Odstranění štítné žlázy

362
8.11.11 20:16

odstranění štítné žlázy

Ahoj holky vím že tema tu uplne nezapadá, ale chtěla jsem se jen zeptat jsem 15 měsíců od porodu, pravda je že rodit jsem šla z 87 kily a ted mam 55 o ta operace bude asi nutná. Jen mě zajímalo našli mi cysticky utvar na leve str stitky a doktor rikal ze je to na operaci, myslim odstraneni. Chci se zeptat je tu nektera po takove operaci? Jak je to potom s dalsimi detmi je nejake riziko kdybych chtela jeste jednoho drobka? A dalsi vec slysela jsem ze se pak hodne pribira kdyz clovek nema stitnou zlazu a jen se to nahoni temi leky. Diky za postrehy. Snad to nebude jeste horsi cekam na vysledky jestli to neni rakovina apod. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13118
8.11.11 20:27

Ahoj,
mě jen špatně funguje, mám sníženou fci, naštěstí na operaci nemusím, tak s tímdle neporadí, ale je pravda že jsem přibrala, ale jestli je to lékama či čím nevím, nikdo mi to nepotvrdí ani nevyvrátí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4132
8.11.11 20:35

Ahoj, já osobní zkušenost nemám, ale mamka je bez štítné žlázy. Ona tedy měla i nádor a chodila po odstranění několik měsíců i na ozařování. Říkali jí, že děti nesmí mít 5 let po ozařku, ale jen kvůli tomu ozařování, takže mysím, že po odstranění děti mít normálně můžeš, jen budeš napořád brát léky, které funkci štítné žlázy nahradí. K tomu přibírání, mamce váha zůstala stejná +-53kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29662
8.11.11 20:54

Stitna zlaza se odebira jen pri hyperfunkci, pri hypo ne, tam staci brat hormony. Po operaci na tom budes stejne jako ty, kterym SZ nefunguje, budes brat hormony. Ja mam snizenou funkci, ceka se, ze casem odejde uplne. Zas takovy problem to neni, pribira se jen kdyz nemas vybalancovanou hormonalni hladinu. A tehotenstvi to nebrani, jen ti zvysi davky. Drzim palce, at to dobre dopadne!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6974
8.11.11 21:04

Přeji hodně štěstí a jsi brzo v poradku. :palec:

Příspěvek upraven 31.07.14 v 20:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2697
8.11.11 21:05

ahoj, kamarádka byla cca před půl rokem na odebrání štítné žlázy. Ona by do toho asi nešla, ale chce mimčo a při těch lécích, co brala, nesměla otěhotnět /způsobovaly defekt plodu/. Po operaci má jizvu (teď už málo patrnou, i když nějaké problémy s ní měla…jizva jí dost ztvrdla a byla celá červená, tak šla na nějaké injekce a od té doby dobré). Co se týče váhy, před operací měla 53kg, po operaci stejně, žádné přibírání se nekonalo. Teď bere doživotně nějaké léky na přírodní bázi, které může normálně při těhotenství brát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47103
8.11.11 21:24

mám štítnou žlázu pryč, brali mi jí kvůli hyperfunkci. Mám ošklivou jizvu, ale za ty problémy, kterých jsem se operací zbavila, mi to určitě stálo. Beru každé ráno jeden prášek a mám nadosmrti pokoj. A výhoda je, že nemůžu mít rakovinu štítné žlázy :-D
Půl roku po operaci jsem otěhotněla a mám dvojčátka :-) Těhotenství v pohodě, akorát mi zvýšili dávku léku. A po porodu zase snížili.
Operace byla nepříjemná, pár dní po bolestivých, ale nakonec se to dalo. Měla jsem trochu problém s nastartováním příštitných tělísek, takže jsem brala hodně vápníku, ale pět dní po operaci to všechno zase naskočilo tak, jak mělo :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
290
8.11.11 21:34

edit

Příspěvek upraven 30.04.12 v 23:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36681
9.11.11 08:06

Ahojda, segra je po uplnem odstraneni stitnice asi ve 20ti letech, je plne na substituci a tedka ceka druhe dite a je stihla - v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
362
9.11.11 12:18

Děkuju moc za rady tak vypadá to že je lepší asi jít vidte? No ten doktor se me na nic moc neptal byla jsem tam poprve a hned takovy sok ze to musi pryc, pravda je ze ja jsem i astmatik a kdyz se bojim nebo se mi zle dycha tak tak stitka tomu nepridava a dokonce mi v krku i uvizl obcas prasek a nesel dal. Hodne nad tim premyslim. ted jeste ty vysledky snad to bude v pohode. Maly uz je rarach a tak to snad zvladnem i po operaci. Holky díky moc cely zivot bojuju s vahou a kdyz se mi to srovnalo a ja byla rada tak zas takovy sok ze to treba celou dobu bylo s jineho duvodu. Mam i vysoky krevni tlak a i ten je pry spojeny se ŠŽ tak třeba se to urovna. Hodně se mi kazí i plet jsem nestastna hned jak se maly narodil vsechno slo víte jak se rika. No jo no vidim ze nejsem prvni ani posledni tak to snad preckam. Diky za postrehy jestli mate jeste nejaka neco zajimaveho budu rada. Dik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
979
9.11.11 12:58

ahoj, jsem po uplne odstraneni stitnice pro hyperfunkci, ktera nesla lekama vubec korigovat. Operace byla v pohode, uleva obrovska okamzite. Nepribrala jsem, hormony mam srovnane…co se tyce tehuleni, tak me operovali v prosinci a v breznu jsem byla uz tehotna:-)) Tehotenstvi ok, za tyden mam termin…jediny rozdil je, ze musi clovek chodit na kontroly kvuli regulaci leku…
CO se tyce operace, tak se neboj. Me to delali v Motole..nastup v nedeli odpoledne, v pondeli me operovali, v utery jsem sla z JIP na normalni pokoj, ve stredu mi vyndali dren a ve ctvrtek jsem sla dom…mohla jsem normalne jist, chodit…proste bez omezeni…krcni madle byly daleko horsi ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9385
9.11.11 21:57
verunielka píše:
Ahoj,
mě jen špatně funguje, mám sníženou fci, naštěstí na operaci nemusím, tak s tímdle neporadí, ale je pravda že jsem přibrala, ale jestli je to lékama či čím nevím, nikdo mi to nepotvrdí ani nevyvrátí :nevim:

to není lékama, ale právě tou nedostatečnou funkcí.. protože se ti zpomalí metabolizmus.. jak řekla moje dr. štítka je jako motor, a auto s porouchaným motorem jezdí špatně..
pokud přibíráš pořád i pod léky, a víš, že to není stravou, možná je to nízkou dávkou hormonu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mal
3821
20.11.11 10:14

Ahoj,jsem čerstvě(8.11.11) po odebrání celé štítné žlázy.Měla jsem uzel a hyperfunkci.Já neměla žádné problémy,jen jsem nemohla otěhotnět.Operace trvala hodinu,v nemocnici jsem byla od pondělí do soboty.Teď už mám nasazený Euthyrox.Zatím váha pořád stejná.Tak uvidíme,jestli se mi teď podaří otěhu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
362
20.11.11 19:41
Mal píše:
Ahoj,jsem čerstvě(8.11.11) po odebrání celé štítné žlázy.Měla jsem uzel a hyperfunkci.Já neměla žádné problémy,jen jsem nemohla otěhotnět.Operace trvala hodinu,v nemocnici jsem byla od pondělí do soboty.Teď už mám nasazený Euthyrox.Zatím váha pořád stejná.Tak uvidíme,jestli se mi teď podaří otěhu.

Je to jsem rada ze je tu nejaky cerstvy pacient. Ja jsem z toho strasne nervozni, cekam na vysledky hystologie a navic vsude se pise ze pak se pribira a tak tak to jsem rada ze to tak neni vzdy, ja totiz z vahou bojovala cely zivot. Ja uz mimi mam ma 15 mesicu a pripada mi ze ta stitnice se rozjela pak. Mi hyperaktivitu nerekli, i kdyz si myslim ze to tak je, tedka vazim nejmin za cely zivot, mela jsem i hozne deprese a byla jsem celkove zrychlena a tak ale to jsem cely zivot. Jak te to ovlivnilo jinak? Jsi vic unavena? mas min chuti neco delat a tak? A za jak dlouho ti nasadili euthyrox? A vaha se ani nehla jo? tak to mas super jinak ja cetla ze u mimi musis byt vic hlidana a tak ale jinak to neni problem no my zatim od druhem neuvazujem jen do budoucna jsem chtela mit jasno. Jinak dik za info a jeste napis. Pa :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mal
3821
21.11.11 13:53

Ahoj,no já taky byla nervózní,když mi dr. řekla,že by bylo lepší to celé vyoperovat.Ale rozmyšlená jsem byla hned.Už i kvůli tomu,že se nám pořád nedaří to mimi.Ale asi bych šla i tak.Váha se fakt nehla,ale snažím se nejíst večer,to bych kynula,to je mi jasný.Taky nejsem žádná laňka :-)Tak se hlídám už od puberty.Euthyrox mi nasadila dr. týden po operaci-8.11 mě operovali a 16.11 jsem brala první pilulku.Unavená jsem normálně,jen večer a tak jdu prostě spát.Jinak necítím žádnou změnu.Akorát jsem tady měla slabší menstruaci,tak snad bude vše v poho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat