Nová práce a pozitivní TT

18.2.21 05:27

Nová práce a pozitivní TT

Ahoj, snažíme se o dítě už asi rok a půl, mám za sebou zamlklé těhotenství a pár biochemek. Před měsícem se mi naskytla možnost jít pracovat v místě bydliště, protože jsem dosud do práce dojížděla 1 a půl hodiny a vstávala před 4h, tak jsem novou práci vzala. Pracovní poměr jsem chtěla ukončit dohodou k 28.2. a od 1.3. nastoupit do nové práce. Dnes jsem si ale udělala TT a je pozitivní (sice jsem jen 10dpo, ale není to žádný duch). Nemám ještě nic oficiálně podepsané ani ve staré ani v nové práci (ve staré jen teda dohodu o ukončení PP, ale prý ještě budu podepisovat něco „oficiálnějšího“). Vzhledem k historii potratů, zkrácenému čípku a vzhledem k tomu, že pracuju v rizikovém prostředí bych šla stejně hned na PN. Vůbec nevím, co mám teď dělat, jestli stáhnout výpověď - jestli to teda půjde a jít na PN nebo jít do nové práce a počkat, jestli to těhotenství bude prosperující. Výpověď mám jít podepsat dnes a zítra mám jít zařizovat věci do nové práce…tak dlouho čekáme na druhé dítě, mám velkou radost, ale přišlo to v trochu nevhodnou dobu.
Ještě bych se chtěla zeptat, jak je to s PPM, odpracováno 270 dní mám, jen teď kdybych nastoupila do nové práce a odešla ve zkušebce, tak jestli mám nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63636
18.2.21 06:53

@SmokedSalmon Toť otázka.. Jako na vstupní dělají často těhotensky test, ale jak sama říkáš, tak to klapnout nemusí. Pokud nastoupís do nové práce, odejdes ve zkusebce, je zkrácená lhůta že 180 dní na délku posledního zaměstnání.. Tady fakt těžko radit, je to hop nebo trop

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28571
18.2.21 06:58
@martina.se píše:
@SmokedSalmon Toť otázka.. Jako na vstupní dělají často těhotensky test, ale jak sama říkáš, tak to klapnout nemusí. Pokud nastoupís do nové práce, odejdes ve zkusebce, je zkrácená lhůta že 180 dní na délku posledního zaměstnání.. Tady fakt těžko radit, je to hop nebo trop

Jeste jsem neslyšela, ze by delali tehotensky test na vstupni prohlídce. Ani na to nemaji právo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63636
18.2.21 06:59
@vokishka píše:
Jeste jsem neslyšela, ze by delali tehotensky test na vstupni prohlídce. Ani na to nemaji právo.

No.. U některých prací je to podmínkou, záleží, o co jde :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1116
18.2.21 07:04

Tady bych vzala výpověď zpět, záleží co je to za práci, jestli bys mohla vykonávat v těhotenství, jestli půjdeš skoro hned na PN, tak bych zůstala ve staré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.2.21 07:08

Je to práce zdravotního laboranta. Tudíž chemikálie+infekce. A to vyšetření moči by právě dělaly moje budoucí kolegyně a nemyslím si, že by v labině měli zásobu těhotenských testů :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47424
18.2.21 07:09
@martina.se píše:
@SmokedSalmon Toť otázka.. Jako na vstupní dělají často těhotensky test, ale jak sama říkáš, tak to klapnout nemusí. Pokud nastoupís do nové práce, odejdes ve zkusebce, je zkrácená lhůta že 180 dní na délku posledního zaměstnání.. Tady fakt těžko radit, je to hop nebo trop

to je nesmysl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9727
18.2.21 07:11
@SmokedSalmon píše:
Je to práce zdravotního laboranta. Tudíž chemikálie+infekce. A to vyšetření moči by právě dělaly moje budoucí kolegyně a nemyslím si, že by v labině měli zásobu těhotenských testů :nevim:

Takže bys tam stejně jako těhotná dělat nemohla ne? Navíc by to bylo vůči budoucímu zaměstnavateli dost hnus abys tam nastoupila a hned odešla marodit. Zůstaň ve stávající práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.2.21 07:13

A ta délka ochranné lhůty jako trvání posledního zaměstnání - je to určitě tak? Na stránkách ČSSZ jsem to nevyčetla. Ale jestli je to opravdu tak, radši bych zůstala ve staré práci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47424
18.2.21 07:14

Tezko radit. Pokud nastoupis do nove prace, bude se do ochranne lhuty pocitat i stare zamestnani, v nemz jsi byla tehotna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.2.21 07:15

@karkarka no jo, ale jak píšu, jsem 10dpo, termín menstruace bude až v neděli. Nic není jisté

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2363
18.2.21 07:17

Na vstupní prohlídce mi dali lahvičku, ať jdu hned načurat, pak sestra hlásila, jestli mám MS, že tam je bílkovina. Klidně tt mohla udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47424
18.2.21 07:17
@stín katedrál píše:
Na vstupní prohlídce mi dali lahvičku, ať jdu hned načurat, pak sestra hlásila, jestli mám MS, že tam je bílkovina. Klidně tt mohla udělat.

jasne :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.2.21 07:25

V žádné laboratoři, kde jsem pracovala, neměli těhotenské testy a ani neměřili HCG z krve u budoucích zaměstnanců. Ale to tady teď neřeším. Řeším, jestli mám teď vše odříct i za cenu toho, že to možná nevyjde a já budu zase x měsíců vstávat ve 3:50, přestože jsem mohla mít práci za barákem. Jinak plat mám tady o dost lepší než v nové práci :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
18.2.21 07:27

V této situaci bych asi zůstala ve staré práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat