Co pomáhá na oční migrénu?

1389
10.11.20 13:11

Oční migréna co pomáhá

Ahoj, před několika lety se mi objevily potíže s oční aurou. Poprvé se mi to stalo večer před spaním a myslela jsem si, že mám jen unavené oči. Když se to později opakovalo, dostala jsem strach, jestli nemám něco s očima. U doktorky jsem se po různých vyšetřeních dozvěděla, že se jedná o oční migrénu. Do té doby jsem se s tímto pojmem vůbec nesetkala. O oční auře jsem slyšlela maximálně v souvislosti s migrénou a bolestmi hlavy. To však já ve spojení s tím nemám. Jen se mi na cca 15 minut objeví před očima podivné míhající se útvary, nejčasteji vypadají jako klikatá čára na zádech zmije. Je to nepříjemný stav, kdy téměř nevidím na blízko a hůře se orientuji v prostoru. Nikdy dopředu nevím, kdy to přijde. Máte s tím někdo také zkušenosti a vysledovali jste nějaké souvislosti, co by to mohlo spouštět nebo co pomáhá, aby tento stav rychleji zmizel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
10.11.20 13:40

Trpím na to také. Poprvé to bylo dost děsivý, ale teď, když už vím, co to je, je to především nepříjemný. Nejhorší je, když mě to chytne třeba při řízení nebo po příjezdu do porodnice :(
A spouštěč je u mne nevyspání a stres, vztek, silná emoce, i hezká, prostě takový ten okamžitý nával, např. hádka s nějakým úředníkem nebo velký strach o dítě, žádost o ruku. Jakmile ten akutní nával emocí opadne, přijde migréna. Na ty oční projevy mi nepomohlo nikdy nic, to prostě musí odeznít a pak většinou beru Ibalgin, aby se nerozjela bolest hlavy. Jo a následující den jsem jak praštěná.

• Citovat
  • Nahlásit
855
10.11.20 16:14

Mam tez… klasicke rady jit do klidu, lehnout si, zavrit oci, nikdo na me nemluvit:-D no dost nerealne s detmi… me osobne pomuze alkohol, staci dousek vina, cucnout panaku, prejde to do par minut, jinak mam ocni migrenu i hodinu, velmi neprijemne… alkohol roztahuje nejake cevy a nahrne se krev kde zrovna chybi a to zpusobuje tu ocni migrenu… ja normalne nepiju, takze dousek vina funguje velmi rychle… ibalgin mi nepomaha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.20 16:56

Myslím si, že z běžně dostupných prostředků nic. Když jsem měla oční auru několik hodin, tak mi dali kortikoidy plus další léky na migrénu.
Jednou jsem měla auru asi 30 hodin, to už jsem se opravdu bála, jelikož se to měnilo k horšímu. K lékaři jsem tenkrát nešla, protože jsem si říkala, že než tam dojdu, tak to skončí. Migréna pak stála za to, proto jsem to posledně již řešila viz. výše.

• Citovat
  • Nahlásit
10
10.11.20 18:04

Holky, muzu mit taky ocni migrenu, kdyz me silene boli za bulvama? Silena bolest 2 dny a zacla me od toho bolet pak i hlava…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7307
10.11.20 19:09

Mívám to taky, párkrát do roky. Zrovna nedávno mě to chytlo v práci. Neřekla bych, že to má nějaký spouštěč, prostě to občas přijde. U mě to není nic hroznýho, poprvé jsem se taky bála, než jsem zjistila, co to je. Prostě najednou vidím ten útvar, u mě to vypadá spíš jako diamant, třpytí se to a postupně mi to jde ke kraji oka, až to zmizí. Trvá to maximálně hodinu a mám klid. I když trpím na normální migrény, po tomhle ji nemívám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2359
10.11.20 19:42

Mne to vyvolava nevyspani. Mela jsem ji treba i nekolikrat po delsim letu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6374
11.11.20 20:54

U mě to způsobuje ostré světlo. Např. pokud je šero a vejdu někam do obchodu, kde je hodně světla. Nebo pokud se podívám do bodovky. Už se mi to stalo i za volantem a víceméně jsem domů dojela po paměti. Občas pomáhá silná káva s cukrem, himalájská sůl rozmíchaná ve vodě s citronem (ale je to hnusné). Kdysi mi známá říkala, že se nějak stáhnou cévy v mozku a je potřeba je zase roztáhnout, aby se mozek víc okysličil. A doporučovala taky sex.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama