Odhadní cena RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nikushaaak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 16:04
Odhadní cena RD

Ahoj, pořád nemám jasno v jedné věci. Pokud je odhadní cena 2500000 a prodejní cena 2200000 jak se na to dívá banka? Zkouším hypoteční kalkulačky a pak jsem si uvědomila: jakou částku mám vůbec dávat do: CENA NEMOVITOSTI? odhadní nebo tu za kterou se dům prodává? předem děkuji za odpovědi :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bekyn
Závislačka 3994 příspěvků 24 inzerátů 11.11.14 16:11
@nikushaaak píše:
Ahoj, pořád nemám jasno v jedné věci. Pokud je odhadní cena 2500000 a prodejní cena 2200000 jak se na to dívá banka? Zkouším hypoteční kalkulačky a pak jsem si uvědomila: jakou částku mám vůbec dávat do: CENA NEMOVITOSTI? odhadní nebo tu za kterou se dům prodává? předem děkuji za odpovědi :)

No odborník nejsem. Ale do kalkulace se dává cena, za kterou by v případě Tvé platební neschopnosti, mohla banka nemovitost prodat. Takže cena odhadu. To za jakou se dům teď prodává asi nebude pro banku až tak důležité :think:

monrom
Nováček 11.11.14 16:12

Řekla bych, že každá banka si oceŇuje potenciální nemovitost svým vlastním odhadcem. Zde je prodejní cena nižší, tak nejspíš byl udělaný špatný odhad… :think:

Kopretinkaobecna
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 11.11.14 16:15

@nikushaaak A odhad Vám dělal kdo? A jak je starý? My měli taky odhad o 200 tis. vyšší než prodejní.

Bekyn
Závislačka 3994 příspěvků 24 inzerátů 11.11.14 16:16
@monrom píše: Řekla bych, že každá banka si oceŇuje potenciální nemovitost svým vlastním odhadcem. Zde je prodejní cena nižší, tak nejspíš byl udělaný špatný odhad… :think:

Také jsme měli prodejní cenu o hodně nižší než odhad. Ale šlo jen o domluvu s prodávajícím, odhad byl udělán správně… Ale ano, v případě poskytování hypotéky, posílá banka odhadnout nemovitost odhadce, kterého má nasmlouvaného.

marfra
Generální žvanilka 23264 příspěvků 20 inzerátů 11.11.14 16:16

@nikushaaak odhadni cena ;) jinak odhady pro banky delaji bud primo odhadci z banky a nebo odhadci, kteri ma skoleni a opraveni delat odhady pro danou banku. Kazda banka ma svuj seznam odhadcu, kde si lze vybrat.

Příspěvek upraven 11.11.14 v 16:22

nikushaaak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 16:20

Odhad byl sice dělán před dvěma roky, ale bude vyšší určitě i teď. Dům je totiž v insolvenci :)

nikushaaak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 16:21

@marfra děkuji, to by bylo super :)

Kopretinkaobecna
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 11.11.14 16:21

No s těma odhadama je to težké. My měli před pěti odhad stejný, jako bude asi teď :?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65124 příspěvků 11.11.14 16:22

@nikushaaak Akorát je otázkou, zda se bance bude chtít řešit dům v insolvenci…

nikushaaak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 16:23

@Kopretinkaobecna a jak se teda u Vás na to banka dívala? :)

nikushaaak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 16:24

@j.a.n.i1 z toho mám také obavy, vůbec z celé té koupě, tak zatím zjištujeme jen informace :)

Kopretinkaobecna
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 11.11.14 16:25

Tenkrát dobře. Teď se uvidí, ještě to není aktuálně v řešení. My si budeme převádět hypotéku jinam. Každopádně si já myslím, že ty nemovitosti jsou na tom teď dost bídně :-(.

Bekyn
Závislačka 3994 příspěvků 24 inzerátů 11.11.14 16:26

@nikushaaak Tak u nás do toho banka šla. Dům byl také v insolvenci.

marfra
Generální žvanilka 23264 příspěvků 20 inzerátů 11.11.14 16:27
@nikushaaak píše:
@j.a.n.i1 z toho mám také obavy, vůbec z celé té koupě, tak zatím zjištujeme jen informace :)

a znate insolvencniho spravce? ten by mohl vedet jak s hypotekou, jestli vubec :think:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Je apatická a drží hladovku! Tereza v pákistánském vězení přestala mluvit s okolím

Byla si jistá tím, že se dočká svobody. Místo toho ale vyfasovala osm let a... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >