Okrasný záhon

133
8.4.17 11:10

Okrasný záhon

Ahoj holky,
poradíte mi prosím, jaké rostliny nakoupit do čistě orasných záhonů? V obou případech jde o slunné místo.
Jeden je podél plotu hned u vchodu do zahrady - délka cca 8 metrů. Druhý vzadu za domem, vidím tam z okna v patře, takže spíš něco výraznějšího, většího.

V prvním záhonu už jsou - 2 rododendrony, vaigela, nepravý jasmín a japonská azalka. Všechno nové rostliny, malé, daleko od sebe. Rododendrony spolu v nejvzdálenější šásti jako ukončení záhonu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8.4.17 11:13

Co třeba růže? ať už keříkové, mini nebo stromkové… buxus, ibišky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
8.4.17 11:36

Růže mám 4 keříkové, ty tam chci určitě. Ibišek asi ne, mám jinde. Potřebovala bych hlavně něco většího, stálezeleneho na ukončení záhénu k plotu a do špice. Od toho bych pak zkusila skládat patra z kytek. Možná by šel i ten buxus, ale roste myslím dost pomalu a musí se tvarovat, to nevím, jestli umím :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1806
8.4.17 11:46

Aj potrebujes aj nieco popinave alebo visiace, vdacna je ciernooka zuzana. Krasne a dlho kvitne, ma rada slniecko, potrebuje hnojit a dost vody. Ja mam zltu, ale je aj oranzova, cervena. http://www.pluska.sk/…-ziviny.html?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Uju
6679
8.4.17 12:10

Osobně se mi moc líbí keř BOBKOVIŠEŇ má leské listy, je nenáročná jak na půdu tak mí¨sto(slunko, stín) dá se zastřihovat a udržovat v rozumné velikosti na zimu neopadává. Takže někam dozadu na záhon, nebo někam k plotu či ke zdi bych volila určitě ji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2447
8.4.17 12:34

Mě taky napadla bobkovišeň. Jsou dva druhy, jedna vysoká a jedna menší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
8.4.17 14:09

Super, bobkovišeň mi před časem doporučoval kamarád, úplně jsem na ni zapomněla. A vistárie je tak nádherná, tu bych mohla šupnout na ten plot.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 21:58

Ahoj, s vistárií bych byla opatrná, kam ji dávám. Dokáže obepínat oporu velmi pevně a rychle roste. Ale je kráná, to je pravda. Jde o to, jestli v záhonu chcete mít hlavně keře, nebo spíše kvetoucí rostliny. A jak celkově máte pojatou zahradu. Jestli spíš přírodní, nebo s jasnými liniemi a funkčními plochami. Na sluníčko se dobře hodí růže, árónie, nebo třeba rudbeckie nebo kopretiny, které měly už naše babičky :-) A sluníčko milují také bylinky. Prakticky všechny běžně pěstované. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama