Obsedantně kompulzivní porucha

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.10.21 16:03

Obsedantně kompulzivní porucha

Ahoj, chci se svěřit a zeptat se na názor. Už pár let trpím na to, že mám jakousi averzi / obsesi vůči určité oblasti (důlním průmyslem znetvořena krajina, doly, šachty - Karvinsko) a městům v této oblasti. Proto se jakémukoliv kontaktu s těmito městy vyhýbám a také lidem, co s touto oblastí mají něco společného. Moji rodiče tam občas jezdí a já pak šílím z toho, že musím vše dezinfikovat, protože tam přišli do styku vlastně s čímkoliv. Četla jsem si o obsedantně kompulzivní poruše a v dětství jsem všechno počítala a do dnes trpím i tím, že když např. uklizim, musím mít vše dokonale čisté a urovnané do posledního milimetru. Ano, zní to hrozně a určitě vypadám jako šílená, ale já se tím trápím každý den, lidi co mají s touto poruchou zkušenost, určitě ví, jaké to je, ale já absolutně nevím, co dělat a jak se toho zbavit. Upřímně si myslím, že se mi tam v minulém životě muselo něco hrozného stát, protože jinak nevím, proč jsem si zrovna vůči něčemu takovému vybudovala tak silnou obsesi. Co si o tom myslíte? Prosím, má někdo něco podobného, abychom se sobě mohli navzájem svěřit? Děkuji :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2439
19.10.21 16:17

Vyhledej odborníka, nevím jestli to dokáže plně odstranit, ale pokusit se to minimalizovat. Jestli to má něco s minulým životem nedokáži posoudit. Leda zkusit regresní terapii, jestli ti to něco dá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4218
19.10.21 16:19

Hele, já si myslím, že do určité míry má něco podobného každý… asi záleží, jak moc Ti to vadí v běžném životě, jak moc to obtěžuje, ale pokud se s tím dá žít, asi bych to neřešila… já třeba denně vysávám, nesnáším vlasy na podlaze, vlastně ani drobečky… nesnesu nádobí ve dřezu (musí být buď zavřené v myčce, nebo uklizené) některé věci, třeba obrázky na zdi musí viset přesně rovně… mám toho spoustu, třeba dnes jsem se vracela zkontrolovat, zda je vypnutý sporák… beru to jako svou „úchylku“ o které vím a víc to neřeším…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
19.10.21 16:27
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se svěřit a zeptat se na názor. Už pár let trpím na to, že mám jakousi averzi / obsesi vůči určité oblasti (důlním průmyslem znetvořena krajina, doly, šachty - Karvinsko) a městům v této oblasti. Proto se jakémukoliv kontaktu s těmito městy vyhýbám a také lidem, co s touto oblastí mají něco společného. Moji rodiče tam občas jezdí a já pak šílím z toho, že musím vše dezinfikovat, protože tam přišli do styku vlastně s čímkoliv. Četla jsem si o obsedantně kompulzivní poruše a v dětství jsem všechno počítala a do dnes trpím i tím, že když např. uklizim, musím mít vše dokonale čisté a urovnané do posledního milimetru. Ano, zní to hrozně a určitě vypadám jako šílená, ale já se tím trápím každý den, lidi co mají s touto poruchou zkušenost, určitě ví, jaké to je, ale já absolutně nevím, co dělat a jak se toho zbavit. Upřímně si myslím, že se mi tam v minulém životě muselo něco hrozného stát, protože jinak nevím, proč jsem si zrovna vůči něčemu takovému vybudovala tak silnou obsesi. Co si o tom myslíte? Prosím, má někdo něco podobného, abychom se sobě mohli navzájem svěřit? Děkuji :nevim:

Mám něco podobného i když asi víc do hloubky. A ano podařilo se mi dobrat příčiny v jednom z minulých životů. Na regresi jsem byla a musím říct, že pomohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37403
19.10.21 16:39
@kemeny13 píše:
Mám něco podobného i když asi víc do hloubky. A ano podařilo se mi dobrat příčiny v jednom z minulých životů. Na regresi jsem byla a musím říct, že pomohla.

kamarádka byla na regresní terapii a skončila po té hospitalizována opakovaně v PL a mnoho let poté neschopná práce na dlouhodobé psychiatrické léčbě.

raději bych ten mezikrok s regresí vynechala a šla k psychiatrovi rovnou, OCD se lečí líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
19.10.21 16:44
@Pudloslava píše:
kamarádka byla na regresní terapii a skončila po té hospitalizována opakovaně v PL a mnoho let poté neschopná práce na dlouhodobé psychiatrické léčbě.raději bych ten mezikrok s regresí vynechala a šla k psychiatrovi rovnou, OCD se lečí líp.

Tak mně klasická léčba/antidepresiva/ nepomohla vůbec. Co se týká regrese, zdaleka ne každý je vzdělaný a zodpovědný. Bohužel je mezi nimi nemálo šarlatánů, kteří terapii vůbec neovládají. Kamarádky je mi líto, patrně jí dotyčný nechal otevřené podvědomí a to
se řeší velmi obtížně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat