Nevidomí rodiče v práci do školy

25
24.3.16 17:28

Nevidomí rodiče

Ahoj všichni,

Právě jsem na mateřské, při které se snažím si dodělat VŠ. Součástí jedné z mých prací bude rozhovor s maminkou, která je téměř nevidomá a se svým zcela nevidomým partnerem čekají miminko.

Chci se vás jen tak pro inspiraci zeptat - je něco, co by vás zajímalo o životě nevidomých, příp. o mateřství nevidomé ženy?

Klidně sem napište úplně cokoliv, co vás napadne, opravdu budu ráda za podněty.

Díky moc ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
279
24.3.16 18:13

Kdyby Vás zajímal pohled i z druhé strany, jaké je mít nevidomé rodiče, tak napište SZ…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
24.3.16 18:47

Já jsem zdravá, můj manžel je nevidomý, máme roční dítě. Docela by mě zajímalo, jak budou zvládat v bytě tryskomyš, dělání milionů věcí najednou, otázky dítěte proč jsou rodiče jiní… Jestli mají obav že bude dítě taky postižené. Jak budou zvládat nemluvici dítě, které jenom ukazuje… Zvládnout se dá všechno, jen je to občas o nervy :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5667
24.3.16 18:52

Nevim jak moc nevidí budoucí maminka, ale jak třeba budou jezdit s kočárkem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8511
24.3.16 18:58

V televizi byl jednou nějaký dokument o takovém páru. Zkus prohledat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
24.3.16 19:04

Za mě, nezajímalo by mě nic ;) Plně věřím, že to zvládnou jako vidící. Sice jiným zpusobem třebas :palec: Ale to už je jejich věc co a jakým zpusobem. Vidící si taky řeší věci po svém. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1862
24.3.16 19:10

@vendytt Je nutná asistence, nebo budou o dítě pečovat zcela sami?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
24.3.16 19:18
@Anys29 píše:
@vendytt Je nutná asistence, nebo budou o dítě pečovat zcela sami?

Sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5436
25.3.16 11:24

To si vůbec nedokážu představit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
25.3.16 12:04

Mela jsem znameho.Byl nevidomi, jeho zena videla pouze stiny a meli spolu 2 deti.To musi byt neskutecne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
26.3.16 12:25

Podívejte se na film moji milovaní, je v online v archívu ČT. Je právě o rodičovství s postižením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
31.3.16 15:56

Neuvěřitelně náročně, neumím si to představit, ale většina je se svým postižením sžitá a je to prostě součást jejich života. ale zajimalo by mě, jak třeba budou dítě oblíkat, aby mělo třeba stejné ponožky, a podobně? :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1980
31.3.16 16:06

Kdybych byla nevidomá, tak jsem naprosto v háji a trefila bych akorát tak po bytě. Před těmihle lidmi fakt klobouk dolů, když vidím jak i spousta vidících a zdravých ná co dělat s mimčem, natož pak oba nevidomí. Jak už tu někdo psal, pohyb a péči doma to asi zvládnou po svém, ale jak s dítětem k pediatrovi, zubaři, jak odhadnou do čeho obléct podle počasí, já bych to nedala a takové lidi mají můj obdiv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
31.3.16 17:06
@Katy1994 píše:
Neuvěřitelně náročně, neumím si to představit, ale většina je se svým postižením sžitá a je to prostě součást jejich života. ale zajimalo by mě, jak třeba budou dítě oblíkat, aby mělo třeba stejné ponožky, a podobně? :-)

Nevidomí mají takový udělátko na rozpoznávání barev, přiloží to k látce a ohlásí jim to barvu :palec: Mají spousty udělátek :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
31.3.16 18:48

Je super, že dnešní technologie umí takové věci :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu