Notářské ověření

9
4.6.13 07:31

notářské ověření

Ahoj holky mam dotaz budu pujcovat penize a chci to mit nejak sepsany ale k pravnikovi se mi nechce jelikoz by si za sepsani a razitko a podpis rekl beztak sumu, myslite ze kdybych to sepsala sama a s dotycnym sla pak k notari ze to ma stejnou vahu kdyby se pak neco semlelo a komu penize pujcuji mi to nevratil z eto u soudu bude mit stejnou vahu jako od pravnika sepsany? dekuji z ainformace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1214
4.6.13 07:42

Pri ověření podpisu ti notář neodpovídá za obsah listiny ani ti ji v podstatě nekontroluje, pouze ti za 37Kc ověří ze " podle průkazu totožnosti tito lidé skutečně tuto listinu podepsali tehdy a tehdy". Osobně bych zrovna do půjčky peněz bez poradne smlouvy nesla. Vahu to určitě stejnou nemá. V případe problému musíš žalovat u soudu, prokazovat atd. Pokud jsi schopna a si si jista, ze smlouvu o půjčce si schopna napsat perfektní, tak o. k. Pokud ne, nedělala bych to. Jinak co ja vím, tak největší jistotou je (třeba i vlastní) smlouvu o půjčce zajistit tzv. primou vykonatelnosti sepsanou formou notářského zápisu. To je pak i exekuční titulem, myslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
4.6.13 08:00

A kolik si myslis ze to stoji u notare kdybych to chtela sepsat nebo u pravnika cca kolik?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1214
4.6.13 08:29

No, koukala jsem do vyhlášky notářskych poplatku (196/2001 Sb.) a záleží na tom, kolik pujcujes. Pokud by to bylo do 100 tisíc, vycházela by přímá vykonatelnost u notáře z tech celych 100 tisic na cca 1.400+ DPH. Do 100 tisic jsou to totiz 2% z pujcovane castky a pak z toho jeste 2/3. Minimalni polatek (pokud by mel dle vypoctu vyjit mensi) je pak tisicovka. A navic, proc by to nemel zaplatit ten dluznik..?
A hledala jsem a notářsky zápis svolení s přímou vykonatelnosti je opravdu exekuční titulem, cili podle me : pro věřitele jistota a jasné stanovené podminky a pro dlužníka také jistota, ma v ruce listinu sepsanou třetí nezávislou osobou, notarem a v listine přesně dane podminky kdy a jak ma svůj dluh splácet. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1214
4.6.13 08:32

A taky trochu výstraha, ze nebude-li dle zápisu plnit, můžeš běžet za exekutorem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
4.6.13 08:33

Ja se prave bojim abych nenaletela v dnesni dobe, vis muze rict ze sem mu penize zadny nedala a tak, a nebudu mit nic v ruce, tak sem si rikala ze bych pro jisotu mela neco sepsanyho a aby sme tam byli oba dva podepsany

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1214
4.6.13 08:41

To je jasny, bez papíru ani ránu!!! Věřit je dneska už moc hezky luxus, bohužel. :( Pokud budeš mít sama napsanou smlouvu o půjčce a necháte si na ni ověřit podpis, je váha ověření proste v tom, ze skutečně byla podepsana. Ale co je v ni, to je věc druha. To ti pri ověření podpisu nikdo zkoumat nebude. Záleží na tobě. Hlavne to dobře promysli, peníze to jsou tvoje!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17095
4.6.13 08:52

@sar8666 to se asi poptej právniků nebo notářů v okolí. Z vlastní zkušenosti vím, že ceny za jeden a tentýž úkon se mohou podstatně lišit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
4.6.13 08:53

A co podepsane česten prohlaseni to by asi byla jeste vetsi blbost ze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3115
4.6.13 09:09

Půjčila jsem peníze na základě sepsané smlouvy u právníka s notářským zápisem. Bylo to drahé, ale půjčila jsem celkem dost peněz, takže mi to za to určitě stojí.
Právník mi řekl, že tohle je jediný způsob jak ty peníze ještě někdy vidět, kdyby mi je dotyčný nechtěl vrátit.
Bez smlouvy bych nepůjčila nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
4.6.13 09:13

A kolik si platila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...