Mohou se neštovice přenést z oblečení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pajule25
Kecalka 199 příspěvků 11.12.18 12:03
Neštovice na oblečení?

Ahoj holky, prosím chtěla bych se na něco zeptat. Jde o to že u mě přes vikend bude moje neteř. Její nevlastní mladší sestra se kterou bydlí má zrovna neštovice(neteř už je měla ve 3letech). Já jsem je ještě neměla tak by mě zajímalo jestli je nemůžu od neteře nějak dostat…myslím tím jestli je nemůže na mě nějak přenést třeba přes oblečení nebo tak něco. Snažíme se o těhotenství a tohle by mi fakt moc nepřidalo…
Omlouvám se za tak hloupý dotaz ale nedá mi to. Třeba máte s tím někdo nějaké zkušenosti. Moc děkuji a pěkný den přeji :kytka: :mavam:

Přečtěte si článek: Dětské nemoci a vše o nich

Reakce:
Maui52
Ukecaná baba ;) 1169 příspěvků 11.12.18 12:14

@Pajule25 jo toho jsem se taky bála, odmítla jsem na základě toho neco půjčit a uz jsem byla za hysterku. Přitom některé maminky si navzájem půjčují třeba pyzamka, aby to děti od sebe chytly. Studovala jsem to taky kvůli (tehdy jeste tajnému) těhotenství a proste jsem se rozhodla nestresovat a zapůjčení veci se vyhnout i za cenu tukani na čelo. Takže ja bych si asi vymyslela nějakou nemoc a neteř zrušila. Ale to v případe, ze bych byla tehotna. Pokud bych se o těhotenství snažila, tak by možná bylo lepší mit neštovice ted, než pak někdy v průběhu těhotenství, protože to ma furt někdo.

Miasofi
Kecalka 486 příspěvků 11.12.18 12:40
@Pajule25 píše:
Ahoj holky, prosím chtěla bych se na něco zeptat. Jde o to že u mě přes vikend bude moje neteř. Její nevlastní mladší sestra se kterou bydlí má zrovna neštovice(neteř už je měla ve 3letech). Já jsem je ještě neměla tak by mě zajímalo jestli je nemůžu od neteře nějak dostat…myslím tím jestli je nemůže na mě nějak přenést třeba přes oblečení nebo tak něco. Snažíme se o těhotenství a tohle by mi fakt moc nepřidalo…
Omlouvám se za tak hloupý dotaz ale nedá mi to. Třeba máte s tím někdo nějaké zkušenosti. Moc děkuji a pěkný den přeji :kytka: :mavam:

Já být tebou, tak radši měj neštovice teď, než jako těhotná.. Pokud se zatím jenom snažíte o dítě, tak se pokus i o ty nešky, ať to máš za sebou a nemusíš trnout v těhotenství. To pak můžeš klidně chytit i v obchodě.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30153 příspěvků 11.12.18 12:43

neštovice jsou virové onemocnění..chytneš je jen tak že jsi v nemocným v kontaktu ( místnosti, dotýkáš se ho atd )..
pokud už je neteř měla, tak by měla být imunní, takže na ni vir už nepřejde to znamená že ani na tebe..

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1787 příspěvků 11.12.18 12:46
@smurfka píše:
neštovice jsou virové onemocnění..chytneš je jen tak že jsi v nemocným v kontaktu ( místnosti, dotýkáš se ho atd )..
pokud už je neteř měla, tak by měla být imunní, takže na ni vir už nepřejde to znamená že ani na tebe..

Vir na ni prejit muze, ale neomenmocni, jeji bile krvinky ho zlikviduji.
Zakladatelko mne rekl dr., ze se da nakazit temer vyhradne primym kontaktem s nestovici. Klidne bych s ditetem pobyla.

Pajule25
Kecalka 199 příspěvků 11.12.18 13:01

Holky moc díky za rady :* nějak jsem potřebovala nakopnout. Bylo by mi líto to zrušit, s neteří se už tak vídám málo…

Danulinka16
Závislačka 2505 příspěvků 11.12.18 13:11

Ahoj,já být tebou,tak než otehotnim,tak se nechám oockovat proti neštovicím.Ja to samozřejmě odkládala, až jsem měla skolkove dítě a byla znovu těhotná a on mi přišel ze školky s tím,že tam rádi neštovice.Ty nervy…Nechala jsem si ho doma a při nejbližší příležitosti jsem ho musela nechat oockovat,tak teď už jsem klidnější.Nadavala jsem si, že jsem svou leností musela do něj napichat neštovice.Ale už se stalo.Kdybych měla znovu na výběr,očkovala bych sebe.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30153 příspěvků 11.12.18 13:14

@Danulinka16 to bych raději navštívila sestřičku neteře a nechala se nakazit..
ono to očkování je myslím dvě dávky, a to se tím pádem nějaké snažení odloží skoro o pul roku..zatímco po vyléčení z neštovic, klidně může dále ve snažení pokračovat..

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64188 příspěvků 3 inzeráty 11.12.18 13:40

No, já bych si možná prvotně nechala otestovat protilátky, neb spousta z těch „co neštovice nikdy neměli“ je normálně mají, jen si nemoc a) nepamatují a za b) nemají zapsanou u dětské doktorky.

Danulinka16
Závislačka 2505 příspěvků 11.12.18 19:30
@smurfka píše:
@Danulinka16 to bych raději navštívila sestřičku neteře a nechala se nakazit..
ono to očkování je myslím dvě dávky, a to se tím pádem nějaké snažení odloží skoro o pul roku..zatímco po vyléčení z neštovic, klidně může dále ve snažení pokračovat..

Nevím jestli mám přesné info,ale my jsme dávali dvě dávky s rozestupen 6 tý a neotěhotnění se doporučuje tuším alespoň měsíc…No říká se,že neštovicše v dospělosti mají horší průběh,toho bych se já asi bála…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Šílenec Hrdlička! Sporťák řádil po obratu Plíškové, jeho oslava baví internet

Malý zázrak se povedl jedné z nejlepších českých tenistek Karolíně Plíškové.... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >