Neustále chodí na malou

Anonymní
30.7.12 10:26

Neustále chodí na malou

Ahoj holky, bojím se o syna. Poslední dobou má neustálé nutkání chodit na malou. Je mu 12 let, doteď byl docela pohodář, jen je citlivější než většina stejně starých dětí. Problém se rozjel asi před třemi týdny. Začal mnohem častěji chodit na záchod, ale nechtěli jsme ho stresovat, tak jsme to neřešili. Před týdnem odjížděl na tábor. Poslední hodinu před odjezdem šel na „malou“ minimálně 10×, byl naprosto vynervovaný, úplná troska. Přitom na tábor jel nadšený, jel tam už potřetí, moc se mu tam líbí. Jsem přesvědčená, že s tím to nesouvisí. V sobotu jsme byli za ním na táboře, na záchod běhá pořád, tají to, vedoucí nic neví. Napadá mě, že to souvisí s tím, že si asi před měsícem přestal kousat nehty. Moc chtěl přestat, tak jsme vymysleli odměnu, motivaci a on opravdu přestal, super, byl na sebe hrdý, ale bojím se, že tohle je důsledek. Vím, že asi neexistuje jiná cesta, než jít k psychiatrovi, ale třeba vás i něco napadne, nebo máte zkušenost :nevim:. Jinak doma má syn pohodu, rozhodně jako rodina držíme při sobě a nehádáme se. Z mé strany je tu ale značná psychická zátěž. Na psychiatrii se léčí a je v invalidním důchodu můj strejda i můj bratranec, babička zkončila v ústavu a i já se 2× léčila. Děkuji za jakoukoliv reakci.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
30.7.12 10:52

Tak raději anonymně - měla jsem dost podobný problém. když mi bylo 11 let, narodila se mi ségra - byla jsem z toho v takových nervech, že jsem taktéž běhala neustále na záchod, ačkoliv jsem tam vlastně chodila zbytečně - měla jsem strašné nutkání a pocit, že pokud nepůjdu, počůrám se, když jsem přišla na wc ani kapka, kolikrát jsem kvůli tomu brečela, dokonce jsem se začala počůrávat v noci, naši se mmou šli k drce - dětské, napsala mi nějaké prášky a v noci to bylo dobré, ale přes den hrůza - ve škole to věděli, učitelky mě pouštěli na wc, že jsem se jen přihlásila a šla jsem, ale děti se mi smály, příčinou bylo narození sestry - stres z toho, že se mi nikdo nevěnuje, že na mě každej z rodiny kašle, protože se všichni věnují jí… Přešlo to samo, u žádného psychologa jsme nebyli…
Držím palec, aby to synka brzy přešlo… :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.12 11:15
@Anonymní píše:
Tak raději anonymně - měla jsem dost podobný problém. když mi bylo 11 let, narodila se mi ségra - byla jsem z toho v takových nervech, že jsem taktéž běhala neustále na záchod, ačkoliv jsem tam vlastně chodila zbytečně - měla jsem strašné nutkání a pocit, že pokud nepůjdu, počůrám se, když jsem přišla na wc ani kapka, kolikrát jsem kvůli tomu brečela, dokonce jsem se začala počůrávat v noci, naši se mmou šli k drce - dětské, napsala mi nějaké prášky a v noci to bylo dobré, ale přes den hrůza - ve škole to věděli, učitelky mě pouštěli na wc, že jsem se jen přihlásila a šla jsem, ale děti se mi smály, příčinou bylo narození sestry - stres z toho, že se mi nikdo nevěnuje, že na mě každej z rodiny kašle, protože se všichni věnují jí… Přešlo to samo, u žádného psychologa jsme nebyli…
Držím palec, aby to synka brzy přešlo… :hug:

Dík za reakci :hug: To je asi úplně to samé, jen syn objektivně nemá fakt důvod. Má různá malá trápení, hodně se mi svěřuje, nic závažného ho netrápí. Právě z té školy mám taky strach. Zítra dojdu zatím sama za dětskou a uvidím.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.12 11:19

Není zač, hlavně aby to bylo dobré… :kytka: Ono o tom trápení ani nemusíš vědět, záleží jak je psychicky na tom „normálně“, může to být stres z nějaké osoby - z někoho, kdo se mu posmívá, nebo ho ponižuje, nebo taky nešťastná láska… Důvodů je spousta aniž by si je dospěláci uvědomovali… Naše taky v tý době nenapadlo, že za to vlastně můžou oni…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.12 11:34
@Anonymní píše:
Není zač, hlavně aby to bylo dobré… :kytka: Ono o tom trápení ani nemusíš vědět, záleží jak je psychicky na tom „normálně“, může to být stres z nějaké osoby - z někoho, kdo se mu posmívá, nebo ho ponižuje, nebo taky nešťastná láska… Důvodů je spousta aniž by si je dospěláci uvědomovali… Naše taky v tý době nenapadlo, že za to vlastně můžou oni…

Jasně, já vim. On je syn hodně empatický a nerad druhým ubližuje, takže je možné, že ho něco trápí a nechce mě s tím „obtěžovat“, abych se netrápila i já. Pořád si říkám, že kdyby se nadále uklidňoval kousáním nehtů, nestalo by se to :think:

• Citovat
  • Nahlásit
7978
30.7.12 11:35

Já bych nejdřív zkusila obvodního lékaře, popř. urologa, může mít infekci nebo hyperaktivní měchýř. Pak pokud by jejich závěry zněli že je v pořádku, tak asi psychologa…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17568
30.7.12 11:56

Může být, že nějaký větší stres mu to „spustil“ a teď i když už se nic neděje, tak ho to pořád trápí a stresuje se kvůli tomu a tak pořád dokola…já tohle mívám taky, když se někam chystám a jsem nervózní, tak se mi pořád chce :-)

Ale je i nějaká porucha, kdy mozek prostě vysílá signál, že je potřeba na malou, i když to potřeba není, četla jsem o tom, mají to i dospělí a taky jim to dost znepříjemňuje život…tak se radši poraď s doktorkou, aby to u syna nepřerostlo v nějaký takovýhle problém :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.8.12 15:51

Ahoj holky, tak syn se nám vrátil z tábora. Doktorka měla minulý týden dovolenou, tak tam zajdu až teď. S manželem jsme si se synem promluvili. Plakal, jak je z toho nešťastný, jak každému závidí, že nemá takové nucení a řekl nám, že to začalo v době, kdy se cestou do školy od autobusu počůral. Stalo se mu to jednou a takhle ho to poznamenalo. Teď prý, když přijede do města, musí cestou několikrát na malou. Cestu v autobuse zvládne, ale pak hned musí jít. Je mi ho hrozně líto, brouka malýho. Je úplná hromádka neštěstí. Nejhorší na tom je to, že nám tvrdí, že pokaždé normálně čůrá, což třeba 3× za 10 minut prostě nelze. Domluvili jsme se, že mu dám do školy hodně pití (o vyučování prý problém nemá) a ráno u snídaně pít nebude. K doktorce dojdu zatím sama, syn baští vitamín B, uvidíme…zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat