Dcera má problém se stolicí

153
5.9.19 23:11

Dcera má problém se stolicí

Dobrý večer, akorát řeším trable s dcerou (12let) už čtyři dny nebyla na velké..stolici…Minulý tyden to samé čtyři dny nic pak jsem ji dala čípek. Dnes je to opět čtyři dny. Břicho ji nebolí žádné potíže. Nevím jestli je to že teď málo jí..Mám ale strach že už je to dlouhá doba. Máte to někdo taky tak že vám děti nejdou tolik dnů na wc? :( Dnes jsem ji dávala ovoce hrušky, broskve a nepomohlo nic.Byla na wc a jen se ji podařilo trošku malý,,bobek,, a na tom jakoby bílý nebo průhledný hlen :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
9419
5.9.19 23:14

Co a jak jí? jí to skutečně? Kolik má vlákniny, kolik toho vypije, jak se hýbe? Jak to má s potrevinovými nesnášenlivostmi? Jak moc je úzkostná?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
153
5.9.19 23:19

Málo pije, vlákniny bych řekla málo. Pohybu by potrebovala taky vic.Rano mi nesnídá:disappointed:proste začínající puberta a tvrdohlavá. Uzkostná a náladová podrážděná. Bojujeme ted i s ekzémem. Objednala jsem ji na gastro aby vzali krev jestli nema alergii. Nevim ale co delat do te doby.Co bude rano? Pátý den :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
6.9.19 05:26

Zkuste koupit laktulosu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
649
6.9.19 06:38

Mám to od mala jako tvoje dcera. Kolikrát mi nedělalo problém nejít 4, 5 dnů, někdy i jen jednou týdně, žádné bolesti, problém, jen prostě pomalé trávení, líná střeva, jedla jsem normálně (snídaně oběd večer + třeba dopolední a odpolední svačina). Nepomohlo mi psylium, hromady zeleniny a ovoce, ani litry vody, ani activie a jiné zázračné jogurty s kdejakou kulturou, zakysané věci a jiné doporučované. Trochu se to zlepšilo, když jsem se začala více hýbat, hlavně pravidelně běhat, to se pak upravilo na 1× za 3 dny, což ani tak není žádná sláva. Momentálně jsem v 21tt a začalo se to vracet zase ke stavu 1× za týden, což je šílený. Na doporučení známé doktorky jsem začala užívat cca v 17tt hylak forte, doporučené dávkování pro dospělého je 3× denně 2ml, já beru 2× 2ml, a už po týdnu jsem pocítila, že chodím skoro každý den, což je pro mě teda změna k lepšímu jak blázen. Tak to zkuste. Držím palce.. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15145
6.9.19 07:04

Popravdě u 12ti letého dítěte by mne nenapadlo sledovat stolici :think: Řešila bych až by řekla, že má problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
912
6.9.19 08:10
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9419
6.9.19 08:36

@sisisi

No ono není moc divu, že se jí nechce úplně řešit s matkou, jestli kadí a nebo nekadí :-D

• primárně je potřeba vyloučit ty potravinové intolerance. Mlíko a lepek jsou obvyklí podezřelí, zejména pokud je i ekzém.

Pokud by to byla ta bezpříznaková celiakie, tak ona často zesiluje úzkosti a dieta je zmírní na snesitelnější úroveň. Plus teda by se hodilo gastroentero vyšetření.

Výhodou je, že se s ní dá dohodnout, že gastro-enetru se může vyhnout, pokud začne jíst a pít příčetněji a ukáže se, že to na její trávení má prokazatelný vliv a tedy že ta zácpa je od toho a dá se to tím řešit a tudíž není potřeba strkat hadičky s kamerou tím, či oním koncem…

A to že by jí díky lepšímu jídlu mohl zmizet ekzém by už taky mohla být motivace.

Pokud by přistoupila na to, že zkusí měnit svoje zvyky, tak bych jí především nechala vybrat nějakou pěknou litrovou lahev na pití do školy.

Neměla by uškodit probiotika - zeptejte se v lékárně, co by vám doporučili.

A vzala ji do nějaké kavárny kde dělají chia puding - je lepší to ochutnat v nějakém podniku, aby to nevypadalo jako „zdravá podivnost“, ale jako trendy jídlo.

A v případě že jí chia puding bude chutnat, tak ať si ho začne dělat na snídani, ideálně ještě s ořechy a vločkami - inspirace co všechno tam může narvat a jak si to může nazdobit najde na instagramu. Pokud by si sama začala fotit kanál se zdravým jídelm, tak by to bylo úplně skvělé.

• Do 2dlc skleničky se dá buď 4 lžíce chia semínek a zaleje se to mlékem a nebo kokosovým mlékem, zamíchá se to a nechá se to přes noc stát v ledničce. Ráno se to podle nálady dochutí ovocem a dosladí.

a nebo se vezme lžíce vloček, lžíce chia, lžíce mandlí či jiných oříšků, zaleje se to mlékem, nebo mlékem s jogurtem a dále je postup stejný.

Místo chia stejně funguje i bazalkové semínko, psylium a nebo včelník a taky lněné semínko, tak se případně ta chia dá se lnem a psyliem míchat, aby to vyšlo levněji.

Ona úzkost taky dost aktivně ovlivňuje, co se ve střevech dějen, no - takže paralelně se stravou je potřeba hledat řešení i pro ni.

Na úzkostě - podle toho jak moc složitý text je ochotná číst - projděte si spolu jednu a nebo obě z těchto knih

spíše dětská
https://www.kosmas.cz/…casto-bojim/

dospělá, popularizační
https://www.kosmas.cz/…i-a-deprese/

Pokud by se to celé nějak zhoršovalo, tak namísto toho, abyste ji nutila chodit k psycholožce samotnou, tak je možné a v případně nezletilých vlastně dost ideální být v rodinné psychoterapii, kde se zhruba jednou měsíčně na dvě, dvě a půl hodiny setkávají všichni kdo žijí ve společné domácnosti a na řešení věcí okolo úzkostí, které už přesáhli hranici diagnozy to bývá hodně efektivní. adresář lidí co nato mají patřičný výcvik je zde
http://www.soft-zs.cz/…ce/terapeuti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama