Odešli jste někdo daleko z Prahy?

593
19.3.21 17:48

Odešli jste někdo daleko z Prahy?

Ahoj, odstěhovali jste se někdo 60 a více km z Prahy? Nemyslím za partnerem, ne za rodinou, ale prostě rozhodnutí, že Praha je pro vás velká/drahá/hlučná/špinavá apod.? Jak jste to zvládli, jak jste se zžili? S partnerem chceme pořídit dům, nicméně nemovitosti ve středočeském kraji jsou opravdu cenový bizár. Napadlo nás tedy sbalit cirkus a jít o kus dál a zajímají mne zkušenosti.
Pořád zvažuji, jestli je to dobrý nápad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30992
19.3.21 17:52

Ne, ne, ne, proboha ne. Brrr. Ne.
Jste rodilí Pražáci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5060
19.3.21 18:00

My jsme tedy nešli 60 a víc, ale cca 50, pořídili jsme nemovitost před necelými třemi lety, kdy to ještě jakž takž šlo. Bydlíme na vesnici a bylo to nejlepší rozhodnutí jaké jsme mohli udělat. Ale my ani předtím nežili někde v centru Prahy, ale v okrajové části. Každopádně ten život je tady úplně jiný, nevnímám tu takový shon, stres, lidé tu k sobě mají blíž a naše děti mají hezké dětství, takové jaké jsme měli my. Je to tu jiné než v Praze a upřímně mi ten shon velkoměsta ani trochu nechybí. Ale každý na to není, to musíte vědět nejlépe vy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 18:04

60 km uz je docela dost. Chce to dobre vybrat misto, idealne vlak. Ranni spicky ku Praze jsou desny.

• Citovat
  • Nahlásit
30992
19.3.21 18:09
@Anonymní píše:
60 km uz je docela dost. Chce to dobre vybrat misto, idealne vlak. Ranni spicky ku Praze jsou desny.

Ale ona tím myslí úplně se od Prahy odstřihnout a vybudovat si život jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21692
19.3.21 18:15
@Bábrdl píše:
Ne, ne, ne, proboha ne. Brrr. Ne.
Jste rodilí Pražáci?

Věděla jsem, že tady přispěješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 18:18
@Klopotkova píše:

To jo, ale ze 60 km lidi bezne jezdi do prace nebo k lekari. to odstrizeni se nemusi uplne povest.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 18:21

Odstehovali jsme se cca 40 km od Prahy, na vlaku, ale neni dne, abych toho rozhodnuti nelitovala a to nejsem rodila prazacka. Takze rozhodne a nikdy ne!

• Citovat
  • Nahlásit
30992
19.3.21 18:21
@Klopotkova píše:

Jenom, co to rozdýchám :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30779
19.3.21 18:22

Ano, cca 100 :mrgreen: Bydlíme na hranici středních a jižních Čech. Opravdu Zapadákov, 80 obyvatel autobus 2× denně, žádní přímí sousedé, jen obce :pankac:
Jsem rodilá Pražačka. Skoro 30 let jsem žila v paneláku, teď jsme necelých 10 tady. Zahradu bych za dostupný Tesco nevyměnila :mrgreen:
Je to i finančně nesrovnatelné. Měli jsme byt v ov, dům je samozřejmě náš. Platíme 1/3 nákladů.
Něco si vypěstujeme, pokoupíme levně od sousedů a hlavně si rozmyslíš donášku, když si pro ni musíš dojet :P
Zimy jsou krušný, musí se prostě odházet sníh, dělat dřevo, skládat uhlí, to je samozřejmě v létě. Ale tak do Vánoc je to dobrodružství a leden, únor se vydržet dají. Pak už je cítit jaro a je to veselejší :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30992
19.3.21 18:23
@Týna K. píše:
My jsme tedy nešli 60 a víc, ale cca 50, pořídili jsme nemovitost před necelými třemi lety, kdy to ještě jakž takž šlo. Bydlíme na vesnici a bylo to nejlepší rozhodnutí jaké jsme mohli udělat. Ale my ani předtím nežili někde v centru Prahy, ale v okrajové části. Každopádně ten život je tady úplně jiný, nevnímám tu takový shon, stres, lidé tu k sobě mají blíž a naše děti mají hezké dětství, takové jaké jsme měli my. Je to tu jiné než v Praze a upřímně mi ten shon velkoměsta ani trochu nechybí. Ale každý na to není, to musíte vědět nejlépe vy.

A dojíždíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5570
19.3.21 18:25

Ja ne, ale na zakladce jsem kdysi mela učitele, mladyho tridniho, ktery mel Prahy plne zuby a odstehoval se na Sumavu provozovat do Anina stanek.To vydržel cca 2 roky, pak se vratil do Prahy. Prahu casem zas nevydrzel a odstehoval se zase na Sumavu. Tam nakonec nevydrzel a vratil se nafurt do Prahy:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10165
19.3.21 18:26

20 km za Prahou, priste bych to tahla klidne dal, nebyt vazana skolou a praci na Prahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52927
19.3.21 18:26

Sestra se chystají, že přesídlí. Koupili pozemek někde za Prahou. Ale dojezdově do práce budou ok. Nejsou ani jeden roz. měšťák. Když budou chtít, tak nebudou daleko, ať si zajedou do Prahy.
Ale raději bych je viděla, ať se vrátí zpět na VM. Ať jsou blíž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25941
19.3.21 18:31

Ano, jednou 3500km a teď 400km :mrgreen: vlastně jsem rovnou odešla i z Čech a už se 10 let nevrátila :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat