od kdy do židličky

Anonymni
23.2.09 09:24

od kdy do židličky

Maminky, od kdy jste dávaly svoje dětičky do jídelní židličky? Malej má 6 měsíců a přemýšlím, že bych to už zkusila…aby se aspoň na chviličku zabavil. Myslíte že je to brzo? Monika

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1687
23.2.09 09:28

Dítě by se nemělo posazovat, dokud si samo nesedne a nesedí (tzn. ne že ho rodiče po:,–(í a ono se udrží, ale že si fakt samo umí sednout - což většinou se naučí z kleku). Takže z toho mi vyplývá, že ani do židličky bych ho nedávala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20326
23.2.09 09:39

Ahoj, my jsme taky do židličky dali, až si malej uměl sednout úplně sám, už nepamatuju přesně kdy to bylo, snad někdy v 8 nebo 9m… Předtím jsme krmili v lehátku od Fisher price :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
23.2.09 09:59

Ahoj,
tak Kubík byl v židličce asi od 7 měsíců!
On si sedal docela brzo, ale přesně ti neřeknu kdy - ježiš, to tak letí, že už fakt nevím :oops: :oops: :oops:
My máme židličku Jané Activa ( http://www.handypraha.cz/…-detail.html ) a ona se dá polohovat do 3 stupňů (nevím jak je to u ostatních židliček) takže v těch 7 měsících byl skoro v lehu - je to asi jako v těch lehátkách - a až se mu to přestalo líbit a pořád se předkláněl tak jsem mu tu židličku dala do druhé polohy a to byl spokojený dlouho!
Do úplného sedu jsme dali židličku určitě až po roce.

• Nahlásit
  • Citovat
10813
23.2.09 10:01

dokud se nepo:,–(i sam tak zabavit jinak :-) ja davala do lehatka- zidlicku bych neersila tak brzy…kdyz nad nej das hrazdicku tak taky bude mit zabavu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
717
23.2.09 10:21

Já bych prcka do židličky dala až v době, kdy bude sedět sám bez opory. Jinak bych to řešila lehátkem nebo hrazdičkou. My dávali malou na deku, měla hrazdu a kulila se kam potřebovala :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12160
23.2.09 10:53

Ahoj, taky mi to příjde ještě brzo - posazovat i k jídlu. My jsme krmili malou v autosedačce (vajíčku) nebo na rukou. Jestli si dobře vzpomínám, do jídelní židličky jsme posazovali až asi kolem jednoho roku, ale nevím to na 100%, jestli před nebo po.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.2.09 11:25

Ahoj, my jsme dali malého do židličky v 7 měsících, ještě zdaleka neseděl sám. Samozřejmě do pololehu, v lehátku už byl taky hodně nakloněnej.

• Nahlásit
  • Citovat
10813
23.2.09 12:17

jasne do polohovaci asi klidne ale ja treba mela Ikeackou a tam by se Madlence akorat bortily zada… zalezi myslim i na zidli :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.09 13:07

No, jestli myslis jen na zabaveni, tak bych ho asi do zidlicky nedavala (teda alespon tak jsem ten dotaz pochopila :oops: ), pokud fakt neumi sedet.
Jinak ja prikrmuju od necelych 7 mesicu, to jsem ho do zidle na jidlo davala, i kdyz nesedel a nesedi dotedka :wink: Mame polohovaci PP a hlavne krmit ho v autosedacce nebo v lehatku bylo teda hodne nepohodlny, jak pro me, tak pro nej.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.09 15:03

Na zabavení jsem Marjánku do židličky nedávala ještě nikdy :lol: Nějak nevím, co by ji na tom mohlo bavit… Na jídlo jsem jí tam dávala od začátku příkrmů (polovina 7. měsíce), ale máme židličku, která jde dát do pololehu - do sedu jsem jí dala až když si sama sedla, což bylo někdy snad až v 9 měs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1752
23.2.09 15:08

Nám je 8 měsíců a krmíme v lehátku od fisher price, je to v pohodě a klídku. Na návštěvě jsem jednou krmila z vysoké stoličky (malého jsme vypolstrovali polštářky), ale vůbec se to nedalo, pořád se kroutil a z jídla nebylo nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
komar_cz
29.10.10 13:59

no ja se priznam ze malou jsme zacli posazovat,teda tchyne (jak jinak;) ) a ted uz sedi pri jidle,v Ikeacky zidlicce…ach jo, to me mrziii :( asi jsem tu jedina?mam prestat?(je ji skoro 8mesicu,je desne velka,hodne pevna ale jeste sama si nesedne,je to lenoch:)…)

• Nahlásit
  • Citovat
1.3.11 22:24
petrax77 píše:
Dítě by se nemělo posazovat, dokud si samo nesedne a nesedí (tzn. ne že ho rodiče po:,–(í a ono se udrží, ale že si fakt samo umí sednout - což většinou se naučí z kleku). Takže z toho mi vyplývá, že ani do židličky bych ho nedávala.

A ani na klín co?Páč tam vlastně taky sedí a chtěla jsem se zeptat ,když miminko opravdu ležet nechce a dostává záchvaty pláče kdy kolikrát zapomíná dýchat nutíte ho aby jen leželo?A když vám náhodou začne chodit o několik měsíců dřív tak ho skopnete protože je maličký a ještě by neměl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.3.11 22:31
komar_cz píše:
no ja se priznam ze malou jsme zacli posazovat,teda tchyne (jak jinak;) ) a ted uz sedi pri jidle,v Ikeacky zidlicce…ach jo, to me mrziii :( asi jsem tu jedina?mam prestat?(je ji skoro 8mesicu,je desne velka,hodne pevna ale jeste sama si nesedne,je to lenoch:)…)

Moje maličká nechce ležet od 2 měsíc pan doktor nám řekl že od 4 měsíe může sedět s oporou sice ne dlouho ale na chvíli může.Každý dítě je jiný a každé miminko má jinou stavbu těla naše malá se otočila na bříško ve 2 měsících a ve třech se skoro sama přitáhe za ručičky do sedu.Podle mě určitě nejste jediná jen tady spousty maminky ze sebe chtějí udělat dokonalou maminku.Ta neexistuje taky se snažím ale nenechám maličkou plakat a dusit se když prostě nechce ležet.Páteř má maličká v naprostým pořádku a nikdy jsme s ničím neměly problémy.A znám sposty maminek které dávají miminko sedět dříve a všechny jsou zdravé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama