžu. Toužím jedině po 2 metrovým betonovým plotě. Máme dům podle našich představ, ale léto je za trest.

Ahoj.Diky za prispevek.Po dlouhe dobe me tvuj popis situace primel k usmevu.Ano,v lete se situace i u nas vzdy zhorsi a nesnasim to tu o to vic. V zime je to lepsi.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.18 19:25

Jeste k predchozimu, u nas to je jeste o to horsi, ze tu nic neni a pro kazdou blbost se musi autem. Takze ani vyhody mesta ani klidu na vesnici v prirode. No sazim sportku a doufam :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.18 19:26

Taky trpím tam, kde bydlím. Zároveň si ale nedovedu představit, že bych odtud odešla. Vevnitř jsem v pohodě. Ale venku. Nejhorší je sousedka, která se mi snaží dělat naschvály. Venku se cítím strašně špatně, když to jde, tak ven nejdu. A to mě dost žere, protože když se najde chvilka, tak bych si venku sedla. Sousedka by začala s chutí hned něco pálit. Naposled jsem nezavřela včas okna a to byl smrad. Venku mi to dost znechutila. Už mi stačí ty její zle pohledy. Pomluvila mě všude možně. Nejradši bych se odtud odstěhovala, ale zároveň nemám rada změny a nové bydlení řešit nechci. Druha sousedka taky není nic moc. Pokud se necítíš dobře ani vevnitř, tak je to špatne. Asi se s tím nedá smířit.

• Citovat
  • Nahlásit
3397
1.6.18 19:26

A jsi si jista, ze hlavni problem je ten dum/misto, kde zijete? Neni zakopany pes nekde jinde? Ve sterotypu, v manzelstvi napriklad? V bytovkach a panelacich ve meste jsou taky hlucni sousedi a ustekani coklove :nevim: Myslim, ze by jsi za chvili nekde v byte spadla do stejne situace :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1159
1.6.18 19:29

Já nenávidím náš byt v paneláku. V 1+1 dva lidi a miminko. Tak strašně bych si přála vypadnout na vesnici do domečku, bohužel peníze to neumožní. Celý život jsem bydlela v RD s velkou zahradou a ty dva roky co jsme v paneláku mě úplně zničily… Nemáme ani balkon. S mojím rodičákem nám hypotéku nedají, takže se tu dusím a dusím a čekám až vypadnu do práce, snad pak dostanem hypotéku a vysněný domeček si koupíme. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.18 19:56
@Anonymní píše:
A položila jsi si otázku, zda je to skutečně tím bydlením? Není to ponorka z manžela a z dětí, že chceš pryč? Nedokáži si představit, kdybyste se všichni stěhovali do bytu, to by snad bylo prostorově ještě horší a sousedů daleko více. Manžel také v našem novém domě nechce moc bývat, ale vadím mu tu hlavně já. Ono je to potřeba si pravdivě pojmenovat. Z tvého příspěvku spíše cítím touhu utéci od všech povinností, možná je to díky depresím, které prožíváš.

Ahoj, ano, mas pravdu, jen netrpim na deprese, ale spis uzkostne stavy, ktere se spustily pote, co loni melo jedno z deti obrovske zdravotni trable a ja s nim byla vecne po vysetrenich a spitalech. Vydrzim hodne, ale to uz bylo pres caru. Nemam ponorku z deti ani manzela, pracuji i u malickych deti a maji me rady deti i rodice, ale ted si uvedomuji, ze mozna mam pocit, ze me uz vlastne nikdo nepotrebuje. Povinnosti jsou v pohode, delime se o ne s detma i manzelem.Asi bych spis potrebovala vic podnetu, abych neresila blbosti.Ale opravdu svuj domov nesnasim.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama