Odchod na jinou sš

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
terezaaaaa
Nováček 1 příspěvek 03.05.19 13:29
odchod na jinou sš

Dobrý den. Jmenuji se Tereza.Je mi 16 let tedkom studují první rok sš a bohužel jsem zjistila, že my jsme ty první studenti, kteří mají maturovat jak z angličtiny, a tak i z matematiky. A to je pro mě velký ale velký problém. Já měla problém s matikou už od základky ale prostě jsem si myslela, že tu matiku budu zvládat ale ono nic. V prvním pololetí jsem dostala na výzo 5 a to jsem se furt učila a snažila. Ted jsem se docela zlepšila aspon na 4 no. Našla jsem si zdravotnickou školu u nás v kraji a mám obory, který nemají povinnou maturitu z matiky a to je Praktická sestra a Sociální činnost. Všechno jsem si to vyřešila přihlášku jsem dala příjmačky jsem dělala. Výsledek je, že na sociální činnost jsem se dostala ale na Praktickou 5 pod čarou. Dala jsem odvolání snad mi to výjde ale chybělo mi jen 5 bodů a dostala bych se. Mám ale jiný problém a to jde o moji mamku.Ona mě vždycky snaží ve všem podporovat a abych byla štastná ale nechce moc abych odcházela…Protože vyhodila za ten to rok s tatkou 26 000 korun za mě ( je to docela dost) platil se intr atd. A že jsem si zahodila rok života. I kdybych se nedostala na odvolání chci jít na socialní činnost chci se soustředit aspon na angličtinu (i s tou mám trochu problém) a matiku nějak na ní jít pomalu. Nejsme úplně rodina co může mít všechno tak proto. Chtěla bych ji tu půlku těch 13 000 jednou vrátit ale ten přestup je pro mě důležitý abych se netrápila jednou měla hotovou nějakou střední školu. A taky mi mamka dost vyčítá, že jsem tam měla jít už před rokem a mně je to líto, protože má pravdu. Tatka mě podporuje normálně, nejdřív byl takový jako mamka ale ted už mě jen podporuje. Vím co socialní činnost obnáší a vím že bych tu práci zvládla. Můj učitel mi na té škole mi řekl at jdu že to mamce jednou vratím at myslím na svoji budoucnost, aby ze mě něco bylo. Jestli byste mi mohli poradit byla bych vděčná děkuji moc.☺

Reakce:
iiiv
Extra třída :D 11411 příspěvků 03.05.19 13:40

A když tě nevezmou, tak budeš dělat co? Ona sociální činnost není také žádná výhra, budeš děvče pro všechno a platy mizerný. Lepší by byla ta zdravotní sestra :nevim:

Blankaspl
Kecalka 240 příspěvků 03.05.19 13:43

Sedni si s mamkou a to, co jsi sem vypsala, tak jí pověz. Řekni, že vloni jsi vůbec netušila, co by tě bavilo, teď že už víš… Že máš strach, že budeš 4 roky studovat a maturu z matiky neuděláš… A ztratíš nikoli rok, ale čtyři. A pátá pod čarou není tragédie. Oni všichni ti, co jsou nad tebou nejspíš na tu školu nenastoupí a myslím, že šance na přijetí je docela velká.

arinecka
Kelišová 6188 příspěvků 03.05.19 13:43

@terezaaaaa No, ta prostě půjdeš na jinou školu, svět se snad nezboří :nevim: Atˇsi mamka představí že bys tam zůstala, těch peněz by a ty roky bylo daleko víc a nakonec bys neodmaturovala? Normálně si s nimi sedni a vysvětli jim to jako tady. Je to pro tebe důležité, určitě chtějí abys byla spokojená, to vyšumí neboj.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 14:08

Nejsem si tak úplně jistá, ale mám pocit, že až dojdeš na zdrávce k maturitě, bude tam maturita z matematiky též. Moje dcera nyní nastupuje na zdrávku a z M maturovat bude…

Bellatrix Lestrange
Ukecaná baba ;) 1093 příspěvků 03.05.19 14:13

Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. O povinné maturitě z matematiky se mluví roky a zatím uzákoněná není, pokud vím. A na uměleckých a zdravotnických školách se z matematiky maturovat nemusí.

Anny2148
Kecalka 289 příspěvků 03.05.19 14:25

A jakou školu děláš teď? Ty obory kam bys teď chtěla přestoupit, jsou celkem specifické a k práci na kterou bys na nich studovala musíš mít vztah. To mi tam trochu chybí. Pokud sis ty obory vybrala jen protože tam není matika, tak si myslím, že to není úplně to správné rozhodnutí. Pokud je to práce kterou bys do budoucna chtěla dělat, tak bych se na nic neohlížela a šla bych kam mě srdce táhne. Já měla podobnou situaci. Chtěla jsem na zdravku, máma mi to zakázala. Po prváku na průmyslovce jsem jí vyčetla, že mi zničila život, protože mi nedovolila vysněnou školu. Začala mi hledat zdrávku, kam bych přestoupila, ale pouze do :) druhého ročníku. Protože bych byla za blbou, co nezvládla průmyslovou a ztratila bych rok atd. atd. No nakonec těmi řečmi docílila svého a já zůstala na průmce. Do dneška toho lituju, dokonce jsem uvažovala, že teď v 35 si tu školu dodělám, ale asi to neklapne. Přeci jen se třema dětma… :)

Aduš8
Závislačka 4495 příspěvků 03.05.19 14:31

Jsem úplně stejného názoru jako @Anny2148. Nikde nečtu, že bys chtěla zdrávku opravdu dělat z jiného důvodu, než je maturita z matematiky. Já ve zdravotnictví dělám přes deset let a k tomu zaměstnání musí mít člověk vztah. Z některých oborů máš hodně možností, kam jít pracovat, ale zrovna ze zdrávky moc na výběr nebude.

AkiB
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 03.05.19 14:31

@Anny2148 Souhlas, jít na tak specifický obor, který zdravka nabízí, jen kvůli tomu, že se tam nematuruje z matiky.. na druhou stranu, na zdravkách je ale polovina lidí, kteří v oboru ani zůstat nechtějí, a jsou tam jen kvůli maturitě :think: :nevim:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2098 příspěvků 03.05.19 15:43
@Bellatrix Lestrange píše:
Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. O povinné maturitě z matematiky se mluví roky a zatím uzákoněná není, pokud vím. A na uměleckých a zdravotnických školách se z matematiky maturovat nemusí.

Uzakonena je, poprvé ji budou skládat letošní druhaci.

Lucka Svobodová
Povídálka 15 příspěvků 03.05.19 20:43

Chtěla bych jen řici, že pokud chceš odcházet hlavně kvůli maturitě z matiky, tak bych to neřešila, vzhledem k tomu, že ti, kteří se dohadují o tom, zda bude maturita nebo ne asi nemají nic jiného na práci čím by se zabavili a pořád to mění. Tímto bych chtěla reagovat i na paní, která tu píše, že maturovat z M budou letošní druhácí. Uzákoněné to je, ale řeší se to, že se to pravděpodobně zruší a odsune o pár let později, protože se školy bouří, proto to chtějí udělat jednotně pro gymnázia, lycea i odborné SŠ, které by to za normáních okolností v roce 2021 skládat nemuseli. Navíc další věcí je to, že se nestíhají na maturitu z matematiky nachystat, tudíž se s největší pravděpodobností bude odsouvat. Chci tím říci hlavně to, že takovým věcem holt neutečeš, třeba přejdeš a oni vymyslí další ptákovinu, je lepší s tím vždy počítat.

Váš příspěvek
Reklama