Od kdy spí 1x denně?

627
5.6.13 07:56

Od kdy spí 1x denně?

Ahoj maminečky,

chtěla bych se zeptat od kdy Vám spí děťátka jedenkrat denně?

Dcera ma 13 měsíců a pořád spime 2× denně po 30 min (nikdy nespala vic) jenže poslední dobou to už nemůže usnout jak přes den tak potom večer.. zkusila jsem ji dat spat jenom jednou denně.. zase spala jenom 30 minut.. jenže asi jeden spanek denně ji nestači.. byla pak už večer hodně unavena takže jsem ji musela dát spinkat dřív.. ale tím pádem, že jsem ji dala spat dřív tak zase i dřív vstávala a potom s jednim spankem nevydrži.. takže to ma pak uplně rozhozene…

tak teď nevím co s tím.. v kolika měsich jste přešli na jeden spanek? a upravovali jste pak nějak režim?

Ja bych to holky neřešila.. ale napišu Vam jak to je u nás.. :-)

Vstava v 7 když spala 2× tak chodila spat v 11, 15, a 20..

jenže když je ten jeden spanek tak vstane v 7 dam ji spat v 12 protože už je hodně unavená spí do 12:3O.. ale pak mi do te 20 nevydrži takže ji musím uložit už třeba o půl 7.. jenže pak mi rano vstava už v 5:30.. a to už s jednim spankem nezvladnem takže jde spat 2X no a druhy den zase jednou..
tak nevim jesli z toho nema mišmaš.. každý den vstavat a chodit spat jinak

Děkuji M.

Příspěvek upraven 05.06.13 v 08:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15977
5.6.13 07:58

Jeden spánek mi v roce přijde málo. Myslela jsem si, že jeden spánek denně je u předškolkových a školkových dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2417
5.6.13 08:00

Mě malej spal taky 2× denně po 30 minutách, po 1. roce jsme přešli na jeden polední spánek a ze začátku(asi týden)spal taky jen 30-60 minut, ale pak se to upravilo a spí teď 2-3 hodky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5254
5.6.13 08:01

Naše dcera začala spát 1krát denně tak kolem roku. Ale spí klidně 2,5hod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15977
5.6.13 08:01

Dcera je o dva měsíce mladší a přes den spí dopoledne a odpoledne, dohromady i dvě a půl hodiny. U ní se to ale pořád mění, jako malé mimčo spávala jen hodinu po deseti minutách, takže nějaká změna u nás může nastat kdykoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20733
5.6.13 08:02

V roce dvakrát, od patnácti měsíců jednou - a natáhlo se to z půl hodiny na hodinu, hodinu a půl.. Teď je jí 19 měsíců a pořád když spí kolem oběda půl hodiny (když musím ven - v kočárku tolik nespí) tak si pak dá ještě jeden odpolední.. Pak jde teda i spát později..
To se nedá říct - některý děti spí že si podle nich můžeš řídit hodinky, některé jsou nerežimní, i když se na hlavu stavíš.
Pokud spí tak málo, nechala bych jí dva spánky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24083
5.6.13 08:03

Naše dítě přešlo na jeden spánek po roce. Dost dlouhou dobu to kombinoval. Prostě jsem ho v 10 dala do postýlky a buď usnul a spal 30 minut a šel pak na druhý kolo někdy ve 14 hodin. Nebo neusnul a šel spát po o, ale taky spal jen těch 30 minut nebo 45 minut. Pak už měl jeden spánek (to už mu bylo 15 m), ale pořád krátkej. Jakž takž se to natáhlo tak po roce a půl a je z toho jeden spánek na dvě hodiny. Někdy i dýl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15977
5.6.13 08:03

@luciezesvetic @elfans U okolo roka jeden spánek denně? Přijde mi to brzo. Ale to jen asi proto, že kamarádky 2,5 roku stará holčička spí 2× denně po dvou hodinách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64556
5.6.13 08:04

@Moniulik je to hodně indivindy, můj kluk od 15 měsíců nespal přes den vůbec, bratrancovi děti 7 a 5 spí po obědě doteď 3 hoďky :mrgreen: dávala bych spát tehdy, když vidíš, že je dítko unavené a nějak to nehrotila :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2028
5.6.13 08:06

Moje dcera přestala spát 2× denně v den, kdy jsem vychvalovala do telefonu kamarádce, jak mi ještě spinká krásně dopo i odpo :mrgreen:. Bylo jí cca 19 měsíců. Od té doby spí po obědě cca 2 hodinky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4526
5.6.13 08:07

My spime od 14 mesicu 1× denne ty 2 hodinky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11690
5.6.13 08:07

Jednou denně začal spát od 1,5 roku a spí tak do ted, je mu 2,3 roku. Spí tak 2,5 - 3 hodiny, už jsem ho začala budit po 1 hodině protože pak má neklidný spánek v noci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Imane
5.6.13 08:08

Moje dcera spí skoro v roce dopoledne hodinu, odpoledne 1,5-2 hodiny, v noci 10 hodin. Jak jsem četla příspěvky ostatních, tak je to prostě různé. Ta potřeba spánku se hodně liší.

• Citovat
  • Nahlásit
627
5.6.13 08:08

Ja bych to holky neřešila.. ale napišu Vam jak to je u nás.. :-)

Vstava v 7 když spala 2× tak chodila spat v 11, 15, a 20..

jenže když je ten jeden spanek tak vstane v 7 dam ji spat v 12 protože už je hodně unavená spí do 12:3O.. ale pak mi do te 20 nevydrži takže ji musím uložit už třeba o půl 7.. jenže pak mi rano vstava už v 5:30.. a to už s jednim spankem nezvladnem takže jde spat 2X no a druhy den zase jednou..
tak nevim jesli z toho nema mišmaš.. každý den vstavat a chodit spat jinak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3403
5.6.13 08:16

Malej spí 1× denně tak zhruba od toho roka, spí jak kdy někdy 20minut, někdy i hodinku ale víc ne, spát chodí kolem 8 večer..Ale nám vstává docela dlouho, klidně spí až do 9 ráno nebo i dýl protože se v noci hodně budí..Takže taky záleží na tom, jak ti spí v noci a kdy vstává

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat