Nitroděložního tělísko nerodičky - menstruace

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
12.5.22 10:58

Nitroděložního tělísko nerodičky - menstruace

Ahoj, vím, že je tu plno diskuzí na toto téma ale mám přímo jednu otázku. Je mi 20, jsem nerodička, pritele mám přes 5 let a plánujeme se spolu stěhovat, i z toho důvodu jsem začala přemýšlet o změně ochrany. Beru HAK již 4 roky, mimco ještě dalších minimálně 5 let neplánujeme a proto mi tělísko přišlo jako fajn volba. Konzultovala jsem to se svojí gynekoložkou, která mi řekla, že na podzim mi ho klidně dá, ale že si to mám rozmyslet, že je po tom častá nepravidelná menstruace.

Jakou máte zkušenost prosím? Doporučili byste to mladé holce? HAK mi vyhovuje ale nechci ji brát tak dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29340
12.5.22 11:16

Asi záleží jaké budeš chtít tělísko. Mě moje Dr nabídla mirenu- hormonální a říkala, že u té se ms většinou úplně ztratí. Nehormonalni je zas min spolehlivé. Nicméně bych řekla, že HA bude spolehlivější ochrana, osobně neznám nikoho, kdo by s ní otěhotněl, ale s tělískem znám hned několik holek :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1477
12.5.22 11:18

Někdo díky tomu nemenstruuje vůbec. Známá i sestra tělísko mají a ms nemají, děti již mají a další neplánují, takže jim to tak vyhovuje. Mně ho gynekoložka taky nabízela (v té době mi bylo 19 let) ale odmítla jsem. Celkově jsem proti antikoncepci. S přítelem jsme provozovali přerušovanou a k omylu nedošlo, ale z přerušované je mnoho dětí :). Ale pokud miminko za pár let neplánujete, nebála bych se tělíska.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
894
12.5.22 11:20

Jako nerodička jsem si nechala zavést hormonální tělísko Mirenu a MS mi vymizela úplně, byla to naprostá paráda :D a když jsem si ho po 3
5 letech nechala vyndat, bo jsme chtěli mimčo, tak menstruace hned naskočila a do 3 měsíců jsem byla těhotná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.5.22 12:02

@np10021 @Meggiska děkuju moc za odpověď, nabídla mi též jenom hormonální. Ale asi do toho po létě půjdu. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.5.22 12:53

Já měla nehormonální, jen dobré zkušenosti, nikdy jsem neměla problém. Měla jsem ho cca 6 let. Bylo to součástí jednoho z mých nejlepších rozhodnutí – vysadit hormonální antikoncepci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.5.22 13:56

@sunset.road to ráda slyším :D a menstruaci jste měla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.5.22 13:07

@lovetonight Ano, menstruaci jsem měla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
466
13.5.22 14:01

Dříve se tělíska nedoporučovala ženám, které nerodily, ale dnes zvláště v některých zemích je mají zavedena i řada velmi mladých děvčat. Oceňují, že na rozdíl od HA nevyžadují každodenní pozornost a spolehlivost ochrany nenarušuje průjem, zvracení a některé léky. Bohužel některým způsobují potíže, které často po nějaké době vymizí, ale jiné si tělísko dávají odstranit. Dnes často doporučovaná hormonální tělíska jsou podstatně dražší než klasická s mědí a nelze tvrdit, že jsou jednoznačně lepší. Způsobují zeslabení až vymizení menstruace, což může být výhodné, ale v případě selhání žena obtížněji pozná, že otěhotněla a včas může zasáhnout. Klasická tělíska nijak nenarušují pravidelný menstruační cyklus, ovšem některé ženy s nimi zejména zpočátku více krvácejí. Jejich cena je méně než poloviční a proto je finanční ztráta v případě nutnosti odstranění podstatně menší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
16.5.22 17:09

@lovetonight Ahoj, mam Kaileenu (hormonální) cca přes 4 měsíce a zatím se mi menstruace prodloužila z 8 dní na cca 14 dní, zůstala ale pravidelná přesně na den. I mně bylo řečeno že by měla vymizet úplně, ale zatím nevím nevím. Udělala se mi po něm obrovská cysta, ale to je prý časté a do měsíce se to zaléčí. Od doby co ho mám, jsem první dva měsíce žila jen na algifenu a pak se to přesunulo jen na strašně bolestivou ms (měla jsem peklo každý měsíc odjakživa, tohle to jen zhoršilo) ale tělísko prý drží jak má, mam taky už pár let přítele, po sexu krvácím jen čas od času. Jen jsem chtěla varovat, že nemusí sednout každému a že začátek může být peklo, ale pomalu se to pak začne zlepšovat. Taky už je to lepší a záleží na každém jak si sedne (trpím na záněty a tyhle hnusy odjakživa, takže jsem to měla horší) taky jsem nerodila a ještě minimálně 6 let to neplánuju. Známá má zase Mirenu a je s ní moc spokojená, ms zase nemá vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat