Od kdy sport pro děti?

1279
24.2.14 20:29

od kdy sport?

Ahoj, chci se zeptat od jakyho veku jste deti postavili treba na koleckovy brusle nebo na snowboard?? Mam rocni ditko a premyslim, ktery ‚sport‘ by byl pro něj na začátek nejlepší a odkdy?? myslim samozřejmě rekreačně, syn je hodně pohybově aktivní a my docela také tak bych ráda s ním něco takového začla co nejdříve. A ještě pokud můžete napsat výhody a nevýhody toho sportu a nebo jak je dobré postupovat ve výbavě - myslím tím napříkla Snowboarding, lepší je prkno každý rok půjčit než koupit a druhý rok muset koupit nové atd atd atd Jestli mě chápete :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1055
24.2.14 20:37

Tak u ročního dítka bych začala takovým tím „všeobecným pohybem“, myslím tím různý cvičení pro takhle malý děti. Můj názor je, že ně nějakou specializaci je ještě času dost, maximálně bych vyzkoušela plavání, ty bývají od půl roku.
A který sport konkrétně? To poznáš časem, podle toho, co se tvýmu dítku bude nebo nebude líbit, jak se bude třeba chovat ve společnosti ostatních dětí. Tady jako příklad uvedu svýho syna, kterej vyloženě nesnáší, když mu někdo naruší jeho osobní prostor, takže u něj nepřichází v úvahu kolektivní a kontaktní sporty. Prostě to poznáš i u tvýho synka, myslím, že o nějaký sport si dítě svým způsobem řekne.
Co se sportovního vybavení týče, tak je rozhodně lepší to vyzkoušet, třeba odrážedla nebo koloběžky u dětí kamarádek, případně do začátku půjčit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1279
24.2.14 20:49
@Zenyatta píše:
Tak u ročního dítka bych začala takovým tím „všeobecným pohybem“, myslím tím různý cvičení pro takhle malý děti. Můj názor je, že ně nějakou specializaci je ještě času dost, maximálně bych vyzkoušela plavání, ty bývají od půl roku.
A který sport konkrétně? To poznáš časem, podle toho, co se tvýmu dítku bude nebo nebude líbit, jak se bude třeba chovat ve společnosti ostatních dětí. Tady jako příklad uvedu svýho syna, kterej vyloženě nesnáší, když mu někdo naruší jeho osobní prostor, takže u něj nepřichází v úvahu kolektivní a kontaktní sporty. Prostě to poznáš i u tvýho synka, myslím, že o nějaký sport si dítě svým způsobem řekne.
Co se sportovního vybavení týče, tak je rozhodně lepší to vyzkoušet, třeba odrážedla nebo koloběžky u dětí kamarádek, případně do začátku půjčit.

Já spíš myslela jako odkdy třeba můžu začít učit bruslit? třeba jakože od dvou let, do ty doby neudrží stabilitu nebo prostě takhle. Jako od kolika co dělají vaše děti. Na plavčo a cvičení chodíme od půl roka, to jo, kolektivní synek je dost :) zatim. Ale tak jsem o tom přemýšlela, jestli koupím brusle nebo lyže nebo snowboard nebo prostě co jde :P to je jasný, že nejdřív u dražšího asi vyzkouším, ale u těch zimních sportů mi přijde asi pořád levnější vybavení půjčovat než každý rok kupovat větší. To je můj názor, nemám ho vyzkoušený v praxi :) a proto se vlastne ptaam :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3930
24.2.14 20:51

Brusle ve 2 letech nemají smysl. Ve 3 nejdřív, spíš se přikláním ke 4. roku. Ve 2 je fakt brzy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1279
24.2.14 20:58

A muyem teda neco zacit driv nez v tech trech? mate nekdo zkusenosti? znama pry jezdi na snowboardu prave od roka a pul..jako asi to nebylo nic svetobornyho, ale pokud to jde, proc ne :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1666
24.2.14 20:59

Nám ve snowboardový škole bylo řečeno, že ve 3 letech se děti nenaučí na prkně úplně správně a pak se těch zlozvyků špatně zbavují. Že prý od 4 je to ideální, kdy jejich hlavičky i tělíčka dokážou všechno správně vstřebat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25191
24.2.14 21:03

@mattez já se chystám syna postavit na lyže za rok, to bude mít přes 2,5roku. Snowboard asi až později. Chystám se mu lyže koupit teď po zimě od nějaký maminky, pak je zase pošleme dál nebo necháme pro mladšího. Na brusle (zimní) ho chci postavit za dva roky, to bude mít ke 4.roku. Teď má 22m a nedovedu si teda představit ho cokoli učit, je hodně paličatý a vzteklý dítě, takže si nenechá nic vysvětlit, k narozeninám dostane kolo, tak uvidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1055
24.2.14 21:04

@mattez Co se týče toho bruslení, zkus si zadat do googlu spojení bruslařská školička a určitě bude na webech školiček napsaný, od kolika let přijímají děti. To by mohlo být vodítko.
Z okolí vím, že věk, kdy začínají děti lyžovat, jsou zhruba 3 roky. Já zkušenost nemám, protože nesjezdařím, jezdím na běžkách a do toho jsem svoje kluky (5 a 3 roky) zatím nelanařila.
Jinak myslím, že tak do těch tří let je cvičení a plavání dostačující. Ono některý sporty zatěžují a namáhají konkrétní části těla, takže bych to nehrotila zbytečně brzy, možná by to mohlo dítku spíš ublížit než prospět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1279
24.2.14 21:14

Zenyatta: tak ja neplanovala nasadit mu hned trenink :D a myslim si, ze kdyz parkrat upadne a projede se na bruslich, tak ze zas tak mu to neublizi :) a ja vim, ze se prave doporucuje vse nejdriv od 3 let, ale zajimalo me, jestli je tu nekdo, ci ditko treba bylo sikovny uz driiiiv, jestli ma cenu to zkouset :D ale diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1279
24.2.14 21:15
@Reinka píše:
@mattez já se chystám syna postavit na lyže za rok, to bude mít přes 2,5roku. Snowboard asi až později. Chystám se mu lyže koupit teď po zimě od nějaký maminky, pak je zase pošleme dál nebo necháme pro mladšího. Na brusle (zimní) ho chci postavit za dva roky, to bude mít ke 4.roku. Teď má 22m a nedovedu si teda představit ho cokoli učit, je hodně paličatý a vzteklý dítě, takže si nenechá nic vysvětlit, k narozeninám dostane kolo, tak uvidíme.

Ja prave nevim, zda driv lyze nebo snowboard, protoze ja teda na snowboardu jezdim uplne normalne, ale lyze nedavam :D proto mi prisel jednodussi, ale to uz stejne bude ve veku kdy si rekne co chce zkusit vic :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25191
24.2.14 21:45

@mattez no, já jezdím na obojím, manžel jen na prkně. Ale pro ty prcky jsou prý jednodušší lyže..slyšela jsem, jestli je to fakt pravda nevím :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
24.2.14 21:56

@mattez ja videla dvouletyho prcka na skatu :) a jel si hezky..sice mel jeste plinu…ale rikali ze jsou cela rodina zalozena skatove a ze ho staveli na skate od pul roku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13927
24.2.14 22:02

Kolo-2-3 r., plavani kdykoliv, lyze 3-4 r.,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
24.2.14 22:05

@Reinka říká se že lyžař se učí spatně na snowbu a naopak..ale pro ty kteří neumí na ničem tak je lehci snowboard :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45513
24.2.14 22:07

Kluk je na sport dost šikovný. Ale dodržela jsem začít ve 3 letech. Teda od roku měl klasický odrážedlo, od 2 koloodrážedlo, pravidelné návštěvy bazénu.
Od 3 let chodíme na brusle -má klasické, ale pořád ho musím držet. Na lyžích se naučil rychle - během 3 dnů (zhruba 5 hodin) zvládl sám jízdu na dětském vleku, sjel malou sjezdovku obloučkama. Ale nemá sílu na zbrzdění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama