Očkování Asie

Anonymní
17.12.19 14:42

Očkování Asie

Dobrý den,
chci se zeptat zda někdo jel do Thajska s dětmi bez očkování konkrétně břišní tyfus. (nemyslím tím povinné očkování to děti mají + žloutenku.) Zajímá mě názor na břišní tyfus, moje dr mi to vyvrátila, zdá se ji zbytěčné píchat břišní tyfus :think: když se budeme pohybovat v turistické oblasti. Poradí někdo?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3102
17.12.19 14:51

Ja tyfus a zloutenku A beru do JV Asie jako zaklad. Takze kluci od 4 let ockovani jsou a tyfus 1× za tri roky opakujeme. Samozrejme to nepokryje vsechna rizika; japonskou encefalitidu, horecku dengue nebo vzteklinu od opic beru tim stylem, ze se nam to proste nestane, amtimalarika taky neberu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
17.12.19 14:57

Já bych to radši dala. Je to sice hodně ujetý scénář, ale kdyby vás tam zastihlo tsunami, tak se to bude celkem hodit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.12.19 15:08
@listento píše:
Já bych to radši dala. Je to sice hodně ujetý scénář, ale kdyby vás tam zastihlo tsunami, tak se to bude celkem hodit…

hm..to joo :think: lepší doufat, že nebude..

• Nahlásit
  • Citovat
17.12.19 15:22

Ja jsem dala vzteklinu. Když se nepodaří včas protilátka, ani svecena voda nepomůže. Tyfus mame taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1569
17.12.19 15:54

Ja do Keni zlutou zimnici, vzteklinu a brisni tyfus, uz to nikdy nechci zazit, po brisnim tyfu mi bylo tak zle, ze jsem myslela ze neodletime, cervene rozostrene videni, zvraceni, krece, stridani zimnice a horkosti, chvili 39, pak zas 35, silene nabehle uzliny, stav asi tri, ctyri dny, fakt jak kdybych ten tyfus mela, nikdy sem tak silenou reakci nemela ale kazdy jsme jiny, vim ze to bylo z nej, byl tam rozestup mezi vakcinama, myslim ze ma ucinost jen dva roky, kdybych letela do indie nebo amazonie tak si to zopakuju ale do turisticke oblasti ne, hlavne projevi se az po 1-2 tydnu kdyz uz by jste meli a to budete doma a na infekcnim uz to maji dobre podchycene, ale ta pravdepodobnost je fakt mala, to bych dala tu vzteklunu spise, vsude tam skacou opice, toulaji se psi, kocky.
Hezkou dovcu preji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3102
17.12.19 17:46

My jsme na tyfus nemeli reakci nikdy, ani kluci, cestujeme individualne a bezne jime na ulici, takze ho povazuju za dulezity. Je na tri roky, letos nam konci treti cyklus. S tou vzteklinou je problem, ze preexpozicne musi byt 3 davky 2 tydny od sebe a my se rozhodujeme vzdycky dost narychlo. A v pripade nejakeho kousnuti maji byt dalsi dve davky na miste, myslim. Ja se opicim snazim vyhybat, zasadne nelezu do opicich chramu apod, ale 100 to nelze, stejne jako se vyhnout toulavym psum. Ale budu o ni asi propriste taky uvazovat, protoze je to fakt konecna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1569
17.12.19 17:59

@Ijen tak bych na vzteklinu zasla hned po navratu to se urcite behem mesice nerozhodnete pro dalci dovcu, my s manzelem mame JV hodne sjezdenou, jime taky nejradsi na ulici, cim spinavejsi stanek, tim lepsi jidlo :lol: a nikdy nic, manzel se pozvracel jednou ale to si myslim ze v tom sehral roli alkohol, davame majzl na vodu i zuby balenou, ale paradoxne jsme se vyzvrazili z podoby ve svycarsku po degustaci syru :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40146
17.12.19 18:57

Kluk má kvůli JV Asii naočkované obě žloutenky, břišní tyfus a meningokoky. Ještě jsem dost zvažovala japonskou encefalitidu.
Vzteklinu jsme očkovanou měli, ale už ji neobnovujeme. Stejně vlastně nechrání, jen dává delší dobu začít s očkováním po kousnutí. Ale nevyskytujeme se v oblastech, kde bychom se do 24 hodin nedostali k lékaři. Takže mi to přišlo zbytečný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22060
18.12.19 08:54

Tyfus a žloutenka ano, i když jsem hodně váhala a nejsem zastánce (poprve jsem se v ockovacim centru rozbrecela malem, protoze co doktor, to jiny nazor :jazyk: ¨),cestujeme, hodně streetfood, zadny turistický resorty. Reakce nebyly, tuk tuk. A můžu říct, že jsem opravdu ráda, jsem o dost klidnejsi. Vzteklina je podle me zbytecná, kdyby te kousla opice, nebo pouliční pes, tak ti vakcinu stejne daji.Je potřeba si uvedomit, kde a jak se budes pohybovat, je to jiny svet, ať už Thajsko, Vietnam, popripadě Afrika třeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama