Vši - přenos

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 18:25
Vši - přenos

Ahoj, mám dotaz. Dcera je od včerejška ve školce a dnes ráno si začala stěžovat na svědění hlavy, teď jsem tam koukala pořádně a má tam vši, je možné že už je chytla včera ve školce?

Reakce:
Lucy75
Ukecaná baba ;) 1215 příspěvků 03.09.19 18:28

Kolik vší? za 1 den mohla skočit jedna, max. dvě.. ale pokud má hnidy a více vší, tak je má už dýl.. mrkni na jejich životní cyklus a začni bojovat.. zásadně nedoporučuju přípravky pro lidi z lékárny, nefungují.. takže na psy.. plus alpa, olej, tea-tree oil, vyčesat, hubit..
já dcerkám musela ve školce po měsíci už pak obarvit hlavy, bo nic nezabralo, takže vši = moje noční můra!!

Kriss Tina
Extra třída :D 12142 příspěvků 03.09.19 18:31

Jestli tam má jednu dvě tak jo, jestli už to má rozjetejsi tak spíš ne, ale určitě bych to do školky nahlásila ať se zkontroluji i ostatní…

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 03.09.19 18:32
  • ještě bych doplnil, že je nutné upozornit zdroj - např. onu školku, jinak to bude nekonečný boj.
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 18:45

@Lucy75 našla jsem jednu Školku upozorníme samozřejmě

ugluk
Hvězda diskuse 47561 příspěvků 03.09.19 19:11

Z jedné asi hlava svědit nebude. Kup kouzelný všiváček (kouzelnyvsivacek.cz) - když jsem okem našla jednu, po vyčesáí jsem se nestačila divit, kolik jich tam bylo.
Jinak já zásadně nedopuručuju šampóny pro zvířata - alergická reakce jak prase, drbání ještě 14 dní poté a vši to přežily (taky přežily obarvené vlasy, tea tree oil i žehličku na vlasy), pomohl až ten kouzelný všiváček.

Crystal87
Generální žvanilka 24369 příspěvků 03.09.19 19:18

No také nedoporučuji psi šampony, hlava pak svedila o to víc a pokožka strašně podrážděná. Nam pomohl jedině vsivacek a paranit rapid.Tea tree taky nepomohl ani preventivně. Mne je tenkrát donesli kluci ze školy a to.maji.vlasy krátké :cert: :pocitac:

Brontik
Kelišová 7215 příspěvků 03.09.19 20:15

I já doporučuji kouzelný všivacek a vyčesávat. Při větším výskytu (více jak 2 dospělé) dávám na vlasy kombinaci Alpa+ olej a balím alespoň na 2 hodiny do potravinové fólie.
No a pak už jen dalších 14 dní až 3 týdny preventivně 2× týdně pročesávam.

Váš příspěvek
Reklama