Očkování po HEXAVAKCÍNĚ

65
18.4.06 15:33

Očkování po HEXAVAKCÍNĚ

Ahoj holky,

prosím napiště mi, jak se očkuje dál po hexavakcíně. Naše obvoďačka řekla mě i kamarádce různou odpověď - jí řekla, že je 4. hexavakcína a mně, že půjdem jen na spalničky a to je do 6 let vše. Navíc tvrdí, že nadstandartní vakcína na spalničky nemá smysl, že je ta klasická bez reakce. Já ale slyšela od maminek, že po ní bývají horečky a vyrážka, že je to živá vakcína.

Prosím, co tedy budeme po hexavac dál potřebovat a mám objednat nějakou „nadstandardní“ vakcínu na spalničky?

Díky

Pihule + Honzík 16měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
18.4.06 16:35

Pihule je to tak, že hexavakcínou (resp. její alternativa placená státem) se dává celkem 4× za 18měsíců - ve 3,4 a 5měsíci (podle očkováku, může se to samozřejmě jako vše lišit až o měsíce) a pak v 18měsíci. v 15měsíci a 21měsíci (resp. 6měsíců po prvním očkování) spalničky.
Co se týče Priorixu, já se na něj dr ptala (u prvního typu očka nám taky doporučil šetrnější, tak jsem čekala, že nabídne) a nedoporučil, že to neni moc ozkoušený a blabla (prakticky nic neřekl) a tak jsem nechala malou naočkovat normální.
S těma reakcema ti to nikdo neřekne přesně, někdo má moc ošklivé, někdo žádné, to záleží na konkrétním tělíčku. My neměly žádnou reakci, v červnu nás čeká druhá. Reakce se objevuje 7-14den po vpichu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
19.4.06 10:10

ahoj pokud si to myslim sparvne hexavakcinu si hradis sama(to meli my) je to ze ustreis nekolik ockovani pro dite,my byli tedy ockovani3×(ve4,5,6mesicich-nevim ted presne) a dale budeme ockovani az v 15mesicich(nevim na co).jsi mela hrazene injekce probiha ockovani standartne(to si muzes vsude vyhledat),ale to uz podle me neni hexavakcina(jak jsem pochopila s prispevku,ze to nekdo tak mysli).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
20.4.06 13:49

holky díky,
mně obvoďačka tvrdila, že 4. hexavakcína nebude, že jen jednou spalničky a pak do 6 let nic, je nějaká mimo, asi jí znovu zavolám. Díky za odpovědi,

Pihule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
20.4.06 20:17

Ahoj, včera jsem byla s naším ročním mrňousem na kontrole, tak jsem se ptala naší dr. Máme za sebou tři placené hexavakcíny, v 15. měsíci půjdeme na splaničky jako všechny ostatní děti a v 18. měsíci budeme kupovat čtvrtou hexavakcínu.

Pajuska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama