Noční směny a spánek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.19 11:50
Noční směny a spánek

Zdravím, chtěla jsem se zeptat jak zvládate noční? Dělám už 4 roky týden ránní, týden odpoledmí a týden noční. Spím dopoledne tak od 8 do 10 - 11 a pak už nemůžu zabrat. Ani odpoledne když si zkouším jít lehnout tak nezaberu. Máte nějaké typy na nespavost? Popr. nemůže se mi nic stát když skoro týden tak málo spím?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
unuděná
Kelišová 7001 příspěvků 28.02.19 11:58

Noční bych dělat nemohla, pokud ano, tak jedině stále. Žádné střídání ranní, noční. To člověka děsně rozhodí a dopadne pak jako ty. Ale když píšeš, že to děláš už 4 roky, tak problém posledního týdne bude asi někde jinde, ne? :think:

IvePr
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 28.02.19 12:02

No… Když jsem to tak děala, tak jsem šla spát taky cca kolem 8. ale spala jsem do cca 13, 14… Sice s prestavkama prptoze jsem se furt budila, ale aspon neco… Jakmile bych vylezla v 10 uz jsem pak nezabrala, ani odpoledne

carola
Kelišová 7418 příspěvků 28.02.19 12:04
@IvePr píše:
No… Když jsem to tak děala, tak jsem šla spát taky cca kolem 8. ale spala jsem do cca 13, 14… Sice s prestavkama prptoze jsem se furt budila, ale aspon neco… Jakmile bych vylezla v 10 uz jsem pak nezabrala, ani odpoledne

A když jsi třeba takhle spala do těch 13 nebo 14h a co pak večer,když jsi měla jít spát? Zabrala jsi normálně? Mně za chvíli čeká občasná noční a docela z toho mám strach.

P4ja
Echt Kelišová 8646 příspěvků 28.02.19 12:13

Chodila jsem spát hned po práci a spala tak do 12ti, jak kdy. A před noční jsem chvilku chodila spát taky. Nebo si spíš odpočnout.

Jinak já jezdila do práce a z práce na kole, tak se mně potom spalo krásně. Hlavně jsem ale musela zalehnout hned, když jsem dojela.

carola
Kelišová 7418 příspěvků 28.02.19 12:14
@P4ja píše:
Chodila jsem spát hned po práci a spala tak do 12ti, jak kdy. A před noční jsem chvilku chodila spát taky. Nebo si spíš odpočnout.Jinak já jezdila do práce a z práce na kole, tak se mně potom spalo krásně. Hlavně jsem ale musela zalehnout hned, když jsem dojela.

Tý jo,jsi dobrá na kole. Já taky jeden čas jezdila do práce na kole a bylo to super. :palec:

lasička1
Echt Kelišová 8229 příspěvků 28.02.19 12:14
@Anonymní píše:
Zdravím, chtěla jsem se zeptat jak zvládate noční? Dělám už 4 roky týden ránní, týden odpoledmí a týden noční. Spím dopoledne tak od 8 do 10 - 11 a pak už nemůžu zabrat. Ani odpoledne když si zkouším jít lehnout tak nezaberu. Máte nějaké typy na nespavost? Popr. nemůže se mi nic stát když skoro týden tak málo spím?

A když přijdeš z noční,tak si jdeš hned lehnout?Mám zkušenost se směnným turnusem-nepravidelné směny-a po příchodu z noční se už nerozptylovat a jít si hned lehnout.Když potřebuji ještě něco zařídit,k lékaři,nebo nakoupit,tak už spánek není tak kvalitní.Jinak spím po noční od cca 7 do 13.30-14.00.
Kolegyně také bojují se špatným spánkem po noční.Vstávají okolo desáté,potom jsou jak rozlámané.Bolí je hlava,je jim zima,odpoledne leží zachumlané v dece a snaží se ještě usnout.

pocker
Zasloužilá kecalka 576 příspěvků 28.02.19 12:17

Já když dělala takle noční a ranní 12tky spaní bylo pro mě děs. Zkončila jsem u psychologa s problémem se spánkem..pak změnila zaměstnání jen na ranní směnu a to bylo úplně jiné.

carola
Kelišová 7418 příspěvků 28.02.19 12:19
@pocker píše:
Já když dělala takle noční a ranní 12tky spaní bylo pro mě děs. Zkončila jsem u psychologa s problémem se spánkem..pak změnila zaměstnání jen na ranní směnu a to bylo úplně jiné.

Já si právě také myslím,že ta směnnost není pro každého.

Meily
Kecalka 499 příspěvků 28.02.19 12:24

Je to záhul brrrr… Měla jsem takhle taky několik let 24 hod směny a dělávala jsem to tak, že po práci sprcha a hned spát. Zpravidla jsem vstávala kolem 1 hod. Někdy dřív, někdy až třeba v 5 hod, to jsem byla asi tak vyčerpaná, že jsem se nemohla probrat.
Musím říct, že po těch pár roků mám zhoršenou imunitu, fyzičku, horší noční spánek. Teď jsem dlouho doma a nastupuju na mateřskou a už se mi to konečně srovnalo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.19 14:09

Není to problém posledního týdne, ale už možná půl roku. Já jen mám strach, ať se mi zdravotně nic nestane. Jinak jak mám ranní a odpolední tak spím normálně. Jen mne zajímalo, zda ten týden tomu telu ubližuje a nebo se s tím tělo vypořádá a pak zase 2 týdny spočívá.

Plmo
Ukecaná baba ;) 2019 příspěvků 28.02.19 14:31

Asi 5 let jsem pracovala v nepřetržitém provozu tzn.krátký dlouhý týden, 12 hod směny, po třetí noční jsem toho měla dost,pak jsem přešla na třísmenný provoz,že dne na den to byl šok, při nočních směnách jsem toho taky moc nenaspala ale nejhorší pro mne byla odpolední, přišla jsem kolem 22,30 z práce a usínala kolem páté hodiny ranní, takže jsem si musela dávat budíček abych „nezaspala na odpolední“. Jinak mám od té doby rozhozené stravování, jsem hubená ale nemám problém navštívit lednici i ve 3 ráno

P4ja
Echt Kelišová 8646 příspěvků 28.02.19 15:13
@carola píše:
Tý jo,jsi dobrá na kole. Já taky jeden čas jezdila do práce na kole a bylo to super. :palec:

Tak než bych se načekala na autobus, tak jsem byla během 20 min doma.

Azeretereza
Závislačka 2671 příspěvků 28.02.19 15:35

Ja delala klasickej trismennej provoz tri roky, nocni mi nijak zasadne nevadila, ale fakt je ten, ze je po tom clovek prejetej jak parnim valcem. Vikend jsem mela vzdycky prehozenej a trvalo, nez jsem se srovnala ohledne spanku a vstavani. Ta letni romantika vlahych brzkych ran, to bylo neco pro mne :mrgreen: Obecne mi trismennej provoz nevadil, vsechno ma svy pro i proti, zarizovani napr. uradu a lekaru je daleko jednodussi, objektivne vzato to je ale asi jedina vyhoda, kterou tri smeny skytaji.

Plmo
Ukecaná baba ;) 2019 příspěvků 28.02.19 17:43
@Azeretereza píše:
Ja delala klasickej trismennej provoz tri roky, nocni mi nijak zasadne nevadila, ale fakt je ten, ze je po tom clovek prejetej jak parnim valcem. Vikend jsem mela vzdycky prehozenej a trvalo, nez jsem se srovnala ohledne spanku a vstavani. Ta letni romantika vlahych brzkych ran, to bylo neco pro mne :mrgreen: Obecne mi trismennej provoz nevadil, vsechno ma svy pro i proti, zarizovani napr. uradu a lekaru je daleko jednodussi, objektivne vzato to je ale asi jedina vyhoda, kterou tri smeny skytaji.

Asi tak…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama