Od kolika měsíců ve sporťáku?

2901
10.7.04 13:51

Odkdy sporťák?

Ahoj holčiny!

Mám dotaz: Od kolika měsíců se může dítě bez úhony vozit ve sporťáčku? Mám 3měsíční holčinku - už se moc ráda kouká kolem sebe a z hlubokého kočárku toho moc nevidí:o) … Náš sporťáček jde dát téměř úplně do roviny, takže by snad neměl být problém… Jenom je ještě trochu dlouhý :D …

Od kolika jste vozily svoje ratolesti ve sporťáčku vy?

Zdraví Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

830
10.7.04 17:31

Ahoj Baghiro,
náš první klučík byl v srpnu narozený a od 4 měsíců (prosince) jsem ho vozila v trojkolce ve fusaku, jen malinko jsem to pozvedla, ale on stejně pořád jen spal. Teď máme 3,5 měsíčního klučíka, ale musela jsem pořídit kočár pro dvojčata, starší se ještě rád vozí (a já ho nemusím pořád někde nahánět, když stávkuje :D ). Uvidíme, odkdy bude mít starší dost rozumu a bude chodit pořádně.
Ale jinak bych ten sporťáček zkusila tak od těch 4 měsíců, do té doby mi to mimčo připadne malý, ale uznej ty sama, jak se v tom holčičce bude jezdit. Pokud se dá pořádně sklopit, tak myslím, že problém není.
Měj se fajn a pozdravuj holčičku!
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.7.04 19:24

Ahoj ,
Viděla jsem lidi, kteří mimčo vozili ve sporťaku od narození…a v pohodě. My začali asi kolem toho čtvrtého měsíce ze stejného důvodu jako ty, malý se taky chtěl koukat kolem. Jestli máš sporťák, kam můžeš malou přikurtovat aby ti nevypadla, jdi do toho. Čau Adéla

• Nahlásit
  • Citovat
5.3.10 09:09

ahoj

ahoj no mám taky půl roční holčičku a stále váhám jestli jí mám kočár předělat na sporák..pořád kouká ven když jí to vyvyším ale i tak jí to nestačí pláče že nevidí ven..mno a víte jak tchýně umí radit žr ještě nemohou do sportáku..takže vidím že bych jí tam mohla tedy dát :mavam: ??díky moc!! Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3379
5.3.10 09:21

Tak já dala sporťák od cca 8 měsíců. Předtím už v něm byla, ale třeba jen když jsme někam cestovali, je skladnější do auta. Asi by tam mohla být i dřív, ale Naty byla hrozně drobné mimi a připadala mi tam taková…nevím zranitelná. Měla jsem z toho divný pocit. Tak to vyzkoušej a uvidíš, jak vám to bude vyhovovat :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11529
5.3.10 09:24

sporťák

Taky jsem koupila sporťák, od Jané, slalom, a čekám až se oteplý, malý má půl roku a už moc toho v kočárku nenaspí, jako dříve, tak to aspoň řeším zavěšenýma hračkama na stříšce…
Jani- tu tchýni, to máme podobné…radí zajímavě, ale raději neposlouchám…jedním uchem tam, druhým ven..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
23.3.13 19:29

Ahoj holky. Chtěla bych poradit-máme skoro 8-měsíčního klučinu, má 75 cm a 9 kilo. Máme dva kočárky-firkon retrus a tako baby heaven. Malej ještě sám nesedí, ale vůbec nevím, v čem a jak ho vozit. Do korbičky v retrusu se s fusakem už nevejde. Teď už moc zimní fusak nepoužíváme, ale v obou kočárkách, když ho dám do sporťáku, tak se tam moc necítí. I když je v poloze na spaní, tak sjíždí hodně dolů, pak ječí, že se mu tam nelíbí a v sedě jakoby tam taky nechce být. Jak takový problém řešit? Zkusit pořídit ještě jiný kočárek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1165
23.3.13 19:34

@aaalenaaa ahojky, nevím jak vypadají sporťáky u těchto kočárů, musím mrknout na net, ale já malou vozilo ve sporťáku od 5 měsíců. A přivazuješ ho jako v autosedačce? Napadá mě ještě nějaká zmenšovac vložka, abyse tam cítil lépe ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
tatranka1
23.3.13 19:59
@aaalenaaa píše:
Ahoj holky. Chtěla bych poradit-máme skoro 8-měsíčního klučinu, má 75 cm a 9 kilo. Máme dva kočárky-firkon retrus a tako baby heaven. Malej ještě sám nesedí, ale vůbec nevím, v čem a jak ho vozit. Do korbičky v retrusu se s fusakem už nevejde. Teď už moc zimní fusak nepoužíváme, ale v obou kočárkách, když ho dám do sporťáku, tak se tam moc necítí. I když je v poloze na spaní, tak sjíždí hodně dolů, pak ječí, že se mu tam nelíbí a v sedě jakoby tam taky nechce být. Jak takový problém řešit? Zkusit pořídit ještě jiný kočárek?

jestli už leze, můžeš dát klíďo do sporťáku. to už jsou záda dostatečně zpevněná. Říkala mi to tedy jak rehabilitační mudr.,tak neuroložka. měli jsme ten samý problém

• Citovat
  • Upravit
37
23.3.13 20:18

Kacenka1987: nepřivazuju ho, on ještě sám nesedí. Dám do polohy na ležení a pod záda zavinovačku, aby ho ty kšíry netlačily. Ale prostě se tam vzteká a nohama kope tak dlouho, dokud není pomale z kočáre venku.

tatranka1:ani neleze, jen válí sudy na posteli nebo na zemi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
23.3.13 21:15

@Aaalenkaaa a v tako baby heaven line nemůžeš zvednou zádíčka v korbičce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
23.3.13 21:55

Ahoj, tak zrovma taky řeším stejný problém. Malé už jee hluboký kočár na délku skoro malý. Nudí se v něm, křičí, že nevidí ven.

Máme 8m, sami nesedíme, kvůli zádům a krku cvičíme Vojtovku. Přemýšlím jestli jo nebo ne :nevim:
Každej mi říká, neposazovat :nevim:

Lozit lezem, i když zatím tak nějak vachrlatě :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
23.3.13 22:28

Já malého dala do sporťáku asi po 4 měsících, ale nelze obecně poradit, kdy to je vhodné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1165
24.3.13 08:12

Však sporťák není o tom, že dítko již samo sedí, dám ho tam do ležící polohy, nebo trošku do zvýšené tak 10stupňů. Výrobci většinou uvádí orientačně od 6ti měsíců, ale většina dětí sedí mnohem později, v jiných zemích korbičky ani nepoužívají, mají děti na ležato ve sportovním, vždyť tam jakoby není pouze ten zvýšený obvod. Moje malá byla ve sporťáku od 5ti měsíců a sama seděla až v 11,5 měsících! To by byl mazec ji mít v korbičce :nevim:
Prvně jsem měla Quinny speedi, který byl na ni velký, tak jsem pořídila Quinny Buzz, kde sporťáček má vytvarovanou takovou polohovací „židličkyu“ a to bylo právě fajn, jinak dítě do sporťáku bych přivázala, holky nechápu, že tam děti nepřivážete, vždyť když tam není ten bok, bych měla strach, že při nájezd na obrubník atd. mi dítko vypadne i s fusakem :nevim: jinak je jasné, že bude sjíždět nebo se vytáčet do stran. Vozila jsem tam malou na ležení, později trošinku taková zvýšená poloha jako v autosedačce, ale samozřejmě ležela.
Tu na fotce má malá 5 měsíců ve Quinny Speedi - leží, má to trošku zvednuté tak na těch 10stupňů, aby viděla ven a byla spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2563
24.3.13 19:48

No když by ještě byla zima jako třeba teď a fusak je potřeba tak tam nemůžes mít klasickej ale takovej kterej je dělanej pro sporťáky a autosedačky to znamená že tam má dírky na připoutání. Malej šel do sportu v 6 měsících mám zopu a pohoda a neklouže právě proto že je připoutanej jinak já mám na popruzích chrániče aby to netlačilo nebo tak.Chce to trochu přemýšlet :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Reklama