Očkování - dotaz

3141
2.3.16 10:14

očkování- dotaz

Ahoj, jdu si pro radu ohledně očkování.
Mám dítě narozené v polovině listopadu, 20. ledna mu byla naočkována první dávka hexa+ prevenar 13. Nereagoval na to úplně dobře, rozjel se mu exém, navíc teď bere další antibiotika. Zkrátka myslím, že na to, že jsou mu tři měsíce už toho zažil dost a nerada bych ho v blízké budoucnosti nechávala znova očkovat.
Jenže s doktorkou bude asi trochu problém, tak bych se ráda vyzbrojila informacemi dopředu.
Nevíte některá, jak to funguje s tím individuálním očkovacím plánem? To se někam posílá žádost? A posílá jí lékař, nebo já? A jak taková věc vlastně vypadá? Ten plán si sestavím já, doktor, nebo kdo?

Je nějaká doba po které by to první očkování přestalo působit a muselo by se začínat znovu? (něco jako že když vám propadne očkování na tetanus, tak pak musíte jít 3×)

Asi jsou to hloupé dotazy, ale všechny moje předchozí děti byly očkovány v termínu, tak jsem se o to nikdy moc nezajímala…ale asi budu muset začít.

Dík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58700
2.3.16 10:17

@me2dova pokud už jsi očko rozjela, je Ti indivindy plán celkem na nic :nevim: indivindy - odložení, rozložení do jiného schématu atd.. ale ty už jsi začala :nevim: takže u vás leda v případě vážného ohrožení dítka to stopnout :think: Ty indivindy plán sestavit nemůžeš. Jo a maximální rozestupy najdeš na vakciny.net

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3281
2.3.16 10:21

@me2dova Zkus se rozumně domluvit s doktorem, není ani v jeho zájmu řešit komplikace. Ale když už jste začali, tak tě bude"honit" max. doporučený rozestup. Jinak budeš muset začít znovu. Rozhodně už bych nedávala 2 očkování naráz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
621
2.3.16 10:23

Můžete mít schéma 2+1, to rozhodně ano…nicméně já už bych teď naočkovala min než bude úplně v pořádku…nikdo vás nutit nemůže, paní doktorce jen řekněte to co tady jste napsala a hotovo. Nijak se s ní víc nebavte ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
2.3.16 10:24

Napis petrasovi na vakciny.net individualni plan pri rozjetym ockovani se dela tezko. Muzes se na prvni davku vykaslat a odlozit. Pozdeji zacit znovu 2+1. Kazdopadne davat hexu a prevenar dohromady je velmi rizikove a nedoporucuje se to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
2.3.16 10:28

U té hexavakcíny např. tam píší, že by ten rozestup měl být 1-2 měsíce. 2 měsíce to budou 20. března, což mám pocit, že se nestíhá, protože malý ještě ani nedobral antibiotika… a když se ty 2 měs. nestihnou, tak tedy budem muset začít znovu, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
2.3.16 10:30

@me2dova Ne, nemusis, ten rozestup muze byt az 6m

• Nahlásit
  • Citovat
31744
2.3.16 10:31

Doporučuji okamžitě stopnout prevenar. Mezi tou první a druhou dávkou může být rozestup až půl roku, takže se snaž dítko dostat do co nejlepší kondice, pokud to vůbec půjde. Pokud dítko nebude v pohodě zvaž, zda vůbec očkovat.
Předpokládám, že aplikace obou vakcín proběhla v jeden den, takže teď není jasné, která vakcína dítku vadí.
Individuální očkovací plán, už tu padlo jméno Petráš a klidně i zavolej, či napiš dotaz do očkovacích center.
Rozhodně schéma 2+1
A o odklad nemusíš žádat, jen ho oznámíš.
Pokud se rozhodneš neočkovat, pak musíš mít připravený negativní revers se svými důvody. Je to lepší než podepisovat nějaký univerzální u pedry

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
2.3.16 10:35

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 10.09.19 v 19:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31744
2.3.16 10:39

@Taciras
dokonce prevenar po druhém roce je jednoaplikační :-)
Pozor na hexacimu, ta lze též dát ve schématu 2+1, ale musí tam být opravdu rozestup minimálně dva měsíce.
Oproti hexavakcíně, kde stačí jeden měsíc mezi dávkami

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
2.3.16 10:40

Příspěvek upraven 10.09.19 v 19:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
623
2.3.16 10:41

@me2dova Zkus se obrátit sem http://www.fnmotol.cz/…tol/kontakt/ na Očkovací centrum a popiš váš problém. Tam by měli sestavit individuální očkovací plán.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
2.3.16 10:42

Díky všem…a ještě se úplně pitomě zeptám, to schéma 2+1 znamená co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
2.3.16 10:47
@mari1912 píše:
Doporučuji okamžitě stopnout prevenar. Mezi tou první a druhou dávkou může být rozestup až půl roku, takže se snaž dítko dostat do co nejlepší kondice, pokud to vůbec půjde. Pokud dítko nebude v pohodě zvaž, zda vůbec očkovat.

Toho půl roku jsi myslela rozestup mezi prevenarem, nebo hexacimou? Takže kdybych už prevenar neočkovala a hexacimu nechala naočkovat až v červnu, bude to OK?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
2.3.16 10:51

Příspěvek upraven 10.09.19 v 19:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...