Nevím jestli dát kluka do školy

Anonymní
21.3.17 19:37

nevím jestli dát kluka do školy

Ahoj, jak jste poznali zda vaše děti jsou zralé na školu? Mám 6 letého kluka a nevím zda požádat o odklad nebo ne, v něčem je hrozně dětskej a nesamostatnej.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6420
21.3.17 19:39

On je dítě.. je mu šest.

Nicméně tak se objednejte do PPP v okolí, oni tam udělají testování školní zralosti a uvidíš. Ty sama to stejně nemůžeš určit, musí mít posudek od PPP a pediatra. A podle toho se rozhodne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49241
21.3.17 19:40
@Anonymní píše:
Ahoj, jak jste poznali zda vaše děti jsou zralé na školu? Mám 6 letého kluka a nevím zda požádat o odklad nebo ne, v něčem je hrozně dětskej a nesamostatnej.

ahoj jděte do poradny - tam ho otestují a vyhodnotí co a jak dál.. odklad nebo nedoporučí - k zápisu musíte - to je povinnost ze zákona a o odkladu nerozhodujete jen vy jako rodiče ale musí se vyjádřit poradna a pediatr..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
21.3.17 19:44
@Anonymní píše:

k zápisu musí, že.. pokud váháš, tak dotaz ve školce a ppp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
21.3.17 19:55

No to sis ale vzpomněla brzo, já volala do PPP v lednu, v únoru volali zpět s termínem a na vyšetření zralosti jdeme začátkem dubna. Koncem května musí být nejpozději odevzdáno pripadne rozhodnutí z PPP o odkladu.

Co se týče zralosti, syn například neslyšel poslední písmenko ve slově, takže sluchová nezralost, taky zraková, sociální, neuměl R. V odkladovem roce zřetelně dozrál, dovednosti nutné ke zvládnutí školy se objevily prakticky samy od sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 20:03
@Anonymní píše:

kdy je narozený?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9908
21.3.17 20:10

Na netu najdes taky stranky kde pisou co by melo dite zvladat pri nastupu do skoly.mam pocit ze škola z vesela nebo tak nejak. nevim no na, termin do ppp uz je docela pozdeale treba vas nekdo vezme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2740
21.3.17 20:12

A co ucitelky ve skolce, ty taky muzou poradit jak se jim dite jevi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6036
21.3.17 20:17

Mně moje dcera taky přijde na školu malá, nedovedu si ji s aktovkou představit. U starší jsem věděla hned, že půjde do školy v 6,5 letech, teď u mladší to vnímám úplně jinak. Možná je to ale jen můj pocit, že ji vidím stále jako miminko a škola, to už je veliký krok.. dcera je narozena v létě, takže ve škole bude jedna z nejmladších, ale objektivně není důvod k odkladu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15091
21.3.17 20:54

U dcery jsem měla pochybnosti jen v oblasti emocionální. Zeptala jsem se učitelky ve školce a ta mi všechny mé pochybnosti vyvrátila. Respektive mi řekla jak se dcera chová v kolektivu dětí, jak reaguje na její pokyny, změny apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6123
21.3.17 20:54

Já se zeptala učitelky ve školce.
Měli jsem i „schůzky“ kde se probíralo jak na tom děti jsou.
Dcera je narozená v červnu, bude z nejmladších.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
22.3.17 08:25

Já si myslím, že pokud není opravdu vážný důvod k odkladu, je pro dítě lepší, když nastoupí do školy jak má. Ve školce, kde jsou už děti mladší už toho moc „nezíská“. Naopak ve škole se bude muset na sobě snažit zapracovat, aby se vyrovnalo ostatním. Děti motivují nejvíc ostatní děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama