Nová kuchyně - sporák do rohu?

• Fotoalbum (5)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1694
24.1.16 17:42

Nová kuchyně - sporák do rohu?

Ahoj. Musím si rozmyslet jak uspořádat kuchyň v novostavbě. Uvažujeme o umístění sporáku do rohu. Vy, které to tak ve své kuchyni máte, jste spokojené nebo by jste sporák již takto neumístily? Zkrátka zajímají mě pro a proti takového uspořádání. Děkuji upravuji - myslím varnou desku koso - do rohu, ne přiražený sporák ke zdi, to je na…to vím.. :)

Příspěvek upraven 24.01.16 v 18:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26294
24.1.16 17:47

@Pantalaimon nám se teda spíš osvědčilo mít u sporáku odkládací plochu z obou stran…a když máš velkou pánev, tak se špatně na ní vaří pokud jí chceš dát na rohovou zadní plotýnku…resp se tam nevejde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9659
24.1.16 17:51

@Pantalaimon měli jsme mít varnou desku v rohu, ale nakonec jsme ji tam nedali. Není to moc praktické… Mám kuchyň do tvaru „U“ a varná deska je cca 20 cm od stěny vpravo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
24.1.16 17:53

Mám sporák v rohu a nestěžuji si… Ale je fakt, že až budeme dělat novou kuchyni, tak chci sporák zase do rohu, ale s rohovou linkou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56502
24.1.16 17:57

Pokud bych nemusela celou kuchyn nacpat do 150 cm, snazila bych se tomu vyhnout. Klidne ho dat hodne na kraj, ale od toho rohu odsadit aspon o 30 cm, at ti tam vznikne aspon mala odkladaci plocha. Jednak nebudes mit narvane krajni kastroly a panve ke zdi, taky ti to tu zed min poprska a navic ta odkladaci plocha se vazne hodi, treba pri smazeni palacinek - testo doleva, hotove pokladam na talir vpravo, atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
532

Myslíš opravdu klasický kombinovaný sporák, nebo jen varnou desku? Desku mám v rohu a neměnila bych. Prostor na odkládání mám tedy z obou stran a i spoustu místa v rohu za deskou (schůdek a pod ním ještě prostor). S opravdu velkým hrncem ani pánví jsem problém nikdy neměla. Jsem mnohem víc spokojená, než když jsem měla varnou desku na rovném ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1694

Mě do této myšlenky uvrtala švagrová, která má ovšem malinkou kuchyň, kde se takto asi lépe využije prostor, ale do velké kuchyně se mi to začíná zdát taky skoro zbytečné. :think: Ach jo, na jednu stranu to je paráda si vše zařídit podle svého, ale na druhou stranu mi z toho asi šmejkne, protože mám strach, že si to udělám blbě a budu akorát nasr.. :lol: teď vařím deset let v pidi kuchyňce a budoucí prostor a možnosti mě děsí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931

My máme starší kuchyň, kde je sporák v rohu a katastrofa :poblion: Na zadní plotýnku, která je mimochodem největší, se nevejde velký hrnec - dotýkal by se navíc stěny. Takže úplně na prd. Dole máme ještě troubu, ještě větší katastrofa, ale na tu se zakladatelka neptala. Odkládací plocha pouze z jedné strany je taky nepraktická. Až budu dělat novou kuchyň, na což bohužel nemám v dohledné době peníze, tak určitě alespoň menší odkládačky z každé strany. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1694
24.1.16 17:59
@hanulka.iks píše:
Myslíš opravdu klasický kombinovaný sporák, nebo jen varnou desku? Desku mám v rohu a neměnila bych. Prostor na odkládání mám tedy z obou stran a i spoustu místa v rohu za deskou (schůdek a pod ním ještě prostor). S opravdu velkým hrncem ani pánví jsem problém nikdy neměla. Jsem mnohem víc spokojená, než když jsem měla varnou desku na rovném ;)

Ano takhle to myslím, varnou desku vlastně koso…A troubu máš vyřešenou jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
24.1.16 18:01

@Pantalaimon Pantíku, jestli máš dostatek prostoru pro novou kuchyň, nedávej do rohu. My máme maličkou, v podstatě kdysi jiná volba ani nebyla (přistěhovala jsem se k manželovi). Při plánování nové budeme muset sekat a předělávat vodu i plyn (vaříme na plynu), abych neměla sporák v rohu. Do rohu bych volila vhodnou rohovou skříňku s nejlépe otočnýma kovovýma policema - praktické (ozkoušeno).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1461
24.1.16 18:02

Me to v rohu nevyhovuje, musim mit misto na rychly odlozeni treba surovin nebo nadobi, proste mit po ruce spoustu veci a takto by to slo jen z jedny strany. Ted ho v rohu mam a kdyz treba zacne prskat tak to kse na stenu a to nesnasim :D Za rok chcem kuchyn novou a do rohu uz nee

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6665
24.1.16 18:02

Sporák v rohu jsem měla ve staré kuchyni a nikdy víc. Chyběly mi odkládací plochy když jsem potřebovala odsunout hrnec z plotny nebo se mi nevcházely velké hrnce a pánve (mám plyn) a neustále se mi překlápěly. Teď mám z každé strany odkládací plochu minimálně 40 cm a jsem moc spokojená. V rohu mám odkapávací plochu od dřezu a ničemu to nevadí. V současné kuchyni jsem během toho půl roku ještě nikdy neřekla, že tohle bych udělala jinak.
Kuchyni mám celkem malou v paneláku do písmene U. Na jedné straně je lednice, na tu navazuje pult pod kterým jsou šuplíky, pak mám mezeru abych mohla k oknu. Dál mám od rohu pracovní plochu, před druhým rohem je dřez s odkapávací plochou v rohu, dál navazuje pracovní plocha ve které je v poslední třetině sporák. Snad je to pochopitelné :mrgreen:
Ještě dodám, že hodně vařím i dost náročná jídla se spoustou příprav.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11640
24.1.16 18:05

@Pantalaimon Já mám v rohu na koso dřez. Jsem s tím spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9659
24.1.16 18:13

@Pantalaimon přidávám fotku své kuchyně. Fotili nám ji do časopisu. Tak jsem ji z něj ofotila. Vymýšlel ji náš architekt a kuchyňské studio. Jsem s ní absolutně spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
753
24.1.16 18:15

Ve starým bytě jsem měla sporák v rohu a byl to dost děs, ted mám uprostřed a paráda, do rohu bych si ho už nikdy dát nenechala ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat