Odtranění jizvy u dítěte

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Slečna Ferka
Extra třída :D 10395 příspěvků 06.09.19 13:04
Odtranění jizvy u dítěte

Prosím o radu ty, kdo mají zkušenost. Dcera si před časem ošklivě rozbila koleno (my u toho nebyli) a zhojilo se jí to velmi nepěkně. Jizva je velká a je vidět v každých šatech, co nejsou do půli lýtek. Obvodní kožařka řekla, že se s tím nedá nic dělat. Mně to přijde divné.

Poradíte mi, kde by to uměli posoudit lépe? A případně, existuje nějaké pracoviště, kde toto budou dělat na pojišťovnu? Jasně, jde o kosmetiku, ale zase je to dítě a je to opravdu hodně vidět… Díky za rady.

Reakce:
Čičorečka
Závislačka 2785 příspěvků 06.09.19 13:08

Napadá mě zajít se poradit do nějakého kosmetického centra. Mnohdy tam péči o jizvy nabízejí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.19 13:11

@Slečna Ferka dcera má velké jizvy na rukách (způsobila jí je sepse po narození). Odstraňování jsem si zjišťovala a bylo mi řečeno, že až v dospělosti, až přestane růst.

Tiger-lily
Hvězda diskuse 35030 příspěvků 06.09.19 13:15

Zkus pročíst názory v této diskuzi , je na podobné téma. Případně prohlédnout stránky klinik , které plastiky jizev dělají. Jak to má dcera dlouho? Možná bych prozatím zvolila čas, který je někdy nejlepší lékař, obzvlášť po létě mohou být takové odřeniny vidět dlouho a během dvou zim se to ztratí úplně. Případně navštívit nějaké laserové centrum, pokud vám to třeba nedoporučila přímo kožní. Ale osobně bych asi zvolila nejdřív vyčkávací metodu. Na pojišťovnu to bez doporučení asi těžko půjde udělat, případně můžeš zkusit požádat o proplacení pojišťovnu, až budeš mít zvoleného lékaře a zákrok, jestli by na to nepřispěla.

Machstep
Povídálka 46 příspěvků 06.09.19 13:19
@Slečna Ferka píše:
Prosím o radu ty, kdo mají zkušenost. Dcera si před časem ošklivě rozbila koleno (my u toho nebyli) a zhojilo se jí to velmi nepěkně. Jizva je velká a je vidět v každých šatech, co nejsou do půli lýtek. Obvodní kožařka řekla, že se s tím nedá nic dělat. Mně to přijde divné.Poradíte mi, kde by to uměli posoudit lépe? A případně, existuje nějaké pracoviště, kde toto budou dělat na pojišťovnu? Jasně, jde o kosmetiku, ale zase je to dítě a je to opravdu hodně vidět… Díky za rady.

Já jsem dospělá mám 5 operaci ramene. Už jsem si několikrát zjišťovala že bych se jizvy zbavila protože je ošklivá. Ale bylo mi řečeno, že je to hloupost. Že člověk jak stárne tak prostě ta kůže se natahuje, praská.. bolí to… takze jsem to pak neřeším už. A prostě jsem se smířila s tím že to tam bude.

adriana24
Závislačka 3097 příspěvků 06.09.19 13:20

@Slečna Ferka a co na kožním? Já jako malá jsem měla jizvy po neštovicích, nejvíc na pravým boku, pamatuju si, že jsem chodila do dětské nemocníce, kde mi to odstraňovali laserem, myslím, že jsem byla 60*, hradila to zdravotní pojišťovna. Teď v dospělosti nemám po žadných jizvách památky

Slečna Ferka
Extra třída :D 10395 příspěvků 06.09.19 13:27

Díky za tipy. Je to z loňského jara a je to furt ošklivé - odchytnu ji doma a dám foto.

Ona to neměla odřené, ale „rozseknuté“ - a oni jí to nechali pár dnů hojit, čili když jsem si ji vyzvedla, tak tam byl strup a říkala jsem si, že už to nechám být. Ale asi by to bývalo chtělo třeba dva stehy, a pak by to bylo cajk.

Jinak ona má třeba jizvičky dvě kolem očí (rozseknutá kůže), a ty neřeším… ale toto je teda na mě moc :) Není to veliké, tak centimetr na délku, ale prostě je to HROZNĚ videt.

adriana24
Závislačka 3097 příspěvků 06.09.19 13:38

@Slečna Ferka https://www.fnbrno.cz/…ni-pek/k1496 MUDr. Hana Bučková, Ph. D., tahle mi pomohla, je tam na ní email, tak ji zkus napsat a zeptej se ji

Slečna Ferka
Extra třída :D 10395 příspěvků 06.09.19 13:40

@adriana24 Díky moc. Do Brna to máme trochu z ruky, ale co by člověk pro dítě neudělal :)

Machstep
Povídálka 46 příspěvků 06.09.19 13:43

Tohle je moje jizva. A hold už jsem se s tím naučila žít. I když se mě furt někdo ptá co to mám a proč to mám…když mám plavky tak cítím jak se všichni koukají..

Váš příspěvek
Reklama