Notebook k Vánocům od táty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.18 21:10
Notebook k Vánocům od táty

Mám takový dotaz.. mám rozvedené rodiče, od mamky už mám dárek vybraný, ale od táty nevím co chtít, nabízel mi hodinky, nějaký šperk, ale to jsou věci které já osobně vůbec nevyužiju… Jelikož mám ráda knihy (ty ale dostanu od skoro všech ostatních) napadla mě čtečka, je skladná atd. Ale nenahradí to knížku, takže o čtečku jsem si taky neřekla…
Koníčku mám plno, ale není nic co bych k tomu potřebovala a nenapadá mě vlastně už skoro nic… Jen asi notebook, který by mi sloužil ke škole a k sledování filmů, které též miluju, háček je v tom, že to není levná záležitost a v lednu/únoru mi budou nasazovat rovnátka, což taky není levná záležitost, platí se všechno sice postupně, ale dohromady se má cena pohybovat okolo 20 000 a víc… Otázka tedy zní: Mám si o noťas říct nebo to nechat na jindy? Je mi to celkem i takové blbé…

Reakce:
levandule23
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 15.11.18 21:15

To ti nemůže nikdo poradit, nevíme finanční situaci tvého táty a nevíme, jak velké dárky si dáváte. Pro některou rodinu je běžné dát dítěti dárky dohromady za 1000, pro jinou klidně za 20000. Pokud ale sama cítíš, že je hloupé říct si o takový dárek, asi to tak opravdu bude.
Co si říct o peníze, s tím že si plánuješ koupit notebook? Pak ti táta může dát takový příspěvek, který uzná za vhodné, a ty si pak můžeš něco přidat a notebook si koupit.

Ju21na
Kecalka 226 příspěvků 15.11.18 21:17

Mě by to bylo také blbé. Záleží na finančních možnostech otce. Tak se zeptej, v jaké cenové hladině si představoval, že Ti koupí dárek a poté se rozhodni :)

Hanka1
Extra třída :D 13579 příspěvků 15.11.18 21:36

Rekni ze bys potrebovala notebook, tak jestli by ti na nej neprispel. Treba ti ho koupi cely nebo da na nej penize a muzes si casem postupne dosporit…

Citronkalekninka
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 1 inzerát 15.11.18 21:44

Ano jak rikaji holky. Zeptala bych se urcite v jake cenove relaci by ten darek mel byt. A klidne bych i rekla ze bys chtela notebook. Jestli by na nej neprispel. Ale urcite by mi bylo blbe si o nej primo rict. To je pekna darda.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.18 22:16

To je dobrý nápad, zeptat se na příspěvek :)
Děkuju :)

cocomoon
Kecalka 212 příspěvků 16.11.18 11:07

Použitelný noťas se dás sehnat od firem co se zabejvaj repasí zhruba za 4 tisíce (dvoujádrový procesor, min 4gb ram). Novej noťas je od 7 tis. To jen kdyby se ptal kolik by sis představovala :) Samozřejmě čím víc tím lelší bude.
Na hry to nebude, ale na školu a filmy v pohodě.

Wof
Povídálka 18 příspěvků 16.11.18 13:30

U těch repasovaných ntb to může být dobrý i špatný kup nevíš s určitostí co kupuješ z toho důvodu bych raději šel do nového i když je pravda že mám repasovaný a mám na něm nahráno cca 4000 hodin + dalších x tisíc hodin provoz a filmy za 5,5 roku. Ale když jsem si ho dával do servisu na vyčištění tak mě řekli,že tam musel někdo něco nalít (limonádu). Nový ntb za 7 tisíc nemá cenu. Moje žena dostala na vysokou školu ntb v téhle ceně od mámy. No hrůza po 2 letech se dělíme o můj protože to je opravdu jen na vyhození peněz. Raději bych šel do přístroje v rozmezí 12-15 tisíc.

cocomoon
Kecalka 212 příspěvků 16.11.18 13:54

Tak nevím finanční možnosti. Já chtěl jen nadhodit minimální ceny, kde to zhruba začíná.
Samozřejmě jak sem psal, čím víc tím líp. Nedavno sem kupoval noťas pro dceru. Chtěl sem dát tak 12 tis, ale nakonec, když sem prohlížel ty parametry, tak sem raději ještě 4 tisíce přihodil.
Za 16 tis noťas s i5, 8gb ram, který má i grafiku, kde se nechá pustit nenáročná hra a hlavně má dva disky. SSD i obyčejný. Takže tam může ládovat muziky a filmů kolik jen hrdlo ráčí a přitom systém běhá svižně. Jen si teď už nevzpomenu na typ.

Já kdysy koupoval novej za 7 tis. HP 635. Měl sem ho dlouho a i sem si na něm občas něco zahrál. Funguje ještě do dneška, ale už je hrozně pomalej.
Teď mám malej bazarovej Lenovo thinkpad, jen kvůli tomu abych nějakej notebook měl. Právě za ty 4 tisíce. Ale už ho mám asi 3 roky. Na hry není, ale vše ostatní v pohodě.

Lepší mít na škole nějakej notebook, než žádnej :) Co já bych za to dal, kdybych měl při škole přístup k internetu. Člověk najde cokoliv absolutně bez práce.

A co sem zapoměl připsat. Že ty repasovaný mají většinou rok záruku. A nechá se za pár stovek dokoupit i dva roky.

Citronkalekninka
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 1 inzerát 16.11.18 17:34

My kupovali Lenovo za 13 000. A super. Tenkrat podle recenzi tusim na heurece.ale uz ho mame taky 5 let.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Houdová odmítá dětem říkat, že převlečení sousedé jsou čert s Mikulášem

Fotky Mikulášů a čertů u krásné Heleny Houdové vyvolaly traumatické... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >