Ockovani dospelych proti chripce

13496
2.10.09 13:23

Ockovani dospelych proti chripce

Domluvila jsem si na zitra ockovani proti chripce-mala ne,sestricka mi rekla ze u tak maleho ditete ktere ma nyni ockovani kazdy mesic se to ani nedoporucuje ale zarazil me dnesni clanek.

http://www.novinky.cz/…chripky.html

co vy na to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23505
2.10.09 13:28

Nejsem zrovna fanoušek očkování, ale aktuálně mám dost brutální virozu, vlastně už 14 dní jsem totálně KO a dr. se taky ujišťovala, jestli nemám očkování, že to bych byla ještě horší a musela dát silnější ATB… Teď je těch bacilů dost kolem, tak to chce dobře pořešit, kolik protilátek máš v krvi a podle toho se rozhodnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
2.10.09 14:01

ahoj můj manžel se nechal očkovat předloni a měl 5× chřipajznu :roll: …mimulý rok se nenechal a měl ju jen 1× :D .......takže dle mého jsou to jen vyhozené peníze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
2.10.09 14:13

myslím, si, že zrovna tohle očkování není nic zdravého, podryje to imunitu a zima je pak o dost horší…, nešla bych do toho ani sama, natož abych tím nechala zdecimovat děti.

tomu o prasečí chřipce bych docela i věřila, prostě k tomu nemám důvěru.
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10101
2.10.09 14:51

Sestra pracuje ve zdravotnictví a u nich se žádný doktor nenechává očkovat proti chřipce, i když to mají zadarmo. :wink: Člověk musí být úplně zdráv, když se nechává očkovat, jinak je to potom ještě horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
2.10.09 15:50
marin píše:
Sestra pracuje ve zdravotnictví a u nich se žádný doktor nenechává očkovat proti chřipce, i když to mají zadarmo. :wink: Člověk musí být úplně zdráv, když se nechává očkovat, jinak je to potom ještě horší.

a to je právě těžký vychytat, nikdy nevíš, jestli v tobě „něco neklíčí“.

To platí skoro u všech očkování a tak jsem posunovala očkování i hexavakcínou, protože u nás doma řádila angína, streptokok a kdoví co ještě, já sama měla podezření na mononukleózu, takže bych si neriskla v tomhle nechat dítě naočkovat.

přičemž pediatrička tvrdila, že to nevadí, ani rýma, ani kašel, nesmí být teploty… S tím zá:,–(ně nesoulasím, ale než bych jí vysvětlovala, že se bojím teoretického rizika, že v mém dítěti klíčí mononuklea nebo bakterie angíny, tak jsem se vymluvila na vlastní nemoc či na dovolenou…ví prd.
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12142
2.10.09 15:50

Já sice nejsem lékařka, ale taky si myslím, že očkování proti chřipce je naprd. I u nás v práci je to zadara - nikdy jsem se nenechala píchnout. Proč? Kmenů chřipky je moc. Když se nechám naočkovat, tak snad jen proti jednomu kmeni, a tím se mé oslabené tělo vystavuje riziku napadení dalších x kmenů . Takže za sebe - ani náhodou, škoda peněz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
2.10.09 15:55

diky holky
ja se teda nenechala zatim ockovat nikdy ale rikala jsem si a hlavne slysela a taky cetla ze v pripade zmutovani praseci chripce na tom budou lepe lide kteri se nechali ockovat coz mi potvrdili i na ockovacim centru takze jsem si rikala ze do toho pujdu.
No ale dnes ten clanek.....tak to radeji ozelim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.10.09 17:05

Ockovat proti chripce bych se nenechala nikdy. Ani za zlaty prase. Je to takovy svintvo, ze to az hezky neni. A stejne to prdlajs pomuze. Vsechno je to jen o penezich. A ptat se v ockovacim centru, to je jasny, ze ty budou pro a nikdy ti nereknou nic spatnyho. Ja bych to toho dobrovolne nikdy nesla. Ale kazdyho vec. ;-) Janka.

• Nahlásit
  • Citovat
13496
2.10.09 17:56

Janko no to je mi jasny ze v ocko centru nebudou nikdy proti :wink: Ala ptala jsem se tam protoze mi na ne dala kontakt sestra u me mudry protoze u nich se jeste neockovalo.

Tak aspon usetrim 300kc. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
2.10.09 18:47
Anonymni píše:
Je to takovy svintvo, ze to az hezky neni. A stejne to prdlajs pomuze.

Tenhle příspěvek mě zaujal:) Já nejsem ani příznivce, ani odpůrce očkování, aby bylo jasno - ale takhle kategorický názor máte prosím pěkně podložený čím?

Jinak můj manžel měl s chřipkou (nebo takovou nějakou virozou) každoročně velké zdravotní problémy … teď se nechal dva roky po sobě na podzim očkovat - a musím to zaťukat, ale oba roky zvládnul o mnoho líp, než neočkovaný. Uvidíme letos, jestli do toho zase půjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.10.09 19:27

Bagrino-mam to podlozeno nekolika desitkama ruznych clanku, ktere jsem precetla. Nikomu svuj nazor nevnucuji, tohle je opravdu kazdeho vec. Kdysi jsem se tematem ockovani hodne zabyvala a co se tyce chripky, tady mam 100% jasno. Jinak zadna fanaticka nejsem, dite ockovat nechavam, i kdyz ockovaci kalendar se mi vubec nelibi. A jsou proste urcite vakciny, ktere bych nikdy nedala - ta proti chripce k nim patri. ;-) Janka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
2.10.09 20:34

Tak já se letos budu nechávat očkovat už po 4. a ani jednou jsem chřipku neměla, přestože kolem mě lidi v rodině ji měli, nechytla jsem od nich nic.

• Nahlásit
  • Citovat
2047
2.10.09 21:20

Ahoj, teda to koukám. Chtěla jsem se nechat letos očkovat, protože jsem chřipku měla minulý rok dá se říct pořád. No a ted se teda bojím, že budu mit ještě vic sníženou imunitu :nevim: . Na:,–(ily jste mi brouka do hlavy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3529
3.10.09 08:23

Tak já jsem o očkování vážně zvažovala až do včerejška,v televizních novinách na nově byla reportáž,že hodně doktorů se odmítá nechat naočkovat vakcínou proti prasečí chřipce,protože není dostatečně vyzkoušená a odmítají dělat pokusné králíky (což sem až tak úplně nepatří,ale co mě zaujalo víc je),že říkali,že pokud se necháte naočkovat klasickou vakcínou proti chřipce a chřipku proděláte,bude imunita oslabená a spíše chytíte i tu prasečí verzi a popravdě řečeno,já ať jsem se nechala očkovat kdykoliv,tak okamžitě po vakcinaci jsem chřipku dostala,takže pro mě to je jasné ne.Sice si myslím,že otázka prasečí chřipky je zveličovaná,ale člověk nikdy neví,hlavně když má doma malé dítě.ale je to jen můj názor :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama