Oblékání miminka na jaře

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.19 14:16
Oblékání miminka na jaře

Ahoj maminky!

Chtěla jsem se zeptat, jak oblékáte Vaše prcky ven, když je kolem 20 stupňů? :)

Matýsek se narodil v druhé půlce října, čili má skoro 5 měsíců. Přes zimu jsme na radu maminky úspěšně fungovali takto: do 5 stupňů kombinéza, zavinovačka, deka a slída na kočárku, pod 5 stupňů kombinéza, zimní fusak a slída. Když bylo dost pod nulou, dávala jsem kombinézu teplejší. Čepička a rukavičky samozřejmostí.

Jinak doma při cca 21 stupních fungujeme na klasiku - body s dlouhým rukávem a dupačky, nebo body s krátkým a overal.

Ráda bych jiné názory než vlastní maminky :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1458 příspěvků 07.03.19 14:27

A co takhle vlastní názor 8o?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.19 14:32

Proč dáváš na kočár slidu? To pak nemusíš chodit ani ven. Já tu tvoji variantu do 5 stupňů volila, když bylo 5 a méně :lol: a teď má jen body s dlouhým rukávem, mikinu, tepláky, ponožky, lehkou cepicku a jde do fusaku. A i tak mi po hodině řve že je vedro.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2002 příspěvků 07.03.19 14:38

Oblékla bych to, co sobě plus jednu vrstvu. A čepičku, u nás fouká.

Puntanella
Stálice 55 příspěvků 07.03.19 14:41

Mám perimesicni mimčo a takhle ho navlikat, tak se asi upece… I tak mám pocit že hoboblikam až dost. Proč dáváš tu slidu? To by mě vůbec nenaladlo… I když slabé mrholilo, tak jsme byli venku jen tak bez pláštěnky…do kočárku nám neprselo. Říká se, že má mít dítě o vrstvu více než ty…

Puntanella
Stálice 55 příspěvků 07.03.19 14:47

Nedokážu si představit kombinaci kombinézy, zavinovacky a deky… To se do kočárku vůbec vešlo?

Netopirek
Echt Kelišová 9044 příspěvků 07.03.19 14:50

Dávám o jednu vrstvu víc než sobě. A fusak počítám jako vrstvu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.19 14:57

@Mimis2017 Já jsem zvědavá na názory dalších lidí :)
@Puntanella Slídou nemyslím pláštěnku, ale jen takový ten kryt na kočárek :mrgreen: u nás tomu všichni říkají slída :roll: že má mít dítě o vrstu víc vím, ale přijde mi to jako blbost, jelikož každý člověk to vnímá trochu jinak… já jsem vyrůstala na horách a lítam běžně venku v triku s krátkým, když je 9 stupňů :mrgreen: a vešlo, máme obří korbu
Znám lidi, co navlékali mimča ještě víc… třeba v 10 stupních kombinézu, zavinovačku a ještě fusak. My jsme přes zimu fungovali takto a malej nebýval ani spocený ani studený, takže si myslím, že ideální stav.

Puntanella
Stálice 55 příspěvků 07.03.19 15:05

Tak ono taky záleží, jak máš teplý fusak, viď…My vyrazíme celou zimu ve fusaku a fleecove kombinezce, pod tím tepláčky a bodicko, někdy mikca, ponožky. Rukavice nevedeme, kombinéza má ohrnovaci rukávy. Několikrát se mi stalo, že se malý i trochu zpotil, zima mu snad nikdy nebyla. Chodime, až na výjimky, ven každý den. Doma máme taky asi 21 stupňů a má body s dlouhým a tepláčky, někdy dupačky. Prvních pár měsíců měl obvykle overalek, pod ním nic. Nemocný ještě nebyl.

Puntanella
Stálice 55 příspěvků 07.03.19 15:09

A samozřejmě čepici, tu bych zapomněla :grin:

Káťa19
Extra třída :D 11027 příspěvků 18 inzerátů 07.03.19 15:14
@Netopirek píše:
Dávám o jednu vrstvu víc než sobě. A fusak počítám jako vrstvu.

ano tak se to má, jako sebe + navíc vrstva je deka či jarní fusak ;)
jak je něco přes 20 a nevětrno, tak už vrstvu navíc skoro ne, nebudeš mu ve 30 dávat přece deku

tak je to jiné, když je bezvětří nebo je těch 20 jen na slunci, jako ted třeba bylo, ale pocitově je pořád chladněji… ves tínu o několik stupńu méně, to jarní počasí je zatím zrádné…

Netopirek
Echt Kelišová 9044 příspěvků 07.03.19 15:42

@Káťa19 já dávám deku i v létě. Prostě je to jen jiná než na jaře nebo v zimě.

Momentálně máme v kočárku jarní fusak. A ten budu dávat pryč až bude stabilně +15

Káťa19
Extra třída :D 11027 příspěvků 18 inzerátů 07.03.19 15:46

@Netopirek jasný, taky vozím pořád deku s sebou, mám různé tlouštky podle počasí

Alyss1
Závislačka 3063 příspěvků 4 inzeráty 07.03.19 16:20

20 stupnu? No ja bych mela kalhoty a mikynu, mimino ma tedy navic deku nebo zavinovacku. Je treba pocitat s tim, ze v kocare nefouka, navic pokud na nej sviti slunicko, tak se vyhreje…

Káťa19
Extra třída :D 11027 příspěvků 18 inzerátů 19.03.19 20:13

Do kocarku navic deku dle rocniho obdobi / fusak. kazde dite je jine, ale treba nekomu pomuze ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama