OČR výpočet

Anonymní
22.4.20 23:26

OČR výpočet

Dobrý den, 10 let jsem pracovala ve firmě „A“ a pak byla 3 roky na MD/RD. 1/3 jsem nastoupila do firmy „B“ a od 16/3 jsem na OČR (zavřené školky) Z čeho se to bude počítat? Když jsem odpracovala jen 2 týdny a před tím byla 3 roky doma? Víte někdo? Ptala jsem se na mzdovce ale paní nevěděla. Děkuji D.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
97
22.4.20 23:30

Myslim, ze z predpokladaneho vydelku… Plat za 16 dni : 16 * 31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3957
23.4.20 05:35

Meli by ti to pocitat z částky, kterou máš uvedenou ve smlouvě nebo mzdovem výměru. A asi si na to pockáš, jestli mzdovka nevi, co ma vyplnit na přílohu k davce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
242
23.4.20 19:13
@Anonymní píše:
Dobrý den, 10 let jsem pracovala ve firmě „A“ a pak byla 3 roky na MD/RD. 1/3 jsem nastoupila do firmy „B“ a od 16/3 jsem na OČR (zavřené školky) Z čeho se to bude počítat? Když jsem odpracovala jen 2 týdny a před tím byla 3 roky doma? Víte někdo? Ptala jsem se na mzdovce ale paní nevěděla. Děkuji D.

Mzdovka neví jak se počítají mzdy? Taky dobrý. Ať si přečte něco o pravděpodobném příjmu. A ano jak píšou holky, bude to z posledního zaměstnání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
12.6.20 21:39

Nechci zakládat nové téma, tak se zkusím poptat tady. Manžel měl OČR na dceru, ale většinu dnů jsme hlídání zvládli jinak, a tak například za duben ho využil pouze 1 den. Dle mzdové účetní mu i tak budou proplaceny v rámci OČR i víkendy a státní svátky (ty mu podnik ve výplatě nezaplatil). Má mzdová pravdu? Musím přiznat, že se mi to úplně nezdá, navíc peníze stále nedorazily. Moc díky za radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10917
12.6.20 21:45
@pamapi píše:
Nechci zakládat nové téma, tak se zkusím poptat tady. Manžel měl OČR na dceru, ale většinu dnů jsme hlídání zvládli jinak, a tak například za duben ho využil pouze 1 den. Dle mzdové účetní mu i tak budou proplaceny v rámci OČR i víkendy a státní svátky (ty mu podnik ve výplatě nezaplatil). Má mzdová pravdu? Musím přiznat, že se mi to úplně nezdá, navíc peníze stále nedorazily. Moc díky za radu

Jak to, že mu firma neplatí svátky? To by měl mít normálně zaplacený. Ale jinak u OČR se platí i víkendy, takže by měl mít peníze i za ně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
12.6.20 21:48

@JancaS84 Za normálních okolností ano, ale mzdová mu do výkazu dala jako by ten den byl na OČR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
242
15.6.20 09:38
@pamapi píše:
@JancaS84 Za normálních okolností ano, ale mzdová mu do výkazu dala jako by ten den byl na OČR.

Mzdová mu tam nikdy nesmí sama nic dát!!! Které kdy chce proplatit OČR tam dává zaměstnanec.

Jsem měla takhle jednou telefon na OSSZ a ptala jsem se jestli mu k tomu mohu přidat víkend a…slyším to ještě dnes :mrgreen:

Ale asi takhle, hodná mzdová účetní může naznačit zaměstnanci, že si může zaškrtnout víkendy. Pokud je státní svátek tak se zaměstnanec rozhoduje sám jestli ho chce proplatit v rámci mzdy nebo jako OČR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat