Od kdy neschopenka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petttruše
Extra třída :D 10104 příspěvků 15.10.12 17:53
Odkdy neschopenka?

Ahoj,

prosím o radu zkušené. 10.11. mi končí rodičák, to je sobota. V pondělí bych měla nastupovat zpět do práce, ale nastupuji na neschopenku a od ledna na novou MD. Ta neschopenka bude už od neděle 11.11. nebo až od pondělka 12.11.? Logicky bych to dala od pondělka, od pracovního dne, ale co pak ta neděle???
Ptala jsem se účetní v práci a řekla, že by prý bylo lepší, kdyby mi to DR napsala od neděle. Tak velká rada :roll:
děkujiiiiiiiiiiii :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.12 18:04

Od neděle ti neschopenku doktor určitě nenapíše. Nech si ji napsat už od pátku a hotovo. To, že budeš mít ještě rodičák nevadí. A první tři dny se stejně neproplácí.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67775 příspěvků 15.10.12 18:14

Je to úplně jedno, jestli od pátku, od neděle nebo od pondělka, pokud pracuješ Pondělí - Pátek.

blackmarse
Vesmírná mluvilka 30707 příspěvků 15.10.12 18:14

Ano, určitě si nechej vypsat nemocenský lístek od 9.11. :pankac: :kytka:

Petttruše
Extra třída :D 10104 příspěvků 15.10.12 19:00

Takže klidně mohu už od toho 9.11. i když to mám ještě den na rodičáku? Vím, že první tři dny se neplatí, tak mě to takhle nenapadlo :think:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67775 příspěvků 15.10.12 19:02

@Mami&Emmi No, můžeš, ale může se stát, že účetní s tím bude mít životní problém… ale podle zákona to možné je.

Petttruše
Extra třída :D 10104 příspěvků 15.10.12 19:07

@j.a.n.i1 jak životní problém? Naše účetní má životní problémy skoro se vším (má jen kurz, před tím dělala něco jiného), tak zase aby to nebyl nějaký mega problém a já pak nelítala k doktorce znovu, to bych teda nechtěla…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67775 příspěvků 15.10.12 19:16

@Mami&Emmi No, jako že nebude vědět jak to má zpracovat, neb je to malinko nestandardní…

Petttruše
Extra třída :D 10104 příspěvků 15.10.12 19:18

@j.a.n.i1 chjo, a když to bude od pondělka? Co s tou nedělí? Ale prakticky si to od pátku dát mohu a nic neporuším?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67775 příspěvků 15.10.12 19:21

@Mami&Emmi Jak co s tou nedělí, o co jde? Kdybys nebyla těhotná a nastupovala do práce, tak taky řešíš co s nedělí nebo bys prostě v pondělí nastoupila do práce? Jinak si to od pátku klidně dát můžeš, nic neporušuješ.

blackmarse
Vesmírná mluvilka 30707 příspěvků 15.10.12 19:23
@Mami&Emmi píše:
@j.a.n.i1 chjo, a když to bude od pondělka? Co s tou nedělí? Ale prakticky si to od pátku dát mohu a nic neporuším?

Ne, Ty neporušíš nic. To už je potom jen na účetní, jak to „zpracuje“. Ale myslím, že pokud nebude vědět, na OSSZ jí určitě poradí. :mrgreen: Ty jednou předložíš nemocenský lístek a tím to pro Tebe končí. :pankac:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67775 příspěvků 15.10.12 19:26

@blackmarse Na jednu stranu ano, na druhou, čím déle to bude účetní řešit, tím déle bude člověk čekat na peníze…

Petttruše
Extra třída :D 10104 příspěvků 15.10.12 19:51

@j.a.n.i1 s nedělí mi jde asi o soc a zdrav. na tento jeden den, když nebudu „jako“ nikde. Ale máš pravdu v tom, kdybych těhu nebyla, tak taky v pondělí nastoupím a neřeším to. Soc. a zdrav. pak v tomto měsíci za mě odvádí zaměstnavatel ne?
@blackmarse na peníze bych čekat nechtěla, s naší účetní/neúčetní to je někdy drama. Zase to nechci komplikovata, ale mít to co nejrychleji a nejlépe vyřešené..

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67775 příspěvků 15.10.12 20:00

@Mami&Emmi Ano a takhle to bude stále stát, neb při neschopence je to stát. Nehledě na to, že pro pokrytí zdravotního stačí, když je pokrytý 1 den z měsíce a je to OK.
Jako s ohledem na finance je výhodnější ten pátek, s ohledem na to co píšeš o účetní bych se možná zeptala doktorky, jestli by to přece jen od té neděle nebyla ochotná napsat, že ti v sobotu skončila RD.

Petttruše
Extra třída :D 10104 příspěvků 15.10.12 20:04

@j.a.n.i1 tak děkuji za radu, vím, že to jde tak i tak, dohodnu se s DR, třeba se aninekoukne do kalendáře a automaticky to písne od neděle, jinak asi uvidím u ní…když mi dá na výběr jestli od pátku či pondělí, tak si to ted ještě promyslím, opravdu bych pak ještě měsíc nechtěla s účetní něco řešit, jako to bývá u ní zvykem. Měla i celkem nějaké (nebo přesněji ona měla) problémy, když jsme po první MD nastupovala na dovolenou.
každopádně, holky, děkuji :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama