Nezvaní hosté

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
36
9.1.22 21:47

Nezvaní hosté

Zdravím,
2. 1. jsem si založila akvárium. Akvárium má 54l. Použila jsem písek a pod písek substrát pro rostliny, který je určený pod písek či štěrk. Mám tam 6 rostlinek a v úterý mi mají přijít další 3. Akvárium, substráty, rostliny, topítko, filtr i osvětlení jsem kupovala od Invitalu. Včera jsem si všimla, že mám na skle hlístici. Po chvilce jsem našla další. Dnes jsem našla opět jednu dospělou a na skle jsem již objevila milión mikro teček, které se pohybují. Kdyby akvárium pečlivě neprohlédla, tak by nebyla možnost si těch teček všimnout.
Používám 2 den tekuté CO². Včera jsem tam při zjištění nakapala 50 kapek Stophydrinu (1 kapka na 1l vody). Zkoušela jsem o tom něco málo najít na netu a ráno jsem tam nasypala lžíci soli a zvedla teplotu akvária. Je večer a i přesto tam jsou a vypadají, že je to nijak netíží.
V akváriu zatím nemám žádné rybičky, jelikož čekám až se zajede.

STRAŠNĚ MOC PROSÍM O RADU, JAK SE JICH MOHU ZBAVIT. Nechci zakládat akvárium znovu.. není nějaká chemie proti nim? Kdybych tam měla rybičky, tak bych zkoušela jiné alternativy, ale teď se jich chci co nejrychleji a nejefektivněji zbavit.

Děkuji moc za rady 🙏🏻

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18973
9.1.22 22:19

@Mama2020 na akva skupině na fb doporučují Sera med Nematol, ale zkus se tam přihlásit a zeptat.

Taky jsem zakladala akva, vse od invitalu, běží mi týden a zatim naštěstí bez hostů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
10.1.22 09:40

@lachtanice86 děkuji. Koukala jsem. Na net a nikde ho nemůžu najít skladem. Ve zverimexu u nás a nikde poblíž taky není a na Invitalu píšou, že se už nevyrábí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18973
10.1.22 12:35

@Mama2020 jestli máš fb pridej se do skupiny Akvaristika pro normální lidi, tam určitě poradi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat