NT hodnoty, odběr plodové

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
12
1.11.21 17:50

NT hodnoty, odběr plodové

Ahoj holky, jdu si k vám pro radu, zkušenosti… V 13+0 jsem absolvovala první screening, kde bylo na ultrazvuku vše v pořádku. Děťátko vypadalo přesně jak má na tento týden, všechno měření v pořádku, žádná odchylka, NT 1,34. Jenže mi dnes volali, že z krve zjistili možný Downův syndrom. :( Na 22.11. jsem objednána na odběr plodové vody, bohužel v tom šoku jsem asi nezaznamenala přesné hodnoty, ale paní doktorka říkala, ze jsou trošku zvýšené a že by pro jistotu radi udělali odběr PV. Je tu někdo, komu to vyšlo takhle a přesto byl odběr plodové vody na DS negativní? Popřípadě.. je tu někdo kdo má prcka s tímto syndromem? Jsem z toho hotova. Doma mám ještě dvouletého a nevím, jestli bych to zvládla. Dekuji za rady a zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2517
1.11.21 17:53
@Kristyna030 píše:
Ahoj holky, jdu si k vám pro radu, zkušenosti… V 13+0 jsem absolvovala první screening, kde bylo na ultrazvuku vše v pořádku. Děťátko vypadalo přesně jak má na tento týden, všechno měření v pořádku, žádná odchylka, NT 1,34. Jenže mi dnes volali, že z krve zjistili možný Downův syndrom. :( Na 22.11. jsem objednána na odběr plodové vody, bohužel v tom šoku jsem asi nezaznamenala přesné hodnoty, ale paní doktorka říkala, ze jsou trošku zvýšené a že by pro jistotu radi udělali odběr PV. Je tu někdo, komu to vyšlo takhle a přesto byl odběr plodové vody na DS negativní? Popřípadě.. je tu někdo kdo má prcka s tímto syndromem? Jsem z toho hotova. Doma mám ještě dvouletého a nevím, jestli bych to zvládla. Dekuji za rady a zkušenosti. Bibi

Screening se vyhodnocuje jako negativni ci pozitivni, a to hodnoty z utz a krve dohromad, a ne samostatne. Delal screening certifikovany lekar?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
1.11.21 17:59

Ano. Zprávu kterou mi dali při odchodu z ordinace, tam je napsané screening negativní. Ale dnes volali kvůli výsledkům z krve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21898
1.11.21 18:04
@Kristyna030 píše:
Ano. Zprávu kterou mi dali při odchodu z ordinace, tam je napsané screening negativní. Ale dnes volali kvůli výsledkům z krve.

nemohli ti volat výsledky krve zvlášt, dělá se to dohromady nějak to počítají jak z uz tak z krve

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
1.11.21 18:07

@ka2ka tak já už nevím. Mám zprávu od MUDr. z toho screeningu, tam je psané, ze výsledky krve oznámí do týdne a kontaktují, pokud je to pozitivní. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
1.11.21 18:08

@ka2ka přitom při UTZ říkal, ze je vše v pořádku. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2517
1.11.21 18:12

@Kristyna030 screening ma delt certifikovany lekar na spec. pristroji. Nahazi vysledky z krve a da vysledky z utz. Dohromady-screening pozitivni, nebo negativni. Pokid je „spatna“ krev, sla bych na placeny test typu panorama apod. Nebo integrovany test-krev ze 16.tt+vysledky prvotrimestralu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21898
1.11.21 18:15
@Kristyna030 píše:
@ka2ka přitom při UTZ říkal, ze je vše v pořádku. :(

no to jo na uz pohledově byla v po řádku, ale krev ti zřejmně z nějakého důvodu vyšla blbě proto tě žene na plodovku, správně by ti měl udělat nějak ten průměr z obojeho
hele ono to blbě vychází kvůli kravině i kvůli věku váze čemukoliv

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
1.11.21 18:18

@ka2ka je mi 24, takže věkem bych řekla, ze to nebude. Ale mám jiné zdravotní komplikace, diky kterým mám cely život mírnou nadvahu, takže budu doufat, ze to bude v pořádku.. :(

@Yorkmut Jo, ultrazvuk vše Ok, tak ta krev bohužel… beru dlouhodobě celkem hodně prášku, na tlak, štítku, železo atd.. ze by to tu krev mohlo taky ovlivnit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21898
1.11.21 18:21
@Kristyna030 píše:
@ka2ka je mi 24, takže věkem bych řekla, ze to nebude. Ale mám jiné zdravotní komplikace, diky kterým mám cely život mírnou nadvahu, takže budu doufat, ze to bude v pořádku.. :(@Yorkmut Jo, ultrazvuk vše Ok, tak ta krev bohužel… beru dlouhodobě celkem hodně prášku, na tlak, štítku, železo atd.. ze by to tu krev mohlo taky ovlivnit?

spíš ta nadváha než léky v tom bude dělat trošku bordel, jak psala @Yorkmut lepší než odběr plodové vody jsou testy z krve sice jsou placené a myslím že i dražší, ale nejsou rizikové

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
1.11.21 18:25

Já jsem měla pozitivní screening. Down 1:299.. Věkem to nebylo, bylo mi 23, zdravá.. Taky mě hnali na plodovku, tak jsem šla.. A teď už mám zdravou holčičku, neboj bude to dobré. Hodně štěstí :srdce:.. Taky mi právě vyšla špatně ta krev nějak :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7016
1.11.21 18:26

Já tohle měla před 3 roky.
Na specializované klinice vyhodnocení down. syndrom 1:111 podstoupila jsem odběr plodové vody který se neplatí ( my platili za rychlejší výsledky ještě ten den a pohlaví).
Vše bylo v pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
1.11.21 18:28

Ještě teda dodám, že ta plodovka není zase tak hrozná.. Já jsem měla po dvou potratech (z toho jeden ve 2. trimestru) a zvládly jsme to, ale to je na každém. Těch testů z krve jsem se bála, protože známá si to zaplatila a nakonec stejně musela i na tu plodovku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2517
1.11.21 18:39

@Kristyna030 a kde jsi na to screeningu byla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
1.11.21 18:48

@Yorkmut v Karlových Varech ve spec. centru..
holky všem diky za rady, zkušenosti. Ještě se zeptám, kdo ten odběr podstoupil, za jak dlouho se dostavil výsledek? Na stráních píšou 9-16 dni a to už mi asi opravdu nervy nevydrží a psychicky to bude furt horší. Nevíte jestli se daji rychlejší výsledky zaplatit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat