Nesnesitelné OCD.

Anonymní
30.9.19 10:19

Nesnesitelne OCD.

Ahoj vsem. Je to zhruba par dni co si myslim ze jsem na pokraji zhrouceni. Uz xx let trpim Obsesivni kompulsivni poruchou (nikdy jsem ji nelecila) neprislo mi to az tak nesnesitelne. Byt je to obcas dost unavne. Par dni zpet jsem mela “nehodu” autama jsme se netukli, ridic tvrdi ze jsem mu vjela do cesty byt tomu tak nebylo a byla jsem na krajni vozovce. A zbytecne prudce zabrzdil a trochu se potloukli. Nic vazneho ani zlomeneho… kazdopadne od toho incidentu jsem uplne hotova a uz si nevim rady. Vim ze jsem za to nemohla presto mam pocit viny a vsichni jsou proti me. Krom lidi co mam kolem sebe… jdu do obchodu a mam pocit ze na me kazdy kouka… obcas jsou chvilky kdy si rikam nebude to tak zle. Ale pak prijde nesnesitelna deprese a brecim a brecim a do toho to OCD za tech par dni od 10 k 5… bojim se byt sama. Dnes jsem prosila chlapa at se mnou zustane, ale nemuze a ja to chapu ma praci. Ale byla jsem na nej hrozne nastvana. Pripadam si k nicemu. Jako bych tady vubec nepatrila a honi se mi myslenky ze nemit rodinu kterou miluju tak bych tady na tom svete ani byt nechtela… nejhorsi jsou rana, to nemuzu ani vstat a modlim se aby se mi vsechno nestesti v mem zivote jen zdalo… dva dny nejim, nemuzu do sebe dostat ani sousto a z pomysleni na jidlo je mi blbe. Do toho jsem zacala kourit, asi me to trochu uklidnuje… je zde prosim nekdo kdo si prosel necim takovym a byl v hroznem stresu a strachu??? Jak jste si pomohli? Myslite ze je na miste se nechat napriklad i nekde hospitalizovat? Nebo proste prehanim… jeste chci dodat ze jsem byla ten nejvic pozitivni clovek a zivot jsem milovala… Pokud jste to docetli az sem tak Vam moc dekuji!!! Je to opravdu vycerpavajici… diky za kazdou radu!!!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
9896
30.9.19 10:26

Jaké bereš léky a jak zabírají?

Jak dloho jsi v psychoterapii a co na to že se ti to zhoršuje říká tvůj psychoterapeut/ka?

Aha - ty sis zatím o pomoc neřekla, že?

Je čas přiznat si, že to prostě nedáš jen vlastní silou. Není to známka nějakého selhání či neschopnosti, prostě je toho na tebe moc.

Zajdi za praktikem, nech si napsat případně neschopenku a něco lehčího na úzkost a během té neschopenky se objednej na psychiatrii pro pořádnou diagnostiku a vhodnou medikaci.

Případně pokud máš někde poblíž krizové centrum, tak se určitě můžeš můžeš stavit tam a domluvit se jestli to zvládenš doma, nebo u nich na dva, tři dny zůstaneš.

Rozhodně nejsi ve stavu, kdy potřebuješ týdny v léčebně, potřebuješ léky a objednat se na psychoterapii a začít tam chodit a učit se porozumět tomu kde se ten strach v tobě vzal, z čeho pramení a především jak ho zkrotit.

Máš doma tuhle knihu, aby si měla základní představu o tom, jak funguje to čím trpíš a co na to zabírá?

https://knihy.abz.cz/…-jeho-rodinu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.9.19 10:44

@Ou dekuji za reakci. Ne nijak ani s zadnym odbornikem jsem to jeste nikdy neresila. Mam doma lexaurin kdysi mi ho napsala dr na arytmii ale neberu ho je to svinstvo. Kazdopadne vcera jsem byla ve stavu ze jsem si vecer jeden dala at aspon usnu :-(((

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.9.19 10:46

@Ou nejhorsi je ze jsem OSVC a na nemocenskou si nemohu dovolit jit :-(((

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.10.19 00:33

Ahoj. A jak jsi přišla na OCD? Podle toho, co popisuješ, je to spíše úzkost, možná panická porucha. Nicméně OCD s tím může souviset, zejména myšlenkové OCD, a to v příšerných podobách. Zřejmě ta nehoda byla spouštěč. Nebyla jsi teď delší dobu pod tlakem? Práce, vztah, rodina, přátelé… Ono si to člověk někdy neuvědomuje. Já mám hodně podobnou zkušenost. Táhne se mi to už několik let, co jsem tehdy měla nějaké zdravotní problémy. Z těch nervů vzešla právě panická porucha, úzkosti, deprese a myšlenkové OCD. Naposledy to na mě přišlo z ničeho nic, až zpětně jsem si začala uvědomovat, že toho na mě bylo moc, já si to vůbec nepřipouštěla, za to tělo toho mělo plný brejle, tak to tak dopadlo. Celé ty roky chodím k psychiatrovi, byla jsem i několikrát bez antidepresiv, nejdéle cca tři roky, pak to bohužel zase přišlo. Myslím, že by v tvém případě bylo taky vhodné najít si psychiatra. Teď máš akutní stav, ten taky dobře znám, ale každý se s tím vyrovnává jinak. Možná se do pár dní zklidníš, mně se to bohužel nikdy nepodařilo. Zkus hned ráno obvolat psychiatry, případně i řekni, že máš teď takové akutní potíže, protože často je čekací doba dost dlouhá, tak třeba by tě někam vmáčkli. Na hospitalizaci si osobně myslím to není, jedině že by to bylo už opravdu neúnosné, tak třeba si do nějaké léčebny zavolat, co dělat nebo zajet na pohotovost. Jsi teď rozrušená a všechno se zdá horší, terapie by ti mohly pomoct samy o sobě, možná se doktor přikloní i k lékům, tak uvidíš. Každopádně není moc na co čekat, když už ty problémy máš dlouho. Jinak v těchto akutních stavech mi pomohly procházky, chodila jsem kilometry, zkusit dýchací techniky na zklidnění a taky odvést pozornost, pouštěla jsem si třeba Přátelé, Krok za krokem a tak. A Lexaurin či Neurol rozhodně nejsou dobrá dlouhodobá řešení, jsou návykové, taky z toho mám velký respekt, ale nárazově mi párkrát pomohli. Teda spíš Neurol, Lexaurin mi nějak nesedl. Drž se, stoprocentně bude líp, tak žádný černý myšlenky. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.10.19 08:08
@Anonymní píše:
Ahoj. A jak jsi přišla na OCD? Podle toho, co popisuješ, je to spíše úzkost, možná panická porucha. Nicméně OCD s tím může souviset, zejména myšlenkové OCD, a to v příšerných podobách. Zřejmě ta nehoda byla spouštěč. Nebyla jsi teď delší dobu pod tlakem? Práce, vztah, rodina, přátelé… Ono si to člověk někdy neuvědomuje. Já mám hodně podobnou zkušenost. Táhne se mi to už několik let, co jsem tehdy měla nějaké zdravotní problémy. Z těch nervů vzešla právě panická porucha, úzkosti, deprese a myšlenkové OCD. Naposledy to na mě přišlo z ničeho nic, až zpětně jsem si začala uvědomovat, že toho na mě bylo moc, já si to vůbec nepřipouštěla, za to tělo toho mělo plný brejle, tak to tak dopadlo. Celé ty roky chodím k psychiatrovi, byla jsem i několikrát bez antidepresiv, nejdéle cca tři roky, pak to bohužel zase přišlo. Myslím, že by v tvém případě bylo taky vhodné najít si psychiatra. Teď máš akutní stav, ten taky dobře znám, ale každý se s tím vyrovnává jinak. Možná se do pár dní zklidníš, mně se to bohužel nikdy nepodařilo. Zkus hned ráno obvolat psychiatry, případně i řekni, že máš teď takové akutní potíže, protože často je čekací doba dost dlouhá, tak třeba by tě někam vmáčkli. Na hospitalizaci si osobně myslím to není, jedině že by to bylo už opravdu neúnosné, tak třeba si do nějaké léčebny zavolat, co dělat nebo zajet na pohotovost. Jsi teď rozrušená a všechno se zdá horší, terapie by ti mohly pomoct samy o sobě, možná se doktor přikloní i k lékům, tak uvidíš. Každopádně není moc na co čekat, když už ty problémy máš dlouho. Jinak v těchto akutních stavech mi pomohly procházky, chodila jsem kilometry, zkusit dýchací techniky na zklidnění a taky odvést pozornost, pouštěla jsem si třeba Přátelé, Krok za krokem a tak. A Lexaurin či Neurol rozhodně nejsou dobrá dlouhodobá řešení, jsou návykové, taky z toho mám velký respekt, ale nárazově mi párkrát pomohli. Teda spíš Neurol, Lexaurin mi nějak nesedl. Drž se, stoprocentně bude líp, tak žádný černý myšlenky. :kytka:

Jses zlata. Ze mam ocd vim uz nekdy z detsvi, pak to prestalo a zaclo to znovu ( bohuzel ne jen myslenkove) nepocitam si jen cisla a musim mit uklizeno sahat na kliky poustet vodu dvakrat za sebou a tady ty hrozny dalsi veci… ted se mi to strasne zhorsilo tou nehodou :(((

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.10.19 10:52
@anonymní píše:
Jses zlata. Ze mam ocd vim uz nekdy z detsvi, pak to prestalo a zaclo to znovu ( bohuzel ne jen myslenkove) nepocitam si jen cisla a musim mit uklizeno sahat na kliky poustet vodu dvakrat za sebou a tady ty hrozny dalsi veci… ted se mi to strasne zhorsilo tou nehodou :(((

Tak to pak ano, to je klasické OCD. Když je člověk nějak nervově „načatý“, tak taková událost jako ta zdánlivě neškodná nehoda bohatě stačí k tomu, aby se i úplně sesypal. A lekne si i psychicky odolný jedinec. No i když se ti teď udělá líp, tak tou psychoterapií rozhodně nemáš co ztratit. Mně někdy stačí jen jedna věta psychiatra a najednou vidím vše jinak, jak by mě předtím nenapadlo, takže mně osobně to dost pomáhá. Ale taky pozor, ne všichni psychiatři jsou lidé na svém místě, nebo ti jen prostě nemusí sednout, takže čím dřív si toho svého najdeš, tím líp. Ono to není nic k chlubení, že člověk chodí k psychiatrovi, ale není třeba, aby to každý věděl. V tom jsme tady u nás sto let za opicema, v Americe i cvokaři mají cvokaře a spíš je divný ten, kdo ho nemá. :lol:

Upraveno adminem: anonymita

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.10.19 10:54
@Anonymní píše:
Tak to pak ano, to je klasické OCD. Když je člověk nějak nervově „načatý“, tak taková událost jako ta zdánlivě neškodná nehoda bohatě stačí k tomu, aby se i úplně sesypal. A lekne si i psychicky odolný jedinec. No i když se ti teď udělá líp, tak tou psychoterapií rozhodně nemáš co ztratit. Mně někdy stačí jen jedna věta psychiatra a najednou vidím vše jinak, jak by mě předtím nenapadlo, takže mně osobně to dost pomáhá. Ale taky pozor, ne všichni psychiatři jsou lidé na svém místě, nebo ti jen prostě nemusí sednout, takže čím dřív si toho svého najdeš, tím líp. Ono to není nic k chlubení, že člověk chodí k psychiatrovi, ale není třeba, aby to každý věděl. V tom jsme tady u nás sto let za opicema, v Americe i cvokaři mají cvokaře a spíš je divný ten, kdo ho nemá. :lol:

Ja v usa zila vim o cem mluvis, jsme tady fakt sto let za opicema hlavne co se tyce tohodle… ani se nejak nestydim tam jit. Spise nez se k dr dokopu tak je to se mnou hruza. V tomhle jsem raubir. Nevis jak to chodi s tim sezenim u osychiatra je to placene ze zdravotniho? Jsem osvc vse si platim poctive, nebo budu muset sezeni platit ze sveho? Dekuji…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.10.19 12:52
@anonymní píše:
Ja v usa zila vim o cem mluvis, jsme tady fakt sto let za opicema hlavne co se tyce tohodle… ani se nejak nestydim tam jit. Spise nez se k dr dokopu tak je to se mnou hruza. V tomhle jsem raubir. Nevis jak to chodi s tim sezenim u osychiatra je to placene ze zdravotniho? Jsem osvc vse si platim poctive, nebo budu muset sezeni platit ze sveho? Dekuji…

Jejda, nevím, jak je to u OSVČ, ale jestli zdravotní pojištění platíš normálně, tak by to mělo být standardně hrazené pojišťovnou. Já teda nikdy neplatila. Našla jsem si ale kdysi (v hodně velkým srabu, když jsem ještě měla takovou nefajn psychiatričku) i placenou psychoterapeutku, cena byla myslím 400 Kč/hod. Kdyžtak se obrať na tvého obvodního doktora, on ti případně vystaví i poukaz na vyšetření.

Upraveno adminem: anonymita

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama