Nočník - je to moc drastické?

728
23.11.15 20:03

Nočník - je to moc drastické?

Ahoj maminky,

Mám 19 měsíčního chlapečka a na nočníku nechce vůbec sedět. Napadlo mě, že bych mu ráno proste nedala plenu a až se počůrá, tak mu to začne vadit a uvědomí si tu potřebu. Jinak totiž nevím, jak ho to naučit. Vůbec nechápe, co se po něm chce. Babicky mi drásají nervy s tim, že už by daaaavno mel umět chodit na nočník.
Akorát me napadlo, že když mu ráno nedám plenu a pak třeba půjdeme ven, tak mu plenu dat musím. Nebude v tom mít zmatek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4657
23.11.15 20:04

Já bych počkala, až to pochopí a babičky bych vůbec neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.15 20:06

A jaký je pravý důvod takového počínání?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27211
23.11.15 20:07

Ne, to nepomuze. Dokud k tomu sam nedojde, tak to stejne nesecvakne, ze to ma souvislost. Muj starsi zacal chodit za ve dvou letech a neco, skoro pul, zato potom porad a nemel skoro zadny nehody. Bylo leto, tak jsem ho i pocurat nechala, ale nemelo to vubec smysl, takze jsem toho nechala a dosel si k tomu fakt sam. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
23.11.15 20:08

Jaaaj, muj ma 27 mesicu a plinku ma porad… neres babky a soustred se na sve dite. Az bude chtit, pujde to snadno, takle mu akorat udelas nejaky blok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
728

@Vorvaň obrovský v první řadě asi ty babičky, protoze kazda návštěva je v duchu nočníku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15025

Tobě by se chtělo být v počůraných kalhotách když bys nechápala o co jde? Akorát nastydne a stejně tim nic nevyřešíš. Nešil, je mu 19 měsíců, klidně ať čůrá do plen. Až mu to v mozečku dozraje tak na začne čůrat do nočníku, bude to ze dne na den uvidíš. Teď bych ho nechala a hlavně z toho nedělala žádnou vědu, pravidelně zkoušej a ono to přijde samo, přirozeně, bez nervů a v pravý čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
537
23.11.15 20:09

Me se to drasticky zda, malo deti se nauci uz v 19 mesicich na nocnik..nas synek teda jo, ale zacal uplne sam, tak jsem to mela bez prace..musi jim to v hlavicce dozrat, jako zkouseta vysvetlovat urcite muzes, ale v klidu, at si nevytvori blok..
Samozrejme kdyz by ditku byli treba 3, tak to uz bych vymyslela drastictejsi metody :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.15 20:12

@pajule022
Pokud by to vadilo tobě, tak bych to i chápala, ale na babičk bych se… Nech to na léto, to bude tak akorát, venku teplo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
23.11.15 20:13

Pokud mas doma koberce, bude to u vas po sebrani pleny jak ve zverinci…
Ja mam plovoucky, tudiz jsem si mohla dfovolit neresit louzicku na zemi, protoze se jen setrela a nic nesmrdelo.

Druhy syn se odplinkoval ze dne na den po lehkem natlaku v temer 2 letech. U tretiho do toho nejdriv sel exmanzel, nechal ho bez plinky a vyhanel curat na zahradu, bylo leto, ja jsem navazala. Trvalo cca 2-3 tydfny, nez byl jakztakz odplinkovany na doma, probehlo dost louzicek na zem, nejaky ty bobky…

Kazdy dite je jiny, u kazdeho plati nevo jineho. Nema smysl to nejak extremne lamat pres koleno ani neni dobre se na to uplne vykaslat.
Plinka na ven nikdy deti nezmatla, jen kdyz uz se odplinkuje na doma, tak si to clovek nesmi ulehcovat, jako ze ted nemam cas dite sledovat, pomahat mu na nocnik, frknu plinu, to nefunguje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56965
23.11.15 20:13

@pajule022 tohle kvůli babičkám? to spíš získá odpor.. občas posazuju, ale žádné hrocení. Nechce, nechce. Kluci jsou pomalejší, netrápila bych ho..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
555
23.11.15 20:15

@pajule022 vykašli se na babky :roll: prcek má ještě klidně čas… ony ty babičky všechny zapomínají dodat, že s sebou všude tahaly tuny oblečků na převlečení… opruz :roll: nejsem blázen tohle dělat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6903
23.11.15 20:17

Sama už babička jsem a řeknu ti jedno - nech babičky vykecat a dělej si to po svém. V devatenácti měsících umí vědomě na nočník málokteré dítě. Většinou se to naučej plus minus kolem druhého roku, klidně až ve dvou a půl letech i dýl. Pak je to skoro ze dne na den. Ale on teď opravdu neví, co se po něm chce. Ty řeči, že už by měl být dááávno bez plen jsou nesmysl. Mohl by být částečně bez plen, kdybys ho hlídala a vychytávala, ale upřímně, to si s ním místo toho radši hraj. Je to zbytečný stresování vás obou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6239
23.11.15 20:18

V polovině listopadu je to skutečně geniální nápad!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
728
23.11.15 20:23

Díky za rady… :)
Vím, že se mám na babky vyprdnout, ale vždy, když poslouchám, že by už měl chodit na nočník, tak si říkám, že jsem asi úplně neschopna ho to naučit :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama