Období vzdoru a odmítání jídla

193
4.10.13 16:33

Období vzdoru a odmítání jídla

Ahoj všem,
potřebovala bych poradit. Mám holčičku 21 měsíců, zuby jí teď výjimečně snad nerostou, ale zase zjistila, že má vlastní hlavu a naučila se vyslovovat „ne“, takže srandy kopec :-) Nikdy nebyla velký jedlík, jídlo bere jako nutnost, když jsem na návštěvě nebo venku, klidně celý den nejí, nemá čas - to moc neřeším, dojedla se večer nebo druhý den. Ale teď jde prostě proti úplně všemu a jídlo do toho zahrnula taky. Na všechno nenenenenenene. Nejí nic, jenom mléko a suchý rohlík - když má zrovna čas. Nenutím jí, dvakrát nabídnu a sklízím, holka po hodině řve hlady, přesto jíst odmítá. Jak byste postupovali? Já prostě dvakrát nabídnu ve stanovený čas a když nechce, dostane až za nějaké dvě hoďky, kdy má zase stanovený čas na jídlo. Přece se jí nebudu doprošovat? No hubená je jak lunt, ale hysterické záchvaty, na ty energie má dost :nevim: Díky za rady a postřehy :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

malinada
4.10.13 16:41

Já vždycky první lžičku vnutila i třeba násilím. Ve valné většině případů pak zjistil, že vlastně chce :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
193
4.10.13 16:42
@malinada píše:
Já vždycky první lžičku vnutila i třeba násilím. Ve valné většině případů pak zjistil, že vlastně chce :jazyk:

To jsem taky zkusila, poprskala mi celou zeď :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14974
4.10.13 17:21

Postupuju stejne jako ty. Dcera ma 16m a teda nerika ne, ale naucila se vrtet a kyvat. Takze jak vidi jidlo, zacne vrtet hlavou, semkne rty a nic nechce. Mne zabira ji necim zabavit. Dam ji treba knizku, nebo jen list z casopisu z obrazky a kdyz neni soustredena vylozene na jidlo, tak pusu otvira. Pokud ti pije mleko (predpokladam, ze UM?), tak mi rikala doktorka, at ji dojizdim po kazdem jidle UM. Ja ji ho davam po hlavnich jidlech (snidane, obed, vecere), kdyz toho sni malo (takze skoro vzdy). Davam ji treba pul hodinovy rozestup, at si nespojuje to, ze kdyz neji, tak automaticky dostane mleko.

Jinak jsme spolu zasly koupit misku a talirek, takove ty detske, co maji na dne obrazky, to ji taky bavi lovit jidlo v taliri, aby mohla koukat na obrazky. Mame toho vic a stridam ji to, at to nezevsedni :)

Myslim, ze pak uz nezbyva nez vytrvat. Nekdo treba zapina televizi, nebo krmi za pochodu, to neuznavam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20713

A co jí dát to jídlo a odejít pryč? Nebo ho tam prostě nechat ležet? Na malou to občas zabíralo, když jsem se nekoukala, tak jedla :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1289

A nechavas ji jist samotnou?? Me zabralo, nastesti to obdobi bylo kratky, proste nechat jidlo lezet bez dozoru na stole, konferencnim stolku, no a dite se doji samo… treba to chce zmenit navyky, nechce byt v zidlicce atp. Od roku a pul uz moje decka zidlicku nechtela. Kamaradka zas syna krmila u pohadky, bezmyslenkovite otviral pusu a jedl - nemelo by to tak byt, ale asi lepsi nez nejist vubec, ze… jde jen o to, jak si ve vychove utlocitna a co tobe a maly bude vyhovovat, zpusobu je vic…
Hodne stesti pri zkouseni :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
193
4.10.13 19:44

Díky moc všem za reakci :-) Já moc útlocitná nejsem, na malou nekřičím ani nic, ale dám jí volbu a když se rozhodne, že jíst nebude, prostě to jídlo uklidím. Zkoušela jsem krmit u pohádky, ale to zabralo jen na chvíli, víc jí povolovat nechci, nebudu za ní běhat. Jíst samotná - to jsem taky zkoušela, ale ona je na tohle hrozná nešika, pořád lžičku otáčí dnem vzhůru, všechno sklouzne na zem, za chvíli jí to přestane bavit a jen to honí v misce sem a tam, asi na to není ještě zralá… Teď k večeři jsem jí mázla rohlík máslem, pak broskev a ještě nakonec hrníček kakaa. Ale udělala jsem to jakoby mimochodem, ne do židličky, mezi hraním a večerníčkem to do ní zapadlo jak do černé díry. Asi se spíš vzpěčuje tomu rytmu - musím jíst v židličce, máma mě bude krmit, nesmím si dělat, co chci. Tak jí asi budu krmit takhle mimochodem…jenže u hlavního jídla to moc nejde :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14974
4.10.13 20:55

@Partes a nezkouselas ji dat vidlicku? Kamaradka mi to poradila, ze to detem jde lepe jak nabirat lzici a malou moc bavi napichovat. Udelam ji treba varenou zeleninu, nakrajim tak, at se ji to dobre nabodava… testoviny, brambory, maso, vse si muze nabodavat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
193
5.10.13 08:07

@LadyTommy To zni dobre :) Zkusime tedy vidlicku. Moc diky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6068
6.10.13 20:52

Echá, nepřijde mi že by trpěla hlady jen nejí asi 4tý dogurt,…někdy kousek bananu.ja mám podezřeji že ji leze stolička, jen nebo sní pár lžiček oběd
Partes prosim a kolik tvá malá váží???máme ten samý problém, mala mi nejí ji moc málo pár lžiček jidlaněkdy vubec mliko ma jen ráno a večer ato někdy trošku nechá, mám podezřeni že s eji tlači stolička asi,,,nahoru moc nevidím nencha mě se tam podívat…je odmala hubena je předčasně narozená a také toho moc nepřibere, je totiž stále v pohybu aběha a běhááá, neposedí-dělá blbinky hraje si energie má hodně, nebvím zda má ted takové období nebo ty zuby…
po dvou měsících jdeme na převážení, netuším kolik přibrala si moc ne, ona všechno vyběhá, je akční. jsme pod tabulkou…ale to jsme od začátku je předčasně narozená tak prostě tlustá nikdy nebyla a nebude. starší dcera je také hubená žížala…
nevíte někdo kolik by 17ti měsíční dítě mělo přibrat za měsíc???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14974
6.10.13 23:57

@irca11 a ve kterem je narozena tydnu? Moje mala je narozena 35.tyden, nemela saci reflex plus zloutenku, takze jsme s jidlem bojovaly od zacatku, kdyz jsem se konecne rozkojila a ona zacala sat, tak jsem prisla stresem o mleko a skoncily jsme na UM. Dcera mi urcitou davku pila klidne hodinu… S prikrmama se to nezlepsilo. Do tri mesi cu pribrala temer tri kila (po porodu spadla na 2,1kg a ve 3m mela 5kg). V tu dobu se ji zastavilo pribirani a v roce, tudiz za 9m, mela jen 7kg a pribrala 2kg za tu dobu. V roce mi k teto vaze rekla pediatricka, ze az dodelame ockovani, tak mesic na to udela dceri kompletni krevni obraz, zda je vse v poradku, protoze vazi malo. Tak jsem se s ni poradila o jidelnicku - davat veci z plnotucneho mleka, syry nad 30%, hodne jist lusteniny, ryby… a dojizdet pokazdem jidle UM. Za dva mesice mi skokove pribrala skoro kilo. Ted teda zacala litat jak drak, takze uz to pribirani neni tolik valne, ale podle domaci vahy ma za dalsi dva mesice pul kila nahore, coz si myslim, ze je slusne skore na to, ze skoro nespi a porad je v pohybu. Porad teda jidlu moc neda, ale snazim se aspon to, co s ni, aby bylo dost vyzivne a dalo ji to co nejvic.

Jinak jak zacnou deti behat, tak mi dr. Rikala, ze s tim spis zacnou hubnout a uz tak nenarustaji na vaze. Vim, ze synovec mel rustove skoky, nepribiral prubezne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
193
7.10.13 08:22

Ahojte, holky :-) No malá má asi 12 kg, už jsem jí dlouho nevážila. Má mohutnější kostru a je vyšší ne většina děcek v jejím věku, ale obalená není, spíš hubenější. Je také hodně akční, nedokáže posedět a jídlo jí straaaašně zdržuje :-) No říkám si, že hlady dobrovolně neumře, ale také znám, že z oběda si vezme dvě tři lžičky a konec. Tak jí pořádá dávám UM - přes půl litru, večer kakao, tlačím do ní ovoce a zeleninu, tučný tvaroh. Říkám si, že z toho bude mít energii a z UM, a ovoce a zeleniny snad dost vitamínů a minerálů. No víc pro ní udělat nemůžu :) Chce to prostě trpělivost a dávattakovým děckám hodně koncentrované (živinově) to jídlo, aby si z toho mála, co sní, vzali co nejvíc :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6068
7.10.13 09:03

Ahoj mala je v 35tt ale velikostně odpovidala na 31tt velikostně v inkubatoru byla měsic všechno v pořádku jen dokud nenapbrala ny ty 2kg.tak si dr. váhu hlídá. mlíčko pila hezky přibírala také hezky ale ste pak malá začala běhat lítá jako drak celý den. a od te doby přibrala jen třeba 20g tak ruzdně ale ne třeba 1kg což asi o dr. očekává, papala hezky všechny jídla jen neji ty luštěniny a pije i sunar, jidlo zapít už dlouho nechce sunarem. jinka ji polivky obědy maso všechno, jogurty sýry, ovoce…ale podle mě to prostě vyběhá. a ted ta hladovka stávka v jídle tak asi letze stolička, většinou t tak u zubu měla že odmítala dokud se neprořezal. je veselá a všechno jen ted nejí a tlači na měta kontrola u doktorky to převážen právě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6068
7.10.13 09:06

Adelka mměla v polovinbě srpna 8,4kg a 77cm a dr. řekla že ma mit aspon 9 nebo 10kg, jenže ona přibere minimum když je pořád v pohybu, doted jedla hezky. nejí tedy krupici a kaši to nejedla nikdy
dost se vytáhla. ale i ta starší je žížala ta měla ve školce 13 kg strašně dlouho a přibrala až ted bude ji 5 a ma 15kg,110cm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6068
7.10.13 09:07

holky,polovina srpna

Adelka ma ted 17 měsicu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...